processui - en to si translation catalogue (99 entries)

en: Jump to Parent Process
si: මව් සකසනයට යන්න

en: Jump to Process Debugging This One
si: මෙහි සැකසුම් නිවැරදිකරණයට පනින්න

en: Show Application Window
si: යෙදුම් කවුළුව පෙන්වන්න

en: Resume Stopped Process
si: නැවතූ සකසනය යළි අරඹන්න

en: Suspend (STOP)
si: අත්හිටවන්න (STOP)

en: Continue (CONT)
si: ඉදිරියට යන්න (CONT)

en: Hangup (HUP)
si: එල්ලා තබන්න (HUP)

en: Interrupt (INT)
si: බාදාව (INT)

en: Terminate (TERM)
si: අවසන් කරන්න (TERM)

en: Kill (KILL)
si: මරන්න (KILL)

en: User 1 (USR1)
si: 1 වන පරිශීලක (USR1)

en: User 2 (USR2)
si: 2 වන පරිශීලක (USR2)

en: Send Signal
si: සංඥාව යවන්න

en: Jump to Parent Process (%1)
si: මුල් සැකසුමට පනින්න (%1)

en: Hide Column '%1'
si: '%1' තීරුව සගවන්න

en: Show Column '%1'
si: '%1' තීරුව පෙන්වන්න

en: Display Units
si: ඒකක පෙන්වන්න

en: Kilobytes per second
si: තත්පරයට කිලෝබයිට්

en: Kilobytes
si: කිලෝ බයිට්

en: Megabytes per second
si: තත්පරයට මෙගාබයිට

en: Megabytes
si: මෙගා බයිට්

en: Gigabytes per second
si: තත්පරයට ගිගාබයිට්

en: Gigabytes
si: ගිගා බයිට්

en: Percentage
si: ප්‍රථිශතය

en: Display command line options
si: විධාන රේඛීය අභිප්‍රේත පෙන්වන්න

en: Divide CPU usage by number of CPUs
si: CPU ගණනෙන් CPU භාවිතාව බෙදන්න

en: Displayed Information
si: පෙන්වූ තොරතුරු

en: Characters read/written
si: අක්‍ෂර කියවූ/ලියූ

en: Number of Read/Write operations
si: කියවීම්/ලිවීම් මෙහෙයුම් ගණන

en: Bytes actually read/written
si: ඇත්තෙන්ම කියවූ/ලියූ බයිට ගණන

en: Show I/O rate
si: I/O  අගය පෙන්වන්න

en: Show Tooltips
si: මෙවලම් ඉඟි පෙන්වන්න

en: You must select a process first.
si: ඔබ මුලින්ම සැකසුමක් තෝරාගත යුතුයි.

en: Kill
si: වසන්න

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Quick search
si: ක්‍ෂණික සෙවීම

en: - Process is doing some work.
si: - සැකසුම යම් කාර්‍යයක් සිදු කරයි.

en: - Process is waiting for something to happen.
si: - සැකසුම කිසිවක් සිදුවනතුරු රැඳී සිටී.

en: - Process has been stopped. It will not respond to user input at the moment.
si: - සැකසුම නැවතී ඇත. එය පරිශීලක ආදාන සඳහා මේ මොහොතේ ප්‍රතිචාර නොදක්වනු ඇත.

en: - Process has finished and is now dead, but the parent process has not cleaned up.
si: - සැකසුම දැනට අවසන්වී ඇති හා දැන් වැසී ඇත, නමුත් ප්‍රධාන සැකසුම පිරිසිදු වී නොමැත.

en: The process name.
si: සැකසුමේ නම.

en: The user who owns this process.
si: මෙම සැකසුම අයත් පරිශීලක.

en: The controlling terminal on which this process is running.
si: මෙම සැකසුම ක්‍රියාත්මක වන පාලක අග්‍රය

en: The current CPU usage of the process.
si: සැකසුමේ වත්මන් CPU භාවිතය.

