libksysguard - en to ro translation catalogue (12 entries)

[ctx: @title:group General options]
en: General:
ro: Generale:

[ctx: @option:check]
en: Show legend
ro: Arată legenda

[ctx: @option:check]
en: Stacked bars
ro: Bare suprapuse

[ctx: @label for radiobutton group, Orientation of bar chart]
en: Bar orientation:
ro: Orientarea barelor:

[ctx: @option:radio Vertical option for the bar chart]
en: Vertical
ro: Verticală

[ctx: @option:radio Horizontal option for the bar chart]
en: Horizontal
ro: Orizontală

[ctx: @label Options about axis and label of bar chart]
en: Axis:
ro: Axă:

[ctx: @option:check]
en: Show Y axis labels
ro: Arată etichetele axei Y

[ctx: @option:check]
en: Show grid lines
ro: Arată liniile grilei

[ctx: @option:check]
en: Automatic data range
ro: Diapazon de date automat

[ctx: @label:spinbox data range]
en: From:
ro: De la:

[ctx: @label:spinbox data range]
en: To:
ro: Până la:
