libksysguard - en to sa translation catalogue (89 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B
sa: %1 ख

[ctx: Kilobytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​B
sa: %1कि ब

[ctx: Megabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​B
sa: %1मि ब

[ctx: Gigabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​B
sa: %1गी ब

[ctx: Terabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​B
sa: %1ति ब

[ctx: Petabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​B
sa: %1पि ब

[ctx: Bytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B/s
sa: %1 ब/स

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​B/s
sa: %1कि B/s

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​B/s
sa: %1मि B/s

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​B/s
sa: %1गी ब/स

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​B/s
sa: %1ति B/s

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​B/s
sa: %1पि B/s

[ctx: Bits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 bps
sa: %1 bps इति

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​bps
sa: %1k bps

[ctx: Megabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​bps
sa: %1M bps

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​bps
sa: %1G bps

[ctx: Terabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​bps
sa: %1T bps

[ctx: Petabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​bps
sa: %1P bps

[ctx: Hertz unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 Hz
sa: %1 हर्ट्ज

[ctx: Kilohertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​Hz
sa: %1kHz

[ctx: Megahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​Hz
sa: %1M हर्ट्ज

[ctx: Gigahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​Hz
sa: %1G हर्ट्ज

[ctx: Terahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​Hz
sa: %1T हर्ट्ज

[ctx: Petahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​Hz
sa: %1P हर्ट्ज

[ctx: Volts unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 V
sa: %1 वि

[ctx: Kilovolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​V
sa: %1k वि

[ctx: Megavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​V
sa: %1MV

[ctx: Gigavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​V
sa: %1G वि

[ctx: Teravolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​V
sa: %1T वि

[ctx: Petavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​V
sa: %1P वि

[ctx: Watts unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 W
sa: %1 प

[ctx: Kilowatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​W
sa: %1k प

[ctx: Megawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​W
sa: %1M प

[ctx: Gigawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​W
sa: %1G प

[ctx: Terawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​W
sa: %1T प

[ctx: Petawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​W
sa: %1P प

[ctx: Watt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 Wh
sa: %1 ह्

[ctx: Kilowatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​Wh
sa: %1k क

[ctx: Megawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​Wh
sa: %1M क

[ctx: Gigawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​Wh
sa: %1G ह्

[ctx: Terawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​Wh
sa: %1T कः

[ctx: Petawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​Wh
sa: %1P क

[ctx: Ampere unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 A
sa: %1 क

[ctx: Kiloamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​A
sa: %1k A

[ctx: Megaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​A
sa: %1M क

[ctx: Gigaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​A
sa: %1G A

[ctx: Teraamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​A
sa: %1T A

[ctx: Petaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​A
sa: %1P क

[ctx: Percent unit]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​%
sa: %1 %

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 RPM
sa: %1 आर पी एम

[ctx: Celsius unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space)  to separate value and unit
en: %1 °C
sa: %1 °से

[ctx: Decibels unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 dBm
sa: %1 dBm

[ctx: Seconds unit symbol]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​s
sa: %1 s

[ctx: Rate unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 s⁻¹
sa: %1 s−1

[ctx: Bytes unit symbol]
en: B
sa: ख

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: KiB
sa: किब

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: MiB
sa: मिब

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: GiB
sa: गिब

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: TiB
sa: तिB

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: PiB
sa: पिब

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
sa: किब/स

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
sa: तिB/s

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
sa: पिब/स

[ctx: Hertz unit symbol]
en: Hz
sa: हर्ट्ज

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: kHz
sa: किलोहर्ट्ज

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: MHz
sa: मेगाहर्ट्ज

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: GHz
sa: गीगाहर्ट्ज

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: PHz
sa: पीएच

[ctx: Volts unit symbol]
en: V
sa: वि

[ctx: Kilovolts unit symbol]
en: kV
sa: केवी

[ctx: Megavolts unit symbol]
en: MV
sa: म.वि

[ctx: Teravolts unit symbol]
en: TV
sa: टीवी

[ctx: Petavolts unit symbol]
en: PV
sa: पी.वी

[ctx: Watts unit symbol]
en: W
sa: इत्यस्मिन्‌

[ctx: Kilowatts unit symbol]
en: kW
sa: किलोवाट

[ctx: Megawatts unit symbol]
en: MW
sa: मेगावाट

[ctx: Petawatts unit symbol]
en: PW
sa: पी.डब्ल्यू

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: Wh
sa: ह्

[ctx: Kilo-watthours unit symbol]
en: kWh
sa: किलोवाट घण्टा

[ctx: Mega-watthours unit symbol]
en: MWh
sa: मेगावाट घण्टा

[ctx: Ampere unit symbol]
en: A
sa: एकः

[ctx: Megaamperes unit symbol]
en: MA
sa: तथा

[ctx: Gigaamperes unit symbol]
en: GA
sa: गा

[ctx: Teraamperes unit symbol]
en: TA
sa: FACING इति

[ctx: Petaamperes unit symbol]
en: PA
sa: कूपः

[ctx: Percent unit]
en: %
sa: % .

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: RPM
sa: आर पी एम

[ctx: Seconds unit symbol]
en: s
sa: स

[ctx: Rate unit symbol]
en: s⁻¹
sa: s−1
