processui - en to sl translation catalogue (230 entries)

en: Set Priority... | Set Priority...
sl[0]: Nastavi prednost...
sl[1]: Nastavi prednosti...
sl[2]: Nastavi prednosti...
sl[3]: Nastavi prednosti...

en: Jump to Parent Process
sl: Skoči na nadrejeno opravilo

en: Jump to Process Debugging This One
sl: Skoči na opravilo, ki razhroščuje tega

en: Show Application Window
sl: Prikaži okno programa

[ctx: @action:inmenu]
en: Detailed Information...
sl: Podrobne informacije...

en: Resume Stopped Process
sl: Nadaljuj zaustavljeno opravilo

en: End Process | End Processes
sl[0]: Končaj opravilo
sl[1]: Končaj opravili
sl[2]: Končaj opravila
sl[3]: Končaj opravila

en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill Processes
sl[0]: Prisilno uniči opravilo
sl[1]: Prisilno uniči opravili
sl[2]: Prisilno uniči opravila
sl[3]: Prisilno uniči opravila

en: Suspend (STOP)
sl: Zaustavi (STOP)

en: Continue (CONT)
sl: Nadaljuj (CONT)

en: Hangup (HUP)
sl: Odloži (HUP)

en: Interrupt (INT)
sl: Prekini (INT)

en: Terminate (TERM)
sl: Končaj (TERM)

en: Kill (KILL)
sl: Uniči (KILL)

en: User 1 (USR1)
sl: Uporabniški 1 (USR1)

en: User 2 (USR2)
sl: Uporabniški 1 (USR2)

en: Focus on Quick Search
sl: Osredotočenje na hitrem iskanju

en: <qt>End the selected process. Warning - you may lose unsaved work.<br>Right click on a process to send other signals.<br>See What's This for technical information.
sl: <qt>Končaj izbrano opravilo. Opozorilo: lahko izgubite neshranjeno delo.<br>Kliknite na opravilo z desnim gumbom, da pošljete druge signale.<br>Za tehnične podrobnosti si oglejte "Kaj je to?".

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window
sl: Uniči okno

[ctx: Context menu]
en: End Process | End Processes
sl[0]: Končaj opravilo
sl[1]: Končaj opravili
sl[2]: Končaj opravila
sl[3]: Končaj opravila

en: Send Signal
sl: Pošlji signal

en: Jump to Parent Process (%1)
sl: Skoči na nadrejeno opravilo (%1)

en: Hide Column '%1'
sl: Skrij stolpec '%1'

en: Show Column '%1'
sl: Pokaži stolpec '%1'

en: Display Units
sl: Enote prikaza

en: Mixed
sl: Mešano

en: Kilobytes per second
sl: Kilobajti na sekundo

en: Kilobytes
sl: Kilobajti

en: Megabytes per second
sl: Megabajti na sekundo

en: Megabytes
sl: Megabajti

en: Gigabytes per second
sl: Gigabajti na sekundo

en: Gigabytes
sl: Gigabajti

en: Percentage
sl: Odstotek

en: Display command line options
sl: Prikaži možnosti ukazne vrstice

en: Divide CPU usage by number of CPUs
sl: Deli obremenitev CPE s številom CPE

en: Displayed Information
sl: Prikazani podatki

en: Characters read/written
sl: Prebrani/zapisani znaki

en: Number of Read/Write operations
sl: Število bralnih/pisalnih opravil

en: Bytes actually read/written
sl: Dejansko prebranih/zapisanih bajtov

en: Show I/O rate
sl: Prikaži hitrost V/I

en: Show Tooltips
sl: Prikaži orodne namige

en: You do not have the permission to renice the process and there was a problem trying to run as root.
sl: Nimate dovoljenj za spremembo prioritete opravila in prišlo je tudi do težave med zaganjanjem programa kot skrbnik.

en: You must select a process first.
sl: Najprej morate izbrati opravilo.

en: You do not have the permission to change the I/O priority of the process and there was a problem trying to run as root.
sl: Nimate dovoljenj za spremembo V/I prednosti opravila. Prišlo je tudi do težave med zaganjanjem programa kot skrbnik.

en: You do not have the permission to change the CPU Scheduler for the process and there was a problem trying to run as root.
sl: Nimate dovoljenj za spreminjanje razporejevalnika CPE za opravilo. Prišlo je tudi do težave med zaganjanjem kot skrbnik.

en: You do not have the permission to kill the process and there was a problem trying to run as root.
sl: Nimate dovoljenj za uničenje opravila. Prišlo je tudi do težave med zaganjanjem kot skrbnik.

en: Are you sure you want to end this process?  Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite končati to %1 opravilo? Neshranjeno delo bo morda izgubljeno.
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite končati ti %1 opravili? Neshranjeno delo bo morda izgubljeno
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite končati teh %1 opravil? Neshranjeno delo bo morda izgubljeno
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite končati teh %1 opravil? Neshranjeno delo bo morda izgubljeno

[ctx: Dialog title]
en: End Process | End %1 Processes
sl[0]: Končaj %1 opravilo
sl[1]: Končaj %1 opravili
sl[2]: Končaj %1 opravila
sl[3]: Končaj %1 opravil

en: End
sl: Končaj

en: <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> this process?  Any unsaved work may be lost. | <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
sl[0]: <qt>Ali res želite <b>takoj in na silo uničiti</b> to %1 opravilo? Neshranjeno delo bo morda izgubljeno.
sl[1]: <qt>Ali res želite <b>takoj in na silo uničiti</b> ti %1 opravili? Neshranjeno delo bo morda izgubljeno
sl[2]: <qt>Ali res želite <b>takoj in na silo uničiti</b> ta %1 opravila? Neshranjeno delo bo morda izgubljeno
sl[3]: <qt>Ali res želite <b>takoj in na silo uničiti</b> teh %1 opravil? Neshranjeno delo bo morda izgubljeno

[ctx: Dialog title]
en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill %1 Processes
sl[0]: Prisilno uniči %1 opravilo
sl[1]: Prisilno uniči %1 opravili
sl[2]: Prisilno uniči %1 opravila
sl[3]: Prisilno uniči %1 opravila

en: Kill
sl: Uniči

[ctx: @info:status]
en: No data to display
sl: Ni podatkov za prikaz

[ctx: @action:button]
en: Refresh
sl: Osveži

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Quick search
sl: Hitro iskanje

[ctx: @title:column]
en: Filename
sl: Ime datoteke

[ctx: @title:column End of the address space]
en: End
sl: Konec

[ctx: @title:column]
en: Permissions
sl: Dovoljenja

[ctx: @title:column Offset into the file]
en: Offset
sl: Odmik

[ctx: @info:status]
en: No data matching the filter
sl: Ni podatkov, ki ustrezajo filtru

[ctx: Device type]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: Device type]
en: Character device
sl: Znakovna naprava

[ctx: Device type]
en: Block device
sl: Bločna naprava

[ctx: Device type]
en: Pipe
sl: Cev

[ctx: Device type]
en: Socket
sl: Vtičnica

[ctx: @title:column File ID]
en: Id
sl: Določilnik

[ctx: @title:column File type]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @info:status]
en: %1: Failed to list directory contents
sl: %1: Ni bilo mogoče narediti seznama vsebine

[ctx: @title:window]
en: Process Details
sl: Podrobnosti procesa

[ctx: @title:tab]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab]
en: Memory Maps
sl: Načrti pomnilnika

[ctx: @title:tab]
en: Open Files
sl: Odprte datoteke

[ctx: @info:status]
en: The "%1" (PID: %2) process has stopped executing
sl: "%1" (PID: %2) proces je ustavil izvajanje

[ctx: @title:column Process I/O priority]
en: IO Priority
sl: IO prednost

en: %1 K
sl: %1 Ki

en: %1 M
sl: %1 Mi

en: %1 G
sl: %1 Gi

en: %1 T
sl: %1 Ti

en: %1 P
sl: %1 Pi

en: - Process is doing some work.
sl: - opravilo opravlja neko delo.

en: - Process is waiting for something to happen.
sl: - opravilo čaka na dogodek.

en: - Process has been stopped. It will not respond to user input at the moment.
sl: - opravilo je bilo zaustavljeno. Trenutno se ne odziva na uporabniški vnos.

en: - Process has finished and is now dead, but the parent process has not cleaned up.
sl: - opravilo se je zaključilo in je sedaj mrtvo, a ga nadrejeno opravilo še ni počistilo.

en: The process name.
sl: Ime opravila.

en: The user who owns this process.
sl: Uporabnik, ki si lasti to opravilo.

en: The controlling terminal on which this process is running.
sl: Nadzorni terminal, na katerem teče to opravilo.

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
sl: Prednost, s katero teče to opravilo. Za običajni razporejevalnik se giblje od 19 (zelo prijazno, najnižja prednost) do -19 (najvišja prednost).

en: The current CPU usage of the process.
sl: Trenutna obremenitev CPE s strani opravila.

en: The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor core in the machine. | The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor cores in the machine.
sl[0]: Trenutna obremenitev CPE s strani tega opravila, ki je deljena s %1 procesorskim jedrom v računalniku.
sl[1]: Trenutna obremenitev CPE s strani tega opravila, ki je deljena s %1 procesorskima jedroma v računalniku.
sl[2]: Trenutna obremenitev CPE s strani teh opravil, ki je deljena s %1 procesorskimi jedri v računalniku.
sl[3]: Trenutna obremenitev CPE s strani tega opravila, ki je deljena s %1 procesorskimi jedri v računalniku.