en: The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor core in the machine. | The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor cores in the machine.
si[0]: සැකසුමේ වත්මන් මුළු CPU භාවිතය.යන්ත්‍රයේ සකසන කෝර් %1 සමඟ බෙදීයයි
si[1]: සැකසුමේ වත්මන් මුළු CPU භාවිතය.යන්ත්‍රයේ සකසන කෝර් %1 සමඟ බෙදීයයි

en: The current total CPU usage of the process.
si: සැකසුමේ වත්මන් මුළු CPU භාවිතය.

en: <qt>This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.</qt>
si: <qt>මෙය සැකසුම විසින් භාවිත කරන අතත්‍ය මතක ප්‍රමාණයයි, මෙයට පුස්ථකාල, විත්‍රණ මතකය, තැටිය මත පවතින ගොනු හා තවත් දෑ අඩංගු වේ. මෙම අංකය බොහෝවිට ප්‍රයෝජනවත් නොවේ.</qt>

en: <qt>The command with which this process was launched.</qt>
si: <qt>මෙම සැකසුම ආරම්භ වූ විධානය.</qt>

en: <qt>The title of any windows that this process is showing.</qt>
si: <qt>මෙම සැකසුම පෙන්වන ඕනෑම කවුළුවක මාතෘකාව.</qt>

en: The unique Process ID that identifies this process.
si: මෙම සැකසුම හඳුනාගැනීමට ඇති අනන්‍ය සැකසුම් ID.

en: The number of bytes read.  See What's This for more information.
si: කියවූ බයිට ගණන. වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා කුමක්ද මේ? බලන්න

en: The number of bytes written.  See What's This for more information.
si: ලියූ බයිට ගණන. වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා කුමක්ද මේ? බලන්න

en: <qt><i>Technical information: </i>The kernel process name is a maximum of 8 characters long, so the full command is examined.  If the first word in the full command line starts with the process name, the first word of the command line is shown, otherwise the process name is used.
si: <qt><i>තාක්‍ෂණික තොරතුරු: </i>කර්නල සැකසුම් නාමය උපරිම වශයෙන් අක්‍ෂර 8ක් දිගුවේ . එම නිසා සම්පූර්ණ විධානය පිරික්සේ.සම්පූර්ණ විධාන රේඛාවේ මුල් වදන සැකසුම් නාමයෙන් ආරම්භ වේනම් , විධාන රේඛාවේ මුල් වදන දැක්වේ. එසේ නොවේනම් සැකසුම් නාමය භාවිත වේ.

en: <qt>The user who owns this process.  If the effective, setuid etc user is different, the user who owns the process will be shown, followed by the effective user.  The ToolTip contains the full information.  <p><table><tr><td>Login Name/Group</td><td>The username of the Real User/Group who created this process</td></tr><tr><td>Effective User/Group</td><td>The process is running with privileges of the Effective User/Group.  This is shown if different from the real user.</td></tr><tr><td>Setuid User/Group</td><td>The saved username of the binary.  The process can escalate its Effective User/Group to the Setuid User/Group.</td></tr><tr><td>File System User/Group</td><td>Accesses to the filesystem are checked with the File System User/Group.  This is a Linux specific call. See setfsuid(2) for more information.</td></tr></table>
si: <qt>මෙම සැකසුම අයත් පරිශීලක. සක්‍රීය, setuid etc පරිශීලක වෙනස් නම් මෙම සැකසුම අයත් පරීශීලක සක්‍රීය පරිශීලක පසෙකින් දැක්වේ. මෙවලම් ඉඟිය සතුව වැඩිදුර තොරතුරු අඩංගු වේ.  <p><table><tr><td>පිවිසුම් නාම/කණ්ඩායම</td><td>මෙම සැකසුම නිර්‍මාණය කරන සත්‍ය පරිශීලකයා/කණ්ඩායම</td></tr><tr><td>බලසහිත පරිශීලක/කණ්ඩායම</td><td>සැකසුම ක්‍රියාත්මක වන්නේ බලසහිත පරිශීලක/කණ්ඩායම මගිනි.  එය සත්‍ය පරිශීලකගෙන් වෙනස් වේනම් දැක්වේ.</td></tr><tr><td>Setuid පරිශීලක/කණ්ඩායම</td><td>මෙය පරිශීලක නාමය බයිනරි ලෙස සුරකියි.  සැකසුම බලසහිත පරිශීලක/කණ්ඩායමෙන් Setuid පරිශීලක/කණ්ඩායමට මාරු කල හැක.</td></tr><tr><td>ගොනු පද්ධති පරිශීලක/කණ්ඩායම</td> <td>ගොනු පද්ධතියට ඇති පිවිසීම් ගොනු පද්ධති පරිශීලක/කණ්ඩායම මගින් පිරික්සේ, මෙය Linux නිවේශිත කැඳවුමකි. වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා setfsuid(2) බලන්න.</td></tr></table>

