libksysguard - en to sa translation catalogue (111 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
sa: डेस्कटॉप ID

[ctx: @title]
en: Icon
sa: चिह्नम्

[ctx: @title]
en: Name
sa: नामः

en: PID
sa: पीआईडी

en: The unique Process ID that identifies this process.
sa: अद्वितीयं Process ID यत् एतां प्रक्रियां चिनोति ।

en: Parent PID
sa: अभिभावक पीआईडी

en: Login
sa: प्रवेशः

en: The user who owns this process.
sa: यस्य उपयोक्तुः एषा प्रक्रिया स्वामित्वं वर्तते।

en: UID
sa: यूआईडी

en: Username
sa: उपयोक्तृनाम

en: Can Login
sa: Login कर्तुं शक्नोति

en: suid
sa: दक्षिण

en: gid
sa: गिद्

en: egid
sa: एजिद्

en: sgid
sa: स्किद्

en: Tracer Pid
sa: ट्रेसर पिड

en: tty
sa: ट्टी

en: The controlling terminal on which this process is running.
sa: यस्मिन् नियन्त्रणस्थानके एषा प्रक्रिया प्रचलति ।

en: User Time
sa: उपयोक्तृसमयः

en: System Time
sa: प्रणाली समय

en: Total Time
sa: कुल समय

en: Time
sa: कालः

en: The total user and system time that this process has been running for
sa: कुलः उपयोक्तृसमयः, प्रणालीसमयः च यस्य कृते एषा प्रक्रिया प्रचलति स्म

en: Start Time
sa: प्रारम्भ समय

en: User CPU Usage
sa: उपयोक्ता CPU उपयोगः

en: User CPU
sa: उपयोक्ता CPU

en: System CPU Usage
sa: सिस्टम् CPU उपयोगः

en: System CPU
sa: सिस्टम CPU

en: Total CPU Usage
sa: कुल CPU उपयोगः

en: The current total CPU usage of the process.
sa: प्रक्रियायाः वर्तमानः कुलः CPU उपयोगः ।

en: Group User CPU Usage
sa: समूह उपयोक्ता CPU उपयोगः

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
sa: अस्याः प्रक्रियायाः सर्वैः बालकैः च उपयुज्यमानस्य userspace CPU इत्यस्य परिमाणम् ।

en: Group System CPU Usage
sa: समूह प्रणाली CPU उपयोगः

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
sa: अस्याः प्रक्रियायाः सर्वैः बालकैः च उपयुज्यमानस्य सिस्टम् CPU इत्यस्य परिमाणम् ।

en: Group Total CPU Usage
sa: समूह कुल CPU उपयोग

en: Group CPU
sa: समूह CPU

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
sa: अस्याः प्रक्रियायाः सर्वेषां बालकानां च कृते उपयुज्यमानस्य CPU इत्यस्य कुलमात्रा ।

en: Nice Level
sa: नीस लेवल

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
sa: यया प्राधान्येन एषा प्रक्रिया चाल्यते। सामान्यनिर्मातृणां कृते, एतत् १९ (अति सुन्दरं, न्यूनतमं प्राथमिकता) तः -१९ (शीर्षप्राथमिकता) पर्यन्तं भवति ।

en: Scheduler
sa: समयनिर्धारक

en: IO Priority Class
sa: IO प्राथमिकता वर्ग

en: IO Nice Level
sa: IO नीक स्तर

en: VM Size
sa: वि.एम.आकारः

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
sa: एतत् आभासीस्मृतिस्थानस्य परिमाणं यत् प्रक्रिया उपयुज्यते, यत्र साझापुस्तकालयाः, चित्रस्मृतिः, डिस्कमध्ये सञ्चिकाः इत्यादयः समाविष्टाः सन्ति । एषा संख्या प्रायः निरर्थक एव ।

en: Resident Memory Usage
sa: निवासी स्मृति उपयोग

en: Resident
sa: निवासी

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
sa: एषा भौतिकस्मृतेः परिमाणं यत् एषा प्रक्रिया उपयुज्यते तथा च साझापुस्तकालयैः उपयुज्यमानस्य स्मृतेः परिमाणं समावेशितम् अस्ति ।

en: Private Memory Usage
sa: निजी स्मृति उपयोग

en: Private
sa: वैयक्तिक

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
sa: एषा भौतिकस्मृतेः परिमाणं यत् एषा प्रक्रिया स्वयमेव उपयुज्यते, प्रक्रियायाः Private memory usage इत्यस्य च अनुमानं करोति । अस्मिन् कस्यापि स्वैप्ड् आउट् मेमोरी, न च तस्य साझापुस्तकालयानां कोड आकारः अन्तर्भवति ।