en: The current total CPU usage of the process.
sl: Trenutna skupna obremenitev CPE s strani opravila.

en: <qt>The total user and system time that this process has been running for, displayed as minutes:seconds.
sl: <qt>Skupni uporabniški in sistemski čas zaganjanja tega opravila, ki je prikazan kot minute:sekunde.

en: <qt>This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.</qt>
sl: <qt>Količina navideznega pomnilnika, ki ga uporablja opravilo. Sem so vključene deljene knjižnice, grafični pomnilnik, datoteke na disku itd. Podatek je skoraj neuporaben.</qt>

en: <qt>This is the amount of real physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process.<br>It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.<br>This is often the most useful figure to judge the memory use of a program.  See What's This for more information.</qt>
sl: <qt>Količina fizičnega pomnilnika, ki ga uporablja samo to opravilo. Vrednost je približno enaka zasebni uporabi pomnilnika opravila.<br>Sem se ne šteje niti izmenjevalni pomnilnik, niti pomnilnik deljenih knjižnic.<br>To je pogosto najuporabnejši podatek za oceno uporabe pomnilnika programa. Za več podrobnosti si oglejte »Kaj je to?«.</qt>

en: <qt>This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using.<br>This memory is shared among all processes that use this library.</qt>
sl: <qt>Približna količina fizičnega pomnilnika, ki ga uporabljajo deljene knjižnice tega opravila.<br>Ta del pomnilnika uporabljajo vsa opravila, ki uporabljajo te knjižnice.</qt>

en: <qt>The elapsed time since the process was started.</qt>
sl: <qt>Čas, ki je pretekel od zagona opravila.</qt>

en: <qt>Linux flag NoNewPrivileges, if set the process can't gain further privileges via setuid etc.</qt>
sl: <qt>Oznaka Linuxa NoNewPrivileges, če jo nastavite, proces ne more nadaljevatiprivilegijev prek setuid itd.</qt>

en: <qt>The command with which this process was launched.</qt>
sl: <qt>Ukaz, s katerim je bil zagnano to opravilo.</qt>

en: <qt>The amount of pixmap memory that this process is using.</qt>
sl: <qt>Količina pomnilnika za sličice, ki ga uporablja to opravilo.</qt>

en: <qt>The title of any windows that this process is showing.</qt>
sl: <qt>Naslov kateregakoli okna, ki ga prikazuje to opravilo.</qt>

en: The unique Process ID that identifies this process.
sl: Edinstven ID opravila.

en: The number of bytes read.  See What's This for more information.
sl: Število prebranih bajtov. Za več podrobnosti si oglejte »Kaj je to?«.

en: The number of bytes written.  See What's This for more information.
sl: Število zapisanih bajtov. Za več podrobnosti si oglejte »Kaj je to?«.

en: <qt>The control group (cgroup) where this process belongs.</qt>
sl: <qt>Kontrolna skupina (cgroup), kamor sodi ta postopek.</qt>

en: <qt>Mandatory Access Control (SELinux or AppArmor) context for this process.</qt>
sl: <qt>Obvezen nadzor dostopa za ta postopek (SELinux ali AppArmor).</qt>

en: The amount of private physical memory used by a process, with the amount of shared memory divided by the amount of processes using that shared memory added.
sl: Količina zasebnega fizičnega pomnilnika uporabljenega v postopku, in količinadeljenega pomnilnika, deljenega s količino procesov, ki uporabljajo ta skupni pomnilnik.

en: <qt><i>Technical information: </i>The kernel process name is a maximum of 8 characters long, so the full command is examined.  If the first word in the full command line starts with the process name, the first word of the command line is shown, otherwise the process name is used.
sl: <qt><i>Tehnične podrobnosti: </i>Ime opravila v jedru je lahko dolgo največ 8 znakov, zato se preuči celoten ukaz. Če se prva beseda celotne ukazne vrstice začne z imenom opravila, je prikazana prva beseda ukazne vrstice, sicer pa ime opravila.