en: <qt>This is the size of allocated address space - not memory, but address space. This value in practice means next to nothing. When a process requests a large memory block from the system but uses only a small part of it, the real usage will be low, VIRT will be high. <p><i>Technical information: </i>This is VmSize in proc/*/status and VIRT in top.
si: <qt>මෙය ලබාදී ඇති ලිපින ඉඩයි - මතකය නොවේ,සාමාන්‍යයෙන් මෙම අගය කිසිවකට අයත් නොවේ. සැකසුමක් විශාල මතක ප්‍රමාණයක් ඉල්ලා එයින් කුඩා ප්‍රමාණයක් පමණක් භාවිත කල විට සත්‍ය භාවිත ප්‍රමාණය අඩු වේ, VIRT වැඩිවේ. <p><i>තාක්‍ෂණික තොරතුරු: </i>මෙය proc/*/status හී VmSize වන අතර VIRT ඉහළයි.

en: The CPU usage of a process and all of its threads.
si: සැකසුමේ හා එහි සියළු ත්‍රෙඩයන්  හී CPU භාවිතය.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is from /proc/*/cmdline
si: <qt><i>තාක්‍ෂණික තොරතුරු: </i>මේවා පවතින්නේ /proc/*/cmdline

en: <qt><i>Technical information: </i>For each X11 window, the X11 property _NET_WM_PID is used to map the window to a PID.  If a process' windows are not shown, then that application incorrectly is not setting _NET_WM_PID.
si: <qt><i>තාක්‍ෂණික තොරතුරු: </i>එක් එක් X11 කවුළුව සඳහා, X11 වත්කම් _NET_WM_PID අංකය කවුළුව PID අංකයක් වෙත සිතියම්ගත කිරීමට භාවිත වේ. සැකසුමේ කවුළු නොපෙනේ නම්. එම යෙදුම වැරදි ලෙස  _NET_WM_PID හෝ නොසකසා හෝ ඇත.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the Process ID.  A multi-threaded application is treated a single process, with all threads sharing the same PID.  The CPU usage etc will be the total, accumulated, CPU usage of all the threads.
si: <qt><i>තාක්‍ෂණික තොරතුරු: </i>මෙය සැකසුම් ID අංකයයි.  බහු-ත්‍රෙඩැති යෙදුම් සැලකෙන්නේ තනි සැකසුමක් ලෙසයි, සෑම ත්‍රෙඩයක්ම එකම PID අංකය හවුලේ තබාගනී. CPU භාවිතයද සියළු ත්‍රඩ සඳහා සම්පූර්‍ණ ලෙස බෙදීයයි.

