libksysguard - en to ru translation catalogue (65 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
en: %1 B
ru: %1 б

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: %1 KiB
ru: %1 КиБ

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: %1 MiB
ru: %1 МиБ

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: %1 GiB
ru: %1 ГиБ

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: %1 TiB
ru: %1 ТиБ

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: %1 PiB
ru: %1 ПиБ

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: %1 B/s
ru: %1 б/с

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: %1 KiB/s
ru: %1 КиБ/с

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: %1 MiB/s
ru: %1 МиБ/с

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: %1 GiB/s
ru: %1 ГиБ/с

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: %1 TiB/s
ru: %1 ТиБ/с

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: %1 PiB/s
ru: %1 ПиБ/с

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: %1 bps
ru: %1 бит/с

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: %1 Kbps
ru: %1 Кбит/с

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: %1 Mbps
ru: %1 Мбит/с

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: %1 Gbps
ru: %1 Гбит/с

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: %1 Tbps
ru: %1 Тбит/с

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: %1 Pbps
ru: %1 Пбит/с

[ctx: Hertz unit symbol]
en: %1 Hz
ru: %1 Гц

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: %1 kHz
ru: %1 кГц

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: %1 MHz
ru: %1 МГц

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: %1 GHz
ru: %1 ГГц

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: %1 THz
ru: %1 ТГц

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: %1 PHz
ru: %1 ПГц

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: %1 RPM
ru: %1 об/мин

[ctx: Celsius unit symbol]
en: %1°C
ru: %1 °C

[ctx: Decibels unit symbol]
en: %1 dBm
ru: %1 дБм

[ctx: Seconds unit symbol]
en: %1s
ru: %1 с

[ctx: Volts unit symbol]
en: %1 V
ru: %1 В

[ctx: Watts unit symbol]
en: %1 W
ru: %1 Вт

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: %1 Wh
ru: %1 Вт-ч

[ctx: Rate unit symbol]
en: %1 s⁻¹
ru: %1 с⁻¹

[ctx: Ampere unit symbol]
en: %1 A
ru: %1 А

[ctx: Bytes unit symbol]
en: B
ru: Б

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: KiB
ru: КиБ

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: MiB
ru: МиБ

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: GiB
ru: ГиБ

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: TiB
ru: ТиБ

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: PiB
ru: ПиБ

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: B/s
ru: Б/с

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
ru: КиБ/с

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: MiB/s
ru: МиБ/с

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: GiB/s
ru: ГиБ/с

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
ru: ТиБ/с

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
ru: ПиБ/с

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: bps
ru: бит/с

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: Kbps
ru: Кбит/с

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: Mbps
ru: Мбит/с

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: Gbps
ru: Гбит/с

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: Tbps
ru: Тбит/с

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: Pbps
ru: Пбит/с

[ctx: Hertz unit symbol]
en: Hz
ru: Гц

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: kHz
ru: кГц

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: MHz
ru: Мгц

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: GHz
ru: ГГц

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: THz
ru: ТГц

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: PHz
ru: ПГц

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: RPM
ru: об/мин

[ctx: Decibels unit symbol]
en: dBm
ru: дБм

[ctx: Seconds unit symbol]
en: s
ru: с

[ctx: Volts unit symbol]
en: V
ru: В

[ctx: Watts unit symbol]
en: W
ru: Вт

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: Wh
ru: Вт-ч

[ctx: Rate unit symbol]
en: s⁻¹
ru: с⁻¹

[ctx: Ampere unit symbol]
en: A
ru: А