en: <qt>The user who owns this process.  If the effective, setuid etc user is different, the user who owns the process will be shown, followed by the effective user.  The ToolTip contains the full information.  <p><table><tr><td>Login Name/Group</td><td>The username of the Real User/Group who created this process</td></tr><tr><td>Effective User/Group</td><td>The process is running with privileges of the Effective User/Group.  This is shown if different from the real user.</td></tr><tr><td>Setuid User/Group</td><td>The saved username of the binary.  The process can escalate its Effective User/Group to the Setuid User/Group.</td></tr><tr><td>File System User/Group</td><td>Accesses to the filesystem are checked with the File System User/Group.  This is a Linux specific call. See setfsuid(2) for more information.</td></tr></table>
sl: <qt>Uporabnik, ki si lasti opravilo. Če je dejanski ali uporabnik setuid drugačen, bo prikazan uporabnik, ki si lasti opravilo, njemu pa bo sledil dejanski uporabnik. Orodni namig vsebuje vse podatke.<p><table><tr><td>Prijavno ime/skupina</td><td>Ime pravega uporabnika/skupine, ki je ustvaril opravilo</td></tr><tr><td>Dejanski uporabnik/skupina</td><td>Opravilo teče z dovoljenji dejanskega uporabnika/skupine. To je prikazano, če se razlikuje od pravega uporabnika.</td></tr><tr><td>Uporabnik setuid/skupina</td><td>Shranjeno uporabniško ime za program. Opravilo lahko dejanskega uporabnika/skupino poviša v uporabnika setuid/skupino.</td></tr><tr><td>Datotečni uporabnik/skupina</td><td>Dostop do datotečnega sistema je določen z uporabnikom/skupino datotečnega sistema. Ta klic je na voljo samo na Linuxu. Za več podrobnosti si oglejte setfsuid(2).</td></tr></table>

en: <qt>This is the size of allocated address space - not memory, but address space. This value in practice means next to nothing. When a process requests a large memory block from the system but uses only a small part of it, the real usage will be low, VIRT will be high. <p><i>Technical information: </i>This is VmSize in proc/*/status and VIRT in top.
sl: <qt>Velikost dodeljenega naslovnega prostora – ne pomnilnika, ampak naslovnega prostora. Ta vrednost v praksi ne pomeni skoraj nič. Ko opravilo od sistema zahteva ogromen blok pomnilnika, a ga dejansko porabi zelo malo, bo dejanska uporaba zelo nizka, navidezna velikost pa bo visoka.<p><i>Tehnične podrobnosti:</i> V /proc/*/status je to VmSize in v programu top je to VIRT.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Private memory usage, calculated as VmRSS - Shared, from /proc/*/statm.  This tends to underestimate the true Private memory usage of a process (by not including i/o backed memory pages), but is the best estimation that is fast to determine.  This is sometimes known as URSS (Unique Resident Set Size). For an individual process, see "Detailed  Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Private memory usage.
sl: <qt><i>Tehnične podrobnosti:</i> Približek zasebne uporabe pomnilnika, ki se izračuna po enačbi VmRSS – Shared (iz /proc/*/statm). Običajno je prava zasebna uporaba pomnilnika višja (ker se tu ne upošteva V/I pomnilniških strani), vendar je to najboljši približek, ki ga je mogoče dobiti hitro. To je včasih poznano tudi pod imenom URSS (Unique Resident Set Size). Za posamezno opravilo si lahko ogledate podrobne podatke o pomnilniku, kjer je točen, a počasnejši, izračun prave zasebne uporabe pomnilnika.

en: The CPU usage of a process and all of its threads.
sl: Obremenitev CPE s strani opravila in vseh njegovih niti.

en: <qt>The total system and user time that a process and all of its threads have been running on the CPU for. This can be greater than the wall clock time if the process has been across multiple CPU cores.
sl: <qt>Celoten sistemski in uporabniški čas, ki ga je opravilo z vsemi svojimi nitmi preživelo zagnano na procesorju. Ta čas je lahko daljši kot čas, ki ga je pretekla stenska ura, če je opravilo teklo na več jedrih ali procesorjih.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Shared memory, called SHR in top.  It is the number of pages that are backed by a file (see kernel Documentation/filesystems/proc.txt).  For an individual process, see "Detailed Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Shared memory usage.
sl: <qt><i>Tehnične podrobnosti:</i> Približek deljenega pomnilnika, ki je v programu top označen s SHR. To je število strani, v ozadju katerih je datoteka (oglejte si dokumentacijo jedra v Documentation/filesystems/proc.txt). Za posamezno opravilo si lahko ogledate podrobne podatke o pomnilniku, kjer je točen, a počasnejši, izračun prave deljene porabe pomnilnika.

en: <qt><i>Technical information: </i>The underlying value (clock ticks since system boot) is retrieved from /proc/[pid]/stat
sl: <qt><i>Tehnične podrobnosti: </i>Dejanska vrednost (premiki ure od zagona sistema) je pridobljena iz /proc/[pid]/stat

en: <qt><i>Technical information: </i>The flag is retrieved from /proc/[pid]/status
sl: <qt><i>Tehnične informacije: </i>To je zastavica pridobljena iz datoteke /proc/*/[pid]status

en: <qt><i>Technical information: </i>This is from /proc/*/cmdline
sl: <qt><i>Tehnične podrobnosti: </i>To je iz datoteke /proc/*/cmdline

