libksysguard - en to nn translation catalogue (40 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
en: %1 B
nn: %1 B

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: %1 KiB
nn: %1 KiB

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: %1 MiB
nn: %1 MiB

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: %1 GiB
nn: %1 GiB

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: %1 TiB
nn: %1 TiB

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: %1 PiB
nn: %1 PiB

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: %1 B/s
nn: %1 B/s

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: %1 KiB/s
nn: %1 KiB/s

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: %1 MiB/s
nn: %1 MiB/s

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: %1 GiB/s
nn: %1 GiB/s

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: %1 TiB/s
nn: %1 TiB/s

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: %1 PiB/s
nn: %1 PiB/s

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: %1 bps
nn: %1 b/s

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: %1 Kbps
nn: %1 kb/s

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: %1 Mbps
nn: %1 Mb/s

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: %1 Gbps
nn: %1 Gb/s

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: %1 Tbps
nn: %1 Tb/s

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: %1 Pbps
nn: %1 Pb/s

[ctx: Hertz unit symbol]
en: %1 Hz
nn: %1 Hz

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: %1 kHz
nn: %1 kHz

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: %1 MHz
nn: %1 MHz

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: %1 GHz
nn: %1 GHz

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: %1 THz
nn: %1 THz

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: %1 PHz
nn: %1 PHz

[ctx: Percent unit]
en: %1%
nn: %1 %

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: %1 RPM
nn: %1 RPM

[ctx: Celsius unit symbol]
en: %1°C
nn: %1 °C

[ctx: Decibels unit symbol]
en: %1 dBm
nn: %1 dBm

[ctx: Seconds unit symbol]
en: %1s
nn: %1 s

[ctx: Volts unit symbol]
en: %1 V
nn: %1 V

[ctx: Watts unit symbol]
en: %1 W
nn: %1 W

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: %1 Wh
nn: %1 Wh

[ctx: Rate unit symbol]
en: %1 s⁻¹
nn: %1 s⁻¹

[ctx: Ampere unit symbol]
en: %1 A
nn: %1 A

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: bps
nn: b/s

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: Kbps
nn: kb/s

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: Mbps
nn: Mb/s

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: Gbps
nn: Gb/s

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: Tbps
nn: Tb/s

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: Pbps
nn: Pb/s