en: <qt>This column shows the IO statistics for each process. The tooltip provides the following information:<br><table><tr><td>Characters Read</td><td>The number of bytes which this task has caused to be read from storage. This is simply the sum of bytes which this process passed to read() and pread(). It includes things like tty IO and it is unaffected by whether or not actual physical disk IO was required (the read might have been satisfied from pagecache).</td></tr><tr><td>Characters Written</td><td>The number of bytes which this task has caused, or shall cause to be written to disk. Similar caveats apply here as with Characters Read.</td></tr><tr><td>Read Syscalls</td><td>The number of read I/O operations, i.e. syscalls like read() and pread().</td></tr><tr><td>Write Syscalls</td><td>The number of write I/O operations, i.e. syscalls like write() and pwrite().</td></tr><tr><td>Actual Bytes Read</td><td>The number of bytes which this process really did cause to be fetched from the storage layer. Done at the submit_bio() level, so it is accurate for block-backed filesystems. This may not give sensible values for NFS and CIFS filesystems.</td></tr><tr><td>Actual Bytes Written</td><td>Attempt to count the number of bytes which this process caused to be sent to the storage layer. This is done at page-dirtying time.</td></table><p>The number in brackets shows the rate at which each value is changing, determined from taking the difference between the previous value and the new value, and dividing by the update interval.<p><i>Technical information: </i>This data is collected from /proc/*/io and is documented further in Documentation/accounting and Documentation/filesystems/proc.txt in the kernel source.
si: <qt>මෙම තීරුව එක් එක් සැකසුම සඳහා  IO තත්ව පෙන්වයි. මෙවලම් ඉඟිය පහත තොරතුරු දක්වයි :<br><table><tr><td>කියවූ අක්‍ෂර</td><td>මෙම කාර්‍යය ගබඩාවෙන් කියවූ බයිට් ගණන මෙය සරලව සැකසුම විසින් read() සිට pread() වෙත යැවූ බයිට ප්‍රමාණයේ එකතුවයි, තවද එහි tty IO වැනි දෑත් අඩංගු වන අතර, මෙය සත්‍ය භෞතික තැටි IO ඇවැසිද නැද්ද යන්න මත බල නොපවතී (කියවීම ඇතැම්විට පිටු කැච මගින් සංතෘප්ත කර තිබිය හැක).</td></tr><tr><td>ලියූ අක්‍ෂර</td><td> මෙම කාර්‍යය විසින් ලියූ හෝ ලිවීමට ඇති බයිට ගණනයි. සමාන අවස්ථා මෙහිදී අක්‍ෂර කියවීම් ලෙස ඇතුළත්වේ .</td></tr><tr><td>කියවීම් පද්ධති කැඳවුම්</td><td>මෙය කියවූ I/O මෙහෙයුම් ගණනයි, උදා. read() හා pread() වැනි පද්ධති කැඳවුම්.</td></tr><tr><td>පද්ධති කැඳවුම් ලිවීම්</td><td>ලිවීම් I/O මෙහෙයුම් ගණන, උදා. write() හාpwrite() වැනි පද්ධති කැඳවුම්.</td></tr> <tr><td>සත්‍ය කියවූ බයිට</td><td>සැකසුම විසින් සත්‍ය වශයෙන්ම ගබඩා ස්ථරයෙන් ලබාගත් බයිට ගණන. submit_bio() මට්ටමේදී සිදු වූ අතර මෙය වැලකූ-පසුඉම සහිත ගොනු පද්ධති සඳහා ක්‍රියා කරයි. මෙය NFS හා CIFS ගොනු පද්ධති සඳහා සංවේදී අගයන් ලබා නොදිය හැක.</td></tr><tr><td>ලියූ සත්‍ය බයිට ගණන</td><td>සැකසුම විසින් ගබඩා ස්ථරය වෙත යැවීමට ඇති බයිට ගණන ගණනය කිරීමට තැත් කිරීමක් .මෙය පිටු-කිළිටිකිරීම් කාලයේදී සිදුවිය.</td> </table><p>වරහන් ගණන එක් එක් අගයේ වෙනස්වීම දක්වයි, පෙර හා පසු අගය අතර වෙනස හඳුනාගැනීම මගින් හා යාවත්කාලීන කාලයෙන් බෙදීම මගින් <p><i>තාක්‍ෂණික තොරතුරු: </i>මෙම දත්ත /proc/*/io වෙතින් ලබාගන්නා අතර කර්නල් මූලයේ Documentation/accounting and Documentation/filesystems/proc.txt හී ලේඛනගත කර ඇත.