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the amount of memory used by the Xorg process for images for this process.  This is memory used in addition to Memory and Shared Memory.<br><i>Technical information: </i>This only counts the pixmap memory, and does not include resource memory used by fonts, cursors, glyphsets etc.  See the <code>xrestop</code> program for a more detailed breakdown.
sl: <qt><i>Tehnične podrobnosti: </i> Količina pomnilnika, ki jo opravilo Xorg uporablja za sličice za to opravilo. To je pomnilnik, ki se uporablja poleg Pomnilnika in Deljenega pomnilnika.<br><i>Tehnične podrobnosti: </i> Sem je vštet le pomnilnik za sličice, ne pa tudi pomnilnik za vire kot so pisave, kazalke, nabori pismenk itd. Za podrobnosti si oglejte program <code>xrestop</code>.

en: <qt><i>Technical information: </i>For each X11 window, the X11 property _NET_WM_PID is used to map the window to a PID.  If a process' windows are not shown, then that application incorrectly is not setting _NET_WM_PID.
sl: <qt><i>Tehnične podrobnosti: </i> Za vsako okno X11 se uporablja lastnost _NET_WM_PID, ki okno preslika v PID. Če okna opravila niso prikazana, potem program ni nastavil _NET_WM_PID, kar je narobe.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the Process ID.  A multi-threaded application is treated a single process, with all threads sharing the same PID.  The CPU usage etc will be the total, accumulated, CPU usage of all the threads.
sl: <qt><i>Tehnične podrobnosti: </i> To je ID opravila. Več-nitni program se obravnava kot eno opravilo, kjer si niti delijo isti PID. Obremenitev procesorja (in ostalo) bo izračunana kot seštevek obremenitev procesorja vseh niti.

en: <qt>This column shows the IO statistics for each process. The tooltip provides the following information:<br><table><tr><td>Characters Read</td><td>The number of bytes which this task has caused to be read from storage. This is simply the sum of bytes which this process passed to read() and pread(). It includes things like tty IO and it is unaffected by whether or not actual physical disk IO was required (the read might have been satisfied from pagecache).</td></tr><tr><td>Characters Written</td><td>The number of bytes which this task has caused, or shall cause to be written to disk. Similar caveats apply here as with Characters Read.</td></tr><tr><td>Read Syscalls</td><td>The number of read I/O operations, i.e. syscalls like read() and pread().</td></tr><tr><td>Write Syscalls</td><td>The number of write I/O operations, i.e. syscalls like write() and pwrite().</td></tr><tr><td>Actual Bytes Read</td><td>The number of bytes which this process really did cause to be fetched from the storage layer. Done at the submit_bio() level, so it is accurate for block-backed filesystems. This may not give sensible values for NFS and CIFS filesystems.</td></tr><tr><td>Actual Bytes Written</td><td>Attempt to count the number of bytes which this process caused to be sent to the storage layer. This is done at page-dirtying time.</td></table><p>The number in brackets shows the rate at which each value is changing, determined from taking the difference between the previous value and the new value, and dividing by the update interval.<p><i>Technical information: </i>This data is collected from /proc/*/io and is documented further in Documentation/accounting and Documentation/filesystems/proc.txt in the kernel source.
sl: <qt>Ta stolpec prikazuje V/I statistiko za vsako opravilo. Orodni namig ponuja naslednje podatke:<br><table><tr><td>Prebranih znakov</td><td>Število bajtov, ki so bili zaradi tega opravila prebrani z nosilcev za shranjevanje. To je preprosto le seštevek bajtov, ki jih je opravilo posredovalo klicema read() in pread(). Vsebovana so tudi branja s terminala. Ne upošteva se dejstvo, ali je bilo potrebno branje z dejanskega fizičnega diska (morda je bil uporabljen predpomnilnik strani).</td></tr><tr><td>Zapisanih znakov</td><td>Število bajtov, ki so bili zaradi tega opravila zapisani na disk, ali pa naj bi še bili. Veljajo iste omejitve kot pri branju.</td></tr><tr><td>Bralni sistemski klici</td><td>Število bralnih V/I opravil, t.j. sistemskih klicev kot sta read() in pread().</td></tr><tr><td>Pisalni sistemski klici</td><td>Število pisalnih V/I opravil, t.j. sistemskih klicev write() in pwrite().</td></tr><tr><td>Dejansko prebrani bajti</td><td>Število bajtov, ki so bili zaradi opravila resnično pridobljeni iz plasti za shranjevanje. Meri se na stopnji funkcije submit_bio() in je zato točno za datotečne sisteme, kjer so v ozadju bločne naprave. Za datotečne sisteme NFS in CIFS vrednosti morda niso razumne.</td></tr><tr><td>Dejansko zapisani bajti</td><td>Poskus štetja števila bajtov, ki so bili zaradi tega opravila poslani v plast za shranjevanje. Meri se ob času, ko stran postane umazana.</td></table><p>Številka v oklepaju prikazuje hitrost, s katero se vsaka vrednost spreminja. Pri tem se uporabi razliko med staro in novo vrednostjo, ki se jo deli z razmikom posodabljanja.<p><i>Tehnične podrobnosti:</i> Podatke se zbere iz /proc/*/io in so dokumentirani v Documentation/accounting in Documentation/filesystems/proc.txt, kar najdete poleg izvorne kode jedra Linux.

