processcore - en to pl translation catalogue (112 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
pl: ID pulpitu

[ctx: @title]
en: Icon
pl: Ikona

[ctx: @title]
en: Name
pl: Nazwa

en: The unique Process ID that identifies this process.
pl: Niepowtarzalny identyfikator procesu do jego rozpoznania.

en: Parent PID
pl: PID rodzica

en: The user who owns this process.
pl: Użytkownik posiadający ten proces.

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Can Login
pl: Może się zalogować

en: Tracer Pid
pl: PID śledzenia

en: The controlling terminal on which this process is running.
pl: Terminal, w którym ten proces jest uruchomiony i nadzorowany.

en: User Time
pl: Czas użytkownika

en: System Time
pl: Czas systemowy

en: Total Time
pl: Całkowity czas

en: Time
pl: Czas

en: The total user and system time that this process has been running for
pl: Całkowity czas użytkownika i systemu działania tego procesu

en: Start Time
pl: Czas rozpoczęcia

en: User CPU Usage
pl: Wykorzystanie CPU przez użytkownika

en: User CPU
pl: CPU użytkownika

en: System CPU Usage
pl: Wykorzystanie CPU przez system

en: System CPU
pl: CPU systemu

en: Total CPU Usage
pl: Całkowite wykorzystanie CPU

en: The current total CPU usage of the process.
pl: Obecne zajęcie CPU przez ten proces.

en: Group User CPU Usage
pl: Grupuj wykorzystanie CPU przez użytkownika

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
pl: Ilość CPU z przestrzeni użytkownika wykorzystywana przez ten proces i wszystkie jego procesy podrzędne.

en: Group System CPU Usage
pl: Grupuj wykorzystanie CPU przez system

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
pl: Ilość CPU z systemu wykorzystywana przez ten proces i wszystkie jego procesy podrzędne.

en: Group Total CPU Usage
pl: Grupuj całkowite wykorzystanie CPU

en: Group CPU
pl: Grupuj CPU

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
pl: Ilość CPU wykorzystywana przez ten proces i wszystkie jego procesy podrzędne.

en: Nice Level
pl: Poziom priorytetu (nice)

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
pl: Priorytet, z którym został uruchomiony proces. W przypadku wykorzystania zwykłego planisty, jest to zakres od 19 (najniższy priorytet) do -19 (najwyższy priorytet).

en: Scheduler
pl: Planista

en: IO Priority Class
pl: Klasa priorytetu WE/WY

en: IO Nice Level
pl: Poziom priorytetu WE/WY

en: VM Size
pl: Rozmiar VM

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
pl: Jest to ilość pamięci wirtualnej zajmowanej przez proces. Są tu wliczone biblioteki współdzielone, grafiki, pliki na dysku i tak dalej. Ta wartość jest praktycznie bez znaczenia.

en: Resident Memory Usage
pl: Rezydentne wykorzystanie pamięci

en: Resident
pl: Rezydentna

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
pl: Jest to ilość pamięci fizycznej, wykorzystywanej przez ten proces, która zawiera w sobie pamięć wykorzystywaną przez biblioteki współdzielone.

en: Private Memory Usage
pl: Prywatne wykorzystanie pamięci

en: Private
pl: Prywatne

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
pl: Jest to ilość fizycznej pamięci, którą ten proces zajmuje tylko dla siebie i przybliża ona prywatne wykorzystanie pamięci przez ten proces. Nie zawiera ona wykorzystania pamięci wymiennej, ani rozmiaru kodu bibliotek współdzielonych.

en: Shared Memory Usage
pl: Wykorzystanie współdzielonej pamięci

en: Shared
pl: Współdzielona

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
pl: Jest to ilość rzeczywistej pamięci fizycznej używanej przez biblioteki współdzielone tego procesu. Ten obszar pamięci jest dzielony między wszystkie procesy wykorzystujące te biblioteki.

[ctx: @title:column]
en: Proportional Memory Usage
pl: Proporcjonalne wykorzystanie pamięci

[ctx: @title:column]
en: Proportional
pl: Proporcjonalne

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing this process' shared memory usage by the number of processes sharing that memory, then adding this process' private memory. This value may not be available for certain processes.
pl: Jest to przybliżenie rzeczywistej ilości pamięci fizycznej, którą wykorzystuje ten proces. Jest ona obliczana poprzez dzielenie wykorzystania pamięci współdzielonej przez liczbę procesów ją współdzielących, a następnie dodawane jest prywatne wykorzystanie pamięć procesu. Ta wartość może być niedostępna dla niektórych procesów.