en: Shared Memory Usage
sa: साझास्मृतिप्रयोगः

en: Shared
sa: साझा

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
sa: एतत् प्रायः वास्तविकभौतिकस्मृतेः परिमाणं यत् अस्याः प्रक्रियायाः साझापुस्तकालयाः उपयुज्यन्ते । एषा स्मृतिः सर्वेषु प्रक्रियासु साझाः भवति ये एतत् पुस्तकालयं उपयुञ्जते ।

en: Name
sa: नामः

en: The process name.
sa: प्रक्रियानाम ।

en: Command
sa: आदेश

en: The command with which this process was launched.
sa: येन आदेशेन एषा प्रक्रिया आरब्धा।

en: Status
sa: स्थितिः

en: IO Characters Read
sa: IO वर्णाः पठन्तु

en: IO Characters Written
sa: IO वर्ण लिखित

en: IO Read Syscalls
sa: IO Syscallls पठन्तु

en: IO Read Syscalls Rate
sa: IO Syscallls दरं पठन्तु

en: IO Write Syscalls
sa: IO Syscallls लिखें

en: IO Write Syscalls Rate
sa: IO Syscallls दर लिखें

en: IO Characters Actually Read
sa: IO वर्णाः वास्तवतः पठन्ति

en: IO Characters Read Rate
sa: IO वर्णाः पठनदरः

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
sa: प्रक्रियायाः IO इत्यस्य सर्वेषां पठनदरः, यत्र डिस्कसञ्चयः अन्यः अभौतिकः IO च सन्ति ।

en: IO Characters Written Rate
sa: IO वर्ण लिखित दर

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
sa: प्रक्रियायाः सर्वेषां कृते लेखनदरः, यत्र डिस्कसञ्चयः अन्यः अभौतिकः IO च सन्ति ।

en: Disk Read Rate
sa: डिस्क पठन दर

en: Read
sa: पठतु

en: The rate of data being read from disk.
sa: डिस्कतः पठितस्य दत्तांशस्य दरः ।

en: Disk Write Rate
sa: डिस्क लेखन दर

en: Write
sa: लिखतु

en: The rate of data being written to the disk.
sa: डिस्कमध्ये लिखितस्य दत्तांशस्य गतिः ।

en: Threads
sa: सूत्राणि

en: GPU Usage
sa: GPU उपयोगः

en: GPU Memory
sa: जीपीयू स्मृति

[ctx: @title]
en: Download Speed
sa: Download Speed इति

[ctx: @title]
en: Download
sa: अवाहरन

[ctx: @title]
en: Upload Speed
sa: अपलोड् गतिः

[ctx: @title]
en: Upload
sa: अपलोड करें

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
sa: सामान्य

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
sa: अतीव न्यूनप्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
sa: न्यूनप्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
sa: अतीव उच्चप्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
sa: उच्च प्राथमिकता

[ctx: Priority Class]
en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
sa: वास्तविक समय

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
sa: सर्वोत्तमः प्रयासः

[ctx: Priority Class]
en: Idle
sa: आलम

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: process status]
en: running
sa: चलति

[ctx: process status]
en: sleeping
sa: शयन

[ctx: process status]
en: disk sleep
sa: डिस्क निद्रा

[ctx: process status]
en: zombie
sa: ज़ॉम्बी

[ctx: process status]
en: stopped
sa: निवृत्तः

[ctx: process status]
en: paging
sa: पेजिंग

[ctx: process status]
en: finished
sa: सम्पूर्ण

[ctx: process status]
en: unknown
sa: अज्ञात

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
sa: गोल रोबिन्

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
sa: अन्तरक्रियाशील

[ctx: Scheduler]
en: Batch
sa: राशिः

[ctx: Scheduler]
en: Idle
sa: आलम

en: Success
sa: सफलता

en: Insufficient permissions.
sa: अपर्याप्ताः अनुमतिः।

en: No matching process was found.
sa: कोऽपि मेलप्रक्रिया न प्राप्ता ।

en: Not supported on the current system.
sa: वर्तमानप्रणाल्यां समर्थितं नास्ति ।

en: The user cancelled.
sa: उपयोक्ता रद्दं कृतवान्।

en: An unspecified error occurred.
sa: अनिर्दिष्टदोषः अभवत् ।

en: An unknown error occurred.
sa: अज्ञातदोषः अभवत् ।
