processcore - en to sk translation catalogue (104 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
sk: Ikony

[ctx: @title]
en: Icon
sk: Ikona

[ctx: @title]
en: Name
sk: Názov

en: The unique Process ID that identifies this process.
sk: Unikátny identifikátor procesu, ktorý identifikuje tento proces.

en: Parent PID
sk: Rodičovské PID

en: Login
sk: Prihlásenie

en: The user who owns this process.
sk: Používateľ, ktorému patrí tento proces.

en: Username
sk: Užívateľské meno

en: Can Login
sk: Dá sa prihlásiť

en: The controlling terminal on which this process is running.
sk: Ovládací terminál, na ktorom tento proces beží.

en: User Time
sk: Používateľský čas

en: System Time
sk: Systémový čas

en: Total Time
sk: Celkový čas

en: Time
sk: Čas

en: The total user and system time that this process has been running for
sk: Celkový používateľský a systémový čas, počas ktorého tento proces beží

en: Start Time
sk: Čas spustenia

en: User CPU Usage
sk: Využitie CPU používateľom

en: User CPU
sk: Využitie CPU používateľom

en: System CPU Usage
sk: Systémové využitie CPU

en: System CPU
sk: Systémové CPU

en: Total CPU Usage
sk: Celkové využitie CPU

en: The current total CPU usage of the process.
sk: Aktuálne celkové využitie CPU procesom.

en: Group User CPU Usage
sk: Používateľské využitie CPU skupinou

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
sk: Množstvo CPU v používateľskom priestore použitého týmto procesom a všetkými jeho potomkami.

en: Group System CPU Usage
sk: Systémové využitie CPU skupinou

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
sk: Množstvo systémového CPU použitého týmto procesom a všetkými jeho potomkami.

en: Group Total CPU Usage
sk: Celkové využitie CPU skupinou

en: Group CPU
sk: Využitie CPU skupinou

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
sk: Celkové množstvo CPU použitého týmto procesom a všetkými jeho potomkami.

en: Nice Level
sk: Úroveň Nice

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
sk: Priorita s ktorou proces beží. Pre normálne plánovanie, rozsah je od 19 ("veľmi pekný", najnižšia priorita) do -19 (najvyššia priorita).

en: Scheduler
sk: Plánovač

en: IO Priority Class
sk: Trieda IO priority

en: IO Nice Level
sk: Úroveň IO Nice

en: VM Size
sk: Veľkosť VM

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
sk: Toto je veľkosť priestoru virtuálnej pamäte ktorú požíva proces, vrátane zdieľaných knižníc, grafickej pamäte, súborov na disku atď. Toto číslo je skoro bezvýznamné.

en: RSS Memory Usage
sk: Využitie pamäte RSS

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
sk: Toto je množstvo fyzickej pamäte, ktoré tento proces využíva, a zahŕňa množstvo pamäte využívanej zdieľanými knižnicami.

en: Private Memory Usage
sk: Využitie súkromnej pamäte

en: Private
sk: Súkromné

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process.<br>It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
sk: Toto je veľkosť reálnej fyzickej pamäte, ktorú používa samotný proces, približuje sa k súkromnému využitiu pamäte procesu.<br>Nezahŕňa žiadnu odkladanú pamäť ani veľkosť kódu zdieľaných knižníc.

en: Shared Memory Usage
sk: Využitie zdieľanej pamäte

en: Shared
sk: Zdieľané

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using.<br>This memory is shared among all processes that use this library.
sk: Toto je približne množstvo skutočnej fyzickej pamäte, ktorú využívajú zdieľané knižnice tohto procesu.<br>Táto pamäť je zdieľaná všetkými procesmi, ktoré používajú túto knižnicu.

en: Memory Usage
sk: Využitie pamäte

en: Memory
sk: Pamäť

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
sk: Toto je približná hodnota skutočného množstva fyzickej pamäte, ktorú tento proces využíva. Vypočíta sa vydelením využitia zdieľanej pamäte procesu množstvom procesov, ktoré túto pamäť zdieľajú, a následným pripočítaním súkromnej pamäte procesu.

en: Name
sk: Názov

en: The process name.
sk: Názov procesu.

en: Command
sk: Príkaz

en: The command with which this process was launched.
sk: Príkaz, ktorým bol proces spustený.

en: Status
sk: Stav

en: IO Characters Read
sk: IO znaky prečítané

en: IO Characters Written
sk: IO znaky zapísané

en: IO Read Syscalls
sk: Systémové volania IO čítania

en: IO Read Syscalls Rate
sk: Rýchlosť systémových volaní IO čítania

en: IO Write Syscalls
sk: Systémové volania IO zápisu

en: IO Write Syscalls Rate
sk: Rýchlosť systémových volaní IO zápisu

en: IO Characters Actually Read
sk: IO znaky skutočne prečítané

en: IO Characters Read Rate
sk: Rýchlosť IO znakov prečítaných

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
sk: Rýchlosť čítania pre všetky IO procesu vrátane diskovej vyrovnávacej pamäte a iných nefyzických IO.

en: IO Characters Written Rate
sk: Rýchlosť IO znakov zapísaných

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
sk: Rýchlosť zápisu pre všetky IO procesu vrátane diskovej vyrovnávacej pamäte a iných nefyzických IO.

en: Disk Read Rate
sk: Rýchlosť čítania disku

en: Read
sk: Čítanie

en: The rate of data being read from disk.
sk: Množstvo dát čítané z disku.

en: Disk Write Rate
sk: Rýchlosť zápisu disku

en: Write
sk: Zápis

en: The rate of data being written to the disk.
sk: Množstvo dát zapisované na disku.

en: Threads
sk: Vlákna

[ctx: @title]
en: Download Speed
sk: Rýchlosť preberania

[ctx: @title]
en: Download
sk: Preberanie

[ctx: @title]
en: Upload Speed
sk: Rýchlosť odosielania

[ctx: @title]
en: Upload
sk: Odosielanie

en: GPU Usage
sk: Využitie GPU

en: GPU Memory
sk: Pamäť GPU

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
sk: Normálny

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
sk: Veľmi nízka priorita

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
sk: Nízka priorita

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
sk: Veľmi vysoká priorita

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
sk: Vysoká priorita

[ctx: Priority Class]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
sk: Reálny čas

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
sk: Najlepší výkon

[ctx: Priority Class]
en: Idle
sk: Nečinný

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: process status]
en: running
sk: bežiaci

[ctx: process status]
en: sleeping
sk: spiaci

[ctx: process status]
en: disk sleep
sk: spiaci disk

[ctx: process status]
en: stopped
sk: zastavený

[ctx: process status]
en: paging
sk: stránkovanie

[ctx: process status]
en: finished
sk: skončené

[ctx: process status]
en: unknown
sk: neznámy

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
sk: Cyklická obsluha

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
sk: Interaktívny

[ctx: Scheduler]
en: Batch
sk: Dávkový

[ctx: Scheduler]
en: Idle
sk: Nečinný

en: Success
sk: Úspech

en: Insufficient permissions.
sk: Nedostatočné povolenia.

en: No matching process was found.
sk: Nenašiel sa žiadny vyhovujúci proces.

en: Not supported on the current system.
sk: V súčasnom systéme nie je podporované.

en: The user cancelled.
sk: Používateľ zrušil.

en: An unspecified error occurred.
sk: Vyskytla sa nešpecifikovaná chyba.

en: An unknown error occurred.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba.