[ctx: process heading]
en: Name
si: නම

[ctx: process heading]
en: Username
si: පරිශීලක නාමය

[ctx: process heading]
en: Niceness
si: සුමට බව

[ctx: process heading]
en: IO Read
si: IO කියවීම

[ctx: process heading]
en: IO Write
si: IO ලිවීම

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
si: අතත්‍ය ප්‍රමාණය

[ctx: process heading]
en: Memory
si: මතකය

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
si: හවුල් මතකය

[ctx: process heading]
en: Command
si: විධානය

[ctx: process heading]
en: Window Title
si: කවුළු සිරස්ලය

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
si: සියළු සැකසුම්

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
si: සියළු සැකසුම්, ගස

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: System Processes
si: පද්ධති සැකසුම්

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
si: පරිශීලක සැකසුම්

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Own Processes
si: අයත් සැකසුම්

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Programs Only
si: වැඩසටහන් පමණයි

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMessage1)
en: Change scheduling priority for:
si: සඳහා කාර්‍යය සටහන් ප්‍රමුඛතාව:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CPU Scheduler
si: CPU කාර්‍යය සටහන

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">විශේෂ අවශ්‍යතාවලින් තොර සම්මත කාල-හවුල් කාර්‍ය සටහන.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: Normal
si: සාමාන්‍ය

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For CPU-intensive non-interactive processes.  Process is mildly disfavored in scheduling decisions.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">CPU සංවේදී අන්තර්ක්‍රියාකාරී නොවන සැකසුම් සඳහා, කාර්‍යය සටහන් තීරණයන්හීදී සැකසුම මධ්‍ය වශයෙන් නොසලකාහරී.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Batch Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Since Linux 2.6.16.)</span><span style=" font-weight:400;"> This policy is similar to </span>Normal<span style=" font-weight:400;">, except that this policy will cause the scheduler to always assume that the process is CPU-intensive.  Consequently, the scheduler will apply a small scheduling penalty so that this process is mildly disfavored in scheduling decisions. This policy is useful for workloads that are non-interactive, but do not want to lower their nice value, and for workloads that want a deterministic scheduling policy without interactivity causing extra preemptions (between the workload's tasks).</span></p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Batch Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Linux 2.6.16 සිට.)</span><span style=" font-weight:400;"> මෙම ප්‍රතිපත්තිය </span>සාමාන්‍ය<span style=" font-weight:400;">ට සමාන වේ, except that this policy will cause the scheduler to always assume that the process is CPU-intensive.  Consequently, the scheduler will apply a small scheduling penalty so that this process is mildly disfavored in scheduling decisions. This policy is useful for workloads that are non-interactive, but do not want to lower their nice value, and for workloads that want a deterministic scheduling policy without interactivity causing extra preemptions (between the workload's tasks).</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: Batch
si: කාණ්ඩ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRR)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  Has Timeslicing.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සැකසුම හැකි සැමවිටම ක්‍රියාත්මක වේ සාමාන්‍ය හෝ කාණ්ඩ වලට වඩා වැඩි ප්‍රමුඛතාවක් ඇත, කාල ප්‍රමාණකරනය ඇත.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioRR)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> is a simple enhancement of <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>.  Everything described below for <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> also applies to <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span>, except that each process is only allowed to run for a maximum time quantum.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin කාර්‍යය සටහන්</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> සරල වැඩිදියුණු කිරීමක <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>.  පහත විස්තර කර ඇති සියලු<span style=" font-weight:600;">FIFO</span> සඳහා ද ඇතුළත් <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span>, එක් එක් සැකසුම ක්‍රියාත්මක වීමට අවසර ඇත්තේ උපරිම කාල ප්‍රමාණයක් පමණි.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  No timeslicing.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සැකසුම හැකි සැම විටම ක්‍රියාත්මක වේ , සාමාන්‍ය හෝ කාණ්ඩයන්ට වඩා වැඩි ප්‍රමුඛතාවක් ඇත, කාල ප්‍රමාණකරණය නොමැත.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">First In-First Out Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When  a  <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> process  becomes  runnable,  it  will always immediately preempt any currently running <span style=" font-weight:600;">Normal</span> or <span style=" font-weight:600;">Batch</span> process.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ප්‍රමුඛ පිටත කාර්‍යය සටහ</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> සැකසුමක් ක්‍රියාකල හැකි විට, එය සැම විටම දැනට ක්‍රියාත්මක නව සැකසුම් පොරොත්තු වේ <span style=" font-weight:600;">සාමාන්‍ය </span> හෝ <span style=" font-weight:600;">කාණ්ඩ</span> සැකසුම්.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: I/O Scheduler
si: I/O කාර්‍යය සටහන

