libksysguard - en to ro translation catalogue (48 entries)

en: Presets:
ro: Preconfigurări:

en: Load Preset...
ro: Încarcă preconfigurare...

en: Get new presets...
ro: Obține preconfigurări noi...

en: Save Settings As Preset
ro: Salvează configurările ca preconfigurare

en: Title:
ro: Titlu:

en: Show Title
ro: Arată titlul

en: Display Style:
ro: Stilul afișării:

en: Get New Display Styles...
ro: Obține stiluri de afișare noi...

en: Minimum Time Between Updates:
ro: Durată minimă între actualizări:

en: No Limit
ro: Fără limită

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
ro: 1 secundă

en: %1 seconds
ro: %1 secunde

en: Total Sensor | Total Sensors
ro[0]: Total senzor
ro[1]: Total senzori
ro[2]: Total senzori

en: Sensors
ro: Senzori

en: Text-Only Sensors
ro: Senzori numai-text

en: Show Sensors Legend
ro: Arată legenda senzorilor

en: Stacked Bars
ro: Bare suprapuse

en: Show Grid Lines
ro: Arată liniile grilei

en: Show Y Axis Labels
ro: Arată etichetele axei Y

en: Automatic Data Range
ro: Diapazon de date automat

en: From:
ro: De la:

en: To:
ro: Până la:

en: Number of Columns:
ro: Număr de coloane:

[ctx: @label]
en: Automatic
ro: Automat

en: Appearance
ro: Aspect

en: Stacked Charts
ro: Grafice suprapuse

en: Smooth Lines
ro: Linii netede

en: Fill Opacity:
ro: Opacitate umplere:

en: Data Ranges
ro: Diapazoane de date

en: Automatic Y Data Range
ro: Diapazon de date Y automat

en: From (Y):
ro: De la (Y):

en: To (Y):
ro: Până la (Y):

en: Amount of History to Keep:
ro: Volumul de istoric păstrat:

[ctx: %1 is seconds of history]
en: %1 second | %1 seconds
ro[0]: %1 secundă
ro[1]: %1 secunde
ro[2]: %1 de secunde

en: Start from Angle:
ro: Începe de la unghi:

en: Total Pie Angle:
ro: Unghi total diagramă:

en: Rounded Lines
ro: Linii rotunjite

en: Group sensors based on the value of the total sensors.
ro: Grupează senzorii în baza valorii senzorilor totali.

en: Search...
ro: Caută…

[ctx: @action:button]
en: Back
ro: Înapoi

en: User Interface
ro: Interfață cu utilizatorul

en: The compact representation of the sensors plasmoid when collapsed, for instance in a panel.
ro: Reprezentarea compactă a plasmoidului cu senzori la strângere, de exemplu într-un panou.

en: The representation of the plasmoid when it's fully expanded.
ro: Reprezentarea plasmoidului când e desfășurat pe deplin.

en: The optional configuration page for this face.
ro: Pagina opțională de configurare pentru această fațetă.

en: Configuration support
ro: Susținere pentru configurare

en: KConfigXT xml file for face-specific configuration options.
ro: Fișier XML KConfigXT pentru opțiuni de configurare specifice fațetei.

en: The configuration file that describes face properties and capabilities.
ro: Fișierul de configurare ce descrie proprietățile și capabilitățile fațetei.

en: System Monitor Sensor
ro: Senzor de monitorizare a sistemului
