ksysguardlsofwidgets - en to pt translation catalogue (6 entries)

[ctx: Short for File Descriptor]
en: FD
pt: DF

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLsofWidget, klsofwidget)
en: Type
pt: Tipo

en: Object
pt: Objecto

en: Renice Process
pt: Mudar a Prioridade de Processo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLsofWidget, klsofwidget)
en: Stream
pt: Transmissão

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLsofWidget, klsofwidget)
en: Filename
pt: Nome do Ficheiro