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process's priority is based on the CPU priority.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සැකසුමේ ප්‍රමුඛතාව CPU ප්‍රමුඛතාව මත පදනම් වේ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the same as <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> scheduling, except that the priority is calculated automatically based on the CPU priority.  Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">මෙය  <span style=" font-weight:600;">උපරිම උත්සාහය</span> කාර්‍යය සටහන් හා සමානයි, එහෙත් ප්‍රමුඛතාව ගණනය කෙරෙන්නේ CPU ප්‍රමුඛතාව මතයි. , වැඩි ප්‍රමුඛතාව ඇති සැකසුම් වලට දෘඩ තැටියට පිවීසීමේ වැඩි ප්‍රමුඛතාවක් ලැබේ. සමාන<span style=" font-weight:600;">උපරිම උත්සාහය/සාමාන්‍ය </span> ප්‍රමුඛතා යටතේ ක්‍රියාත්මක වන වෙනත් වැඩසටහන් <span style="font-weight:600;">Round Robin</span> හී දැකිය හැක.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සැකසුමට දෘඩ තැටි භාවිත කල හැක්කේ වෙනත් සැකසුමක් මගින් මෑතකදී එය භාවිත කර නොමැති නම් පමණි.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Idle Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A  program running with <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O priority will only get disk time when no other program has asked for disk I/O for a defined grace period. The impact of <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O processes on normal system activity should be zero. Priority is not applicable to this scheduling class.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Idle Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-weight:600;">නිශ්චල</span> I/O ප්‍රමුඛතාවේ ක්‍රියාකරන වැඩසටහනට ලැබෙනු ඇත්තේ යම් කාලයක් තුළ වෙනත් වැඩසටහනකින් ඉල්ලා නොසිටි තැටි I/O වේ. සාමාන්‍ය පද්ධති ක්‍රියාකාරකම් මත<span style=" font-weight:600;">නිශ්චල</span> I/O සැකසුම් විය යුත්තේ බිංදුවයි, මෙම කාර්‍යය සටහන් කාණ්ඩයට ප්‍රමුඛතාව වලංගු නොවේ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
si: තනි

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process is given higher priority to access the hard disk than Normal.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සැකසුමට දෘඩ තැටියට පිවිසීම සඳහා සාමාන්‍යයට වැඩි ප්‍රමුඛතාවක් ලැබේ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Best Effort Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">උපරිම උත්සාහය කාර්‍යය සටහන්</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">වැඩි ප්‍රමුඛතාවක් සහිත සැකසුම් සඳහා දෘඩ තැටියට පිවිසීමේ වැඩි ප්‍රමුඛවක් ලැබේ සමාන <span style=" font-weight:600;">උපරිම උත්සාහය/සාමාන්‍ය</span> ප්‍රමුඛතා සඳහා <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> ලැබේ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: Best effort
si: උපරිම උත්සාහය

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.</p></body></html>
si: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සැකසුම ඉක්මනින් දෘඩතැටියට ඇවැසි ඕනෑම වේලාවක පිවිසේ,වෙනත් කුමක් සිදු උනත්.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: Real time
si: සත්‍ය කාල

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
si: අඩු ප්‍රමුඛතාව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
si: වැඩි ප්‍රමුඛතාව