en: <qt><i>Technical information: </i>This shows Linux Control Group (cgroup) membership, retrieved from /proc/[pid]/cgroup. Control groups are used by Systemd and containers for limiting process group's usage of resources and to monitor them.
sl: <qt><i>Tehnične informacije: </i> Ta prikazuje članstvo Linux Control Group (cgroup), članstvo pridobljeno iz /proc/[pid]/ cgroup. Nadzorne skupine uporabljajo Sistem in zabojnike za omejevanje uporabe virov in procesne skupine da jih spremlja.

en: <qt><i>Technical information: </i>This shows Mandatory Access Control (SELinux or AppArmor) context, retrieved from /proc/[pid]/attr/current.
sl: <qt><i>Tehnične informacije: </i>Ta prikazuje obvezno kontrolo dostopa (SELinx ali AppArmopur) pridobljeno iz datoteke /proc/*/cmdline oz. kontekst pridobljen iz  /proc/[pid]/attr/current.

en: <i>Technical information:</i> This is often referred to as "Proportional Set Size" and is the closest approximation of the real amount of total memory used by a process. Note that the number of applications sharing shared memory is determined per shared memory section and thus can vary per memory section.
sl: <i>Tehnični podatki:</i>To se pogosto imenuje "Sorazmerno nastavljena velikost množice" in je najbližji približku dejanske količinepomnilnika, ki ga uporablja postopek. Upoštevajte, da število aplikacij deli skupni pomnilnik tako da se določi na odseku skupnega pomnilnika in se zato lahko razlikujejo po odseku spomina.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Login Name:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Prijavno ime:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>This user is not recognized for some reason.</para>
sl: <para>Tega uporabnika ni mogoče prepoznati.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Login Name:</emphasis> %1 (uid: %2)</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Prijavno ime:</emphasis> %1 (uid: %2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>  Room Number:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'> Št. sobe:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>  Work Phone:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Službeni telefon:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Effective User:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Dejanski uporabnik:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Setuid User:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Uporabnik setuid:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>File System User:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Uporabnik datotečnega sistema:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Group:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Skupina:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Effective Group:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Dejanska skupina:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Setuid Group:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Skupina setuid:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>File System Group:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Skupina datotečnega sistema:</emphasis> %1</para>

[ctx: Short description of a process. PID, name, user]
en: %1: %2, owned by user %3
sl: %1: %2, lasti si ga uporabnik %3

[ctx: scheduler]
en: Idle
sl: Nedejaven

[ctx: scheduler]
en: (Batch) %1
sl: (paketno) %1

[ctx: Round robin scheduler]
en: RR %1
sl: Kr. %1

[ctx: Real Time scheduler]
en: RT
sl: RČ

[ctx: First in first out scheduler]
en: FIFO %1
sl: PNPV %1

[ctx: tooltip. name,pid]
en: This process is being debugged by %1 (%2)
sl: %1 (%2) razhroščuje to opravilo