[ctx: @title:column]
en: Memory Usage
pl: Wykorzystanie pamięci

[ctx: @title:column]
en: Memory
pl: Pamięć

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It will use the Proportional Memory Usage if available, the Private Memory Usage if that has a value, and the Resident Memory Usage otherwise.
pl: Jest to przybliżenie rzeczywistej ilości pamięci fizycznej, którą wykorzystuje ten proces. Używa ono Proporcjonalnego Wykorzystania Pamięci, jeśli jest dostępne, Prywatnego Wykorzystania Pamięci, jeśli jest dostępne lub Rezydentnego Wykorzystania Pamięci w ostateczności.

[ctx: @title:column]
en: Swap Usage
pl: Wykorzystanie pamięci wymiany

[ctx: @title:column]
en: Swap
pl: Pamięć wymiany

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the amount of swap memory this process is using.
pl: Jest to przybliżenie ilości pamięci wymiany, której używa proces.

en: Name
pl: Nazwa

en: The process name.
pl: Nazwa procesu.

en: Command
pl: Polecenie

en: The command with which this process was launched.
pl: Polecenie, które uruchomiło ten proces.

en: Status
pl: Stan

en: IO Characters Read
pl: Odczyt znaków WE/WY

en: IO Characters Written
pl: Zapis znaków WE/WY

en: IO Read Syscalls
pl: Liczba wywołań systemowych odczytu WE/WY

en: IO Read Syscalls Rate
pl: Szybkość wywołań systemowych odczytu WE/WY

en: IO Write Syscalls
pl: Liczba wywołań systemowych zapisu WE/WY

en: IO Write Syscalls Rate
pl: Szybkość wywołań systemowych zapisu WE/WY

en: IO Characters Actually Read
pl: Liczba odczytanych znaków WE/WY

en: IO Characters Read Rate
pl: Szybkość odczytywanych znaków WE/WY

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
pl: Szybkość odczytu dla wszystkich działań WE/WY procesu, która zawiera pamięć podręczną dysku i inne niefizyczne działania WE/WY.

en: IO Characters Written Rate
pl: Szybkość zapisywanych znaków WE/WY

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
pl: Szybkość zapisu dla wszystkich działań WE/WY procesu, która zawiera pamięć podręczną dysku i inne niefizyczne działania WE/WY.

en: Disk Read Rate
pl: Szybkość odczytu dysku

en: Read
pl: Odczyt

en: The rate of data being read from disk.
pl: Szybkość odczytu danych z dysku.

en: Disk Write Rate
pl: Szybkość zapisu dysku

en: Write
pl: Zapis

en: The rate of data being written to the disk.
pl: Szybkość zapisu danych na dysk.

en: Threads
pl: Wątki

en: GPU Usage
pl: Wykorzystanie GPU

en: GPU Memory
pl: Pamięć GPU

en: Displays which GPU the process is using
pl: Wyświetla, którego GPU używa proces

[ctx: @title]
en: Download Speed
pl: Szybkość pobierania

[ctx: @title]
en: Download
pl: Pobieranie

[ctx: @title]
en: Upload Speed
pl: Szybkość wysyłania

[ctx: @title]
en: Upload
pl: Wysyłanie

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
pl: Bardzo niski priorytet

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
pl: Niski priorytet

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
pl: Bardzo wysoki priorytet

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
pl: Wysoki priorytet

[ctx: Priority Class]
en: None
pl: Brak

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
pl: Czasu rzeczywistego

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
pl: Jak najlepiej

[ctx: Priority Class]
en: Idle
pl: Bezczynność

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: process status]
en: running
pl: działający

[ctx: process status]
en: sleeping
pl: uśpiony

[ctx: process status]
en: disk sleep
pl: uśpiony, na dysku

[ctx: process status]
en: stopped
pl: zatrzymany

[ctx: process status]
en: paging
pl: stronicowany

[ctx: process status]
en: finished
pl: zakończony

[ctx: process status]
en: unknown
pl: nieznany

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
pl: Rotacyjny (Round Robin)

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
pl: Interaktywny

[ctx: Scheduler]
en: Batch
pl: Wsadowy

[ctx: Scheduler]
en: Idle
pl: Bezczynny

en: Success
pl: Powodzenie

en: Insufficient permissions.
pl: Brak wystarczających uprawnień.

en: No matching process was found.
pl: Nie znaleziono pasującego procesu.

en: Not supported on the current system.
pl: Nieobsługiwane na bieżącym systemie.

en: The user cancelled.
pl: Użytkownik zaniechał.

en: An unspecified error occurred.
pl: Wystąpił nieokreślony błąd.

en: An unknown error occurred.
pl: Wystąpił nieznany błąd.
