processcore - en to nn translation catalogue (105 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
nn: Skrivebord-ID

[ctx: @title]
en: Icon
nn: Ikon

[ctx: @title]
en: Name
nn: Namn

en: The unique Process ID that identifies this process.
nn: Den unike prosess-ID-en som identifiserer denne prosessen.

en: Parent PID
nn: Forelder-PID

en: Login
nn: Innlogging

en: The user who owns this process.
nn: Brukaren som eig denne prosessen.

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Can Login
nn: Kan logga inn

en: Tracer Pid
nn: Tracer-PID

en: The controlling terminal on which this process is running.
nn: Den styrande terminalen som denne prosessen køyrer på.

en: User Time
nn: Brukartid

en: System Time
nn: Systemtid

en: Total Time
nn: Totaltid

en: Time
nn: Tid

en: The total user and system time that this process has been running for
nn: Den totale brukar- og systemtida denne prosessen har køyrt.

en: Start Time
nn: Starttid

en: User CPU Usage
nn: Prosessorbruk (brukar)

en: User CPU
nn: Brukar-CPU

en: System CPU Usage
nn: Prosessorbruk (system)

en: System CPU
nn: System-CPU

en: Total CPU Usage
nn: Prosessorbruk (til saman)

en: CPU
nn: Prosessor

en: The current total CPU usage of the process.
nn: Prosessorbruk i alt til denne prosessen.

en: Group User CPU Usage
nn: Brukar-CPU (gruppe)

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
nn: Prosessorbruk (brukarområde) til denne prosessen og underprosessar.

en: Group System CPU Usage
nn: System-CPU (gruppe)

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
nn: Prosessorbruk (system) til denne prosessen og underprosessar.

en: Group Total CPU Usage
nn: Prosessorbruk (til saman, gruppe)

en: Group CPU
nn: Gruppe-CPU

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
nn: Prosessorbruk (til saman) til denne prosessen og underprosessar.

en: Nice Level
nn: Snill-nivå

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
nn: Prioriteten som denne prosessen køyrer med. For den vanlege fordelaren går dette frå 19 (svært snill, lågaste prioritet) til -19 (høgaste prioritet).

en: Scheduler
nn: Planleggjar

en: IO Priority Class
nn: IO-prioritetsklasse

en: IO Nice Level
nn: IO-snill-nivå

en: VM Size
nn: VM-storleik

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
nn: Dette er mengda virtuelt minne prosessen brukar, medrekna delte bibliotek, grafikkminne, filer på disk osb. Dette talet er nesten meiningslaust.

en: RSS Memory Usage
nn: RSS-minnebruk

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
nn: Dette er mengda fysisk minne denne prosessen brukar sjølv, og omfattar òg minnebruk for delte bibliotek.

en: Private Memory Usage
nn: Privat minnebruk

en: Private
nn: Privat

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process.<br>It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
nn: Dette er mengda fysisk minne denne prosessen brukar sjølv, og omtrentleg privat minnebruk for prosessen.<br/>Det tek ikkje med plass i veksleminnet, heller ikkje kodestorleiken for delte bibliotek.

en: Shared Memory Usage
nn: Delt minnebruk

en: Shared
nn: Delt

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using.<br>This memory is shared among all processes that use this library.
nn: Dette er den omtrentlege mengda verkeleg fysisk minne dei delte biblioteka i denne prosessen brukar.<br/>Alle prosessane som brukar dette biblioteket deler dette minnet.

en: Memory Usage
nn: Minnebruk

en: Memory
nn: Minne

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
nn: Dette er den omtrentlege mengda verkeleg fysisk minne som prosessen brukar. Ho vert rekna ut ved å dela delt minnebruk for prosessen med talet på prosessar som brukar minnet, og så leggja til den private minnebruken til prosessen.

en: Name
nn: Namn

en: The process name.
nn: Prosessnamnet.

en: Command
nn: Kommando

en: The command with which this process was launched.
nn: Kommandoen som starta denne prosessen.

en: IO Characters Read
nn: Lesne I/U-teikn

en: IO Characters Written
nn: Skrivne I/U-teikn

en: IO Read Syscalls
nn: Systemkall I/U-lesing

en: IO Read Syscalls Rate
nn: Systemkallrate I/U-lesing

en: IO Write Syscalls
nn: Systemkall I/U-skriving

en: IO Write Syscalls Rate
nn: Systemkallrate I/U-skriving

en: IO Characters Actually Read
nn: Faktisk lesne I/U-teikn

en: IO Characters Read Rate
nn: Leserate for I/U-teikn

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
nn: Leseraten for all inn- og utdata (I/U) til prosessen. Omfattar òg disk­mellomlager og annan ikkje-fysisk I/U.

en: IO Characters Written Rate
nn: Skriverate for I/U-teikn

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
nn: Skriveraten for all inn- og utdata (I/U) til prosessen. Omfattar òg disk­mellomlager og annan ikkje-fysisk I/U.

en: Disk Read Rate
nn: Leserate for disk

en: Read
nn: Lesing

en: The rate of data being read from disk.
nn: Leserate for data lesen frå disken.

en: Disk Write Rate
nn: Skriverate for disk

en: Write
nn: Skriving

en: The rate of data being written to the disk.
nn: Leserate for data skriven frå disken.

en: Threads
nn: Trådar

[ctx: @title]
en: Download Speed
nn: Nedlastingsfart

[ctx: @title]
en: Download
nn: Nedlasting

[ctx: @title]
en: Upload Speed
nn: Opplastingsfart

[ctx: @title]
en: Upload
nn: Opplasting

en: GPU Usage
nn: Grafikkprosessor-bruk

en: GPU Memory
nn: Grafikkprosessor-minne

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
nn: Veldig låg prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
nn: Låg prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
nn: Veldig høg prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
nn: Høg prioritet

[ctx: Priority Class]
en: None
nn: Ingen

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
nn: Sanntid

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
nn: Best mogleg

[ctx: Priority Class]
en: Idle
nn: Ikkje aktiv

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: process status]
en: running
nn: køyrer

[ctx: process status]
en: sleeping
nn: søv

[ctx: process status]
en: disk sleep
nn: disksøvn

[ctx: process status]
en: zombie
nn: zombi

[ctx: process status]
en: stopped
nn: stoppa

[ctx: process status]
en: paging
nn: sidevekslar

[ctx: process status]
en: finished
nn: ferdig

[ctx: process status]
en: unknown
nn: ukjend

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
nn: På rundgang

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
nn: Interaktiv

[ctx: Scheduler]
en: Batch
nn: Etterfølgjande

[ctx: Scheduler]
en: Idle
nn: Passiv

en: Success
nn: Vellukka

en: Insufficient permissions.
nn: Manglar løyve.

en: No matching process was found.
nn: Fann ikkje nokon samsvarande prosess.

en: Not supported on the current system.
nn: Ikkje støtta på dette systemet.

en: The user cancelled.
nn: Avbroten av brukaren.

en: An unspecified error occurred.
nn: Det oppstod ein uspesifisert feil.

en: An unknown error occurred.
nn: Det oppstod ein ukjend feil.