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para>The parent of all other processes and cannot be killed.</para><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para>
sl: <title>%1</title><para> je nadrejeno opravilo vseh ostalih opravil in ga ni mogoče uničiti.</para><para><emphasis strong='true'>ID opravila:</emphasis> %2</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>KThreadd</title><para>Manages kernel threads. The children processes run in the kernel, controlling hard disk access, etc.</para>
sl: <title>KThreadd</title><para> upravlja z nitmi jedra operacijskega sistema. Podrejena opravila tečejo v jedru in npr. nadzorujejo dostop do trdega diska.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para>
sl: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>ID opravila:</emphasis> %2</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Parent:</emphasis> %3</para><para><emphasis strong='true'>Parent's ID:</emphasis> %4</para>
sl: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>ID opravila:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Nadrejeno:</emphasis> %3</para><para><emphasis strong='true'>ID nadrejenega:</emphasis> %4</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Parent's ID:</emphasis> %3</para>
sl: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>ID opravila:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>ID nadrejenega:</emphasis> %3</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Number of threads:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Število niti:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Command:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Ukaz:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Running on:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Teče na:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Clock ticks since system boot:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Seconds since system boot:</emphasis> %2 (System boot time: %3)</para><para><emphasis strong='true'>Absolute start time:</emphasis> %4</para><para><emphasis strong='true'>Relative start time:</emphasis> %5</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Premiki ure od zagona sistema:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Sekund od zagona sistema:</emphasis> %2 (čas zagona sistema: %3)</para><para><emphasis strong='true'>Absolutni čas zagona:</emphasis> %4</para><para><emphasis strong='true'>Relativni čas zagona:</emphasis> %5</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>This process was run with the following command:</emphasis></para><para>%1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Opravilo je bilo zagnano z naslednjim ukazom:</emphasis></para><para>%1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Nice level:</emphasis> %1 (%2)</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Stopnja prijaznosti:</emphasis> %1 (%2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>This is a real time process.</emphasis></para><para><emphasis strong='true'>Scheduler priority:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>To je realno-časovno opravilo.</emphasis></para><para><emphasis strong='true'>Prednost razporejevalnika:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Scheduler:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Razporejevalnik:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>I/O Nice level:</emphasis> %1 (%2)</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Stopnja prijaznosti V/I:</emphasis> %1 (%2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>I/O Class:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Razred V/I:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Process status:</emphasis> %1 %2</para><para><emphasis strong='true'>User CPU usage:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>System CPU usage:</emphasis> %4%</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Stanje opravila:</emphasis> %1 %2</para><para><emphasis strong='true'>Uporabniška obremenitev CPE:</emphasis> %3 %</para><para><emphasis strong='true'>Sistemska obremenitev CPE:</emphasis> %4 %</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Number of children:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Total User CPU usage:</emphasis> %2%</para><para><emphasis strong='true'>Total System CPU usage:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>Total CPU usage:</emphasis> %4%</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Število podrejenih:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Skupna uporabniška obremenitev CPE:</emphasis> %2 %</para><para><emphasis strong='true'>Skupna sistemska obremenitev CPE:</emphasis> %3 %</para><para><emphasis strong='true'>Skupna obremenitev CPE:</emphasis> %4 %</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>CPU time spent running as user:</emphasis> %1 seconds</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Čas CPE pretečen v uporabniškem načinu:</emphasis> %1 s</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>CPU time spent running in kernel:</emphasis> %1 seconds</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Čas CPE pretečen v jedru:</emphasis> %1 s</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Uporaba pomnilnika:</emphasis> %1 od %2  (%3  %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <emphasis strong='true'>Memory usage:</emphasis> %1<br />
sl: <emphasis strong='true'>Uporaba pomnilnika:</emphasis> %1<br />

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>RSS Memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>RSS uporaba pomnilnika:</emphasis> %1 od %2  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>RSS Memory usage:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>RSS uporaba pomnilnika:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Your system does not seem to have this information available to be read.</emphasis></para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Izgleda, da na tem sistemu ta podatek ni na voljo za branje.</emphasis></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Shared library memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Uporaba pomnilnika deljenih knjižnic:</emphasis> %1 od %2  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Shared library memory usage:</emphasis> %1</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Uporaba pomnilnika deljenih knjižnic:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Characters read:</emphasis> %1 (%2 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Characters written:</emphasis> %3 (%4 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Read syscalls:</emphasis> %5 (%6 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Write syscalls:</emphasis> %7 (%8 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Actual bytes read:</emphasis> %9 (%10 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Actual bytes written:</emphasis> %11 (%12 KiB/s)</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Prebranih znakov:</emphasis> %1 (%2 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Zapisanih znakov:</emphasis> %3 (%4 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Bralni sistemski klici:</emphasis> %5 (%6 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Pisalni sistemski klici:</emphasis> %7 (%8 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Dejansko prebrani bajti:</emphasis> %9 (%10 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Dejansko zapisani bajti:</emphasis> %11 (%12 KiB/s)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Total memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
sl: <para><emphasis strong='true'>Skupna uporaba pomnilnika:</emphasis> %1 od %2  (%3 %)</para>

