libksysguard - en to pt translation catalogue (30 entries)

[ctx: Total load sensor of all cores]
en: [Group] Total Usage
pt: [Grupo] Utilização Total

[ctx: All cores user load sensors]
en: [Group] User Usage
pt: [Grupo] Utilização do Utilizador

[ctx: All cores user system sensors]
en: [Group] System Usage
pt: [Grupo] Utilização do Sistema

[ctx: All cores wait load sensors]
en: [Group] Wait Usage
pt: [Grupo] Utilização em Espera

[ctx: All cores clock frequency sensors]
en: [Group] Clock Frequency
pt: [Grupo] Frequência do Relógio

[ctx: All cores temperature sensors]
en: [Group] Temperature
pt: [Grupo] Temperatura

[ctx: All cores names]
en: [Group] Name
pt: [Grupo] Nome

en: [Group] Used
pt: [Grupo] Em Uso

en: [Group] Available
pt: [Grupo] Disponível

en: [Group] Percentage Used
pt: [Grupo] Percentagem Usada

en: [Group] Total Size
pt: [Grupo] Tamanho Total

en: [Group] Network Name
pt: [Grupo] Nome da Rede

en: [Group] IPv4 Address
pt: [Grupo] Endereço IPv4

en: [Group] IPv6 Address
pt: [Grupo] Endereço IPv6

en: [Group] Signal Strength
pt: [Grupo] Potência do Sinal

en: [Group] Download Rate
pt: [Grupo] Taxa de Recepção

en: [Group] Total Downloaded
pt: [Grupo] Total Recebido

en: [Group] Upload Rate
pt: [Grupo] Taxa de Envio

en: [Group] Total Uploaded
pt: [Grupo] Total Enviado

en: [Group] Name
pt: [Grupo] Nome

en: [Group] Total Space
pt: [Grupo] Espaço Total

en: [Group] Used Space
pt: [Grupo] Espaço em Uso

en: [Group] Free Space
pt: [Grupo] Espaço Livre

en: [Group] Read Rate
pt: [Grupo] Taxa de Leitura

en: [Group] Write Rate
pt: [Grupo] Taxa de Escrita

en: [Group] Percentage Free
pt: [Grupo] Percentagem Livre

en: [Group] CPU
pt: [Grupo] CPU

en: [Group] Disk
pt: [Grupo] Disco

en: [Group]
pt: [Grupo]

en: Sensor Browser
pt: Lista de Sensores