[ctx: process heading]
en: Name
sl: Ime

[ctx: process heading]
en: Username
sl: Uporabniško ime

[ctx: process heading]
en: Niceness
sl: Število nice

[ctx: process heading]
en: CPU %
sl: CPE %

[ctx: process heading]
en: CPU Time
sl: Čas CPE

[ctx: process heading]
en: IO Read
sl: V/I branje

[ctx: process heading]
en: IO Write
sl: V/I pisanje

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
sl: Navidezna velikost

[ctx: process heading]
en: Memory
sl: Pomnilnik

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
sl: Deljeni pomnilnik

[ctx: process heading]
en: Relative Start Time
sl: Relativni čas zagona

[ctx: process heading]
en: Command
sl: Ukaz

[ctx: process heading]
en: X11 Memory
sl: Pomnilnik X11

[ctx: process heading]
en: Window Title
sl: Naslov okna

[ctx: process heading]
en: MAC Context
sl: MAC kontekst

[ctx: process heading]
en: Total Memory
sl: Skupni pomnilnik

en: %1%
sl: %1 %

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Attempt to kill the currently selected process by sending it the SIGTERM signal.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Technical information: </span><br />The SIGTERM signal is sent to the given process. If there are insufficient privileges to do so, by default a password is requested.<br />By running the program <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span> you can give certain (or all) users permission to kill any process, without requiring a password. </p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Poskusi uničiti trenutno izbrana opravila, tako da jim pošlje signal SIGTERM.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Tehnične podrobnosti: </span><br />Danim opravilom se pošlje signal SIGTERM. Če dovoljenj za to ni, je zahtevano geslo.<br />Z zagonom programa <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span> lahko nekaterim (ali vsem) uporabnikom dodelite dovoljenja za uničenje kateregakoli opravila, brez da bi se za to zahtevalo geslo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: &End Process...
sl: &Končaj opravila...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Type comma separated search terms or regular expressions to filter the process list
sl: Vnesite ključne besede iskanja ali filtriranja regularne izraze za filtriranje seznama procesov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Filter which processes are shown by the text given here.  The text can be a partial string match of the Name, Command or Window Title of the process.  It can also be a Username or a Process ID number.<p>
    For example:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>Show processes containing "<b>ksys</b>" in the name, for example the processes "<i>ksysguard</i>" and "<i>ksysguardd</i>".<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>Show processes owned by <b>root</b>.  For example <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>Show the processes with the PID or Parent PID of <b>1234</b>.</td></th></tr>
    </table>
sl: Filtrira prikazana opravila glede na vneseno besedilo. Besedilo se lahko delno ujema z imenom, ukazom ali naslovom okna opravila. Lahko je tudi uporabniško ime ali številka ID opravila.<p>
    Na primer:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>Prikaže opravila, ki v imenu vsebujejo <b>ksys</b>. Npr. <i>ksysguard</i> in <i>ksysguardd</i>.<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>Prikaže opravila, ki si jih lasti <b>root</b>. Npr. <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>Prikaže opravila s PID ali nadrejenim PID <b>1234</b>.</td></th></tr>
    </table>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFilter)
en: <qt>Change which processes are shown, and how they are shown.  The processes can be further filtered by using the Quick Search text filter.<p>
    <table>
    <tr><td>All Processes</td><td>Show all the processes on the system.</td></tr>
    <tr><td>All Processes, tree</td><td>Show all the processes on the system, in a hierarchical manner using the parent PID information.</td></tr>
    <tr><td>System Processes</td><td>Show processes running as root and as a user who cannot login.</td></tr>
    <tr><td>User Processes</td><td>Show processes running as a non-root user who can login.</td></tr>
    <tr><td>Own Processes</td><td>Show processes owned by the same user that this process is owned by.</td></tr>
    <tr><td>Programs Only</td><td>Show processes which are running as a user who can login and are either attached to a TTY or have at least one X11 Window.</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>Technical Information:</i><br>
    Processes with multiple threads are just shown as a single process, and not treated any differently.<br>
    Kernel threads are shown as normal processes, but are actually running inside the kernel and are not real processes.  As such, many of the fields (such as Username) do not apply.
sl: <qt>Spremenite prikazana opravila in način prikaza. Opravila lahko nadalje filtrirate z uporabo besedilnega filtra za hitro iskanje.<p>
    <table>
    <tr><td>Vsa opravila</td><td>Prikaže vsa opravila v sistemu.</td></tr>
    <tr><td>Vsa opravila, drevo</td><td>Prikaže vsa opravila v sistemu na hierarhičen način z uporabo podrobnosti o nadrejenem opravilu.</td></tr>
    <tr><td>Sistemska opravila</td><td>Prikaže opravila, ki si jih lasti uporabnik root ali pa uporabniki, ki se ne morejo prijaviti.</td></tr>
    <tr><td>Uporabniška opravila</td><td>Prikaže opravila, ki si jih lastijo uporabniki, ki niso root in se lahko prijavijo.</td></tr>
    <tr><td>Lastna opravila</td><td>Prikaže opravila, ki si jih lasti isti uporabnik, ki si lasti to opravilo.</td></tr>
    <tr><td>Samo programi</td><td>Prikaže opravila, ki si jih lastijo uporabniki, ki se lahko prijavijo, in so pripeti na terminal ali pa imajo vsaj eno okno X11.</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>Tehnične podrobnosti:</i><br>
    Opravila z več nitmi so prikazana kot eno samo opravilo in niso obravnavani nič drugače.<br>
    Niti jedra so prikazane kot običajna opravila, vendar dejansko tečejo znotraj jedra in niso prava opravila. Zanje zato veliko podatkov (npr. uporabnik) ne velja.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
sl: Vsa opravila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
sl: Vsa opravila, drevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: System Processes
sl: Sistemska opravila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
sl: Uporabniška opravila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Own Processes
sl: Lastna opravila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Programs Only
sl: Samo programi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnTools)
en: Tools
sl: Orodja

en: Set Priority
sl: Nastavi prednost

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
sl: Interaktivno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMessage1)
en: Change scheduling priority for:
sl: Spremeni prednost pri razporejanju za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CPU Scheduler
sl: Razporejevalnik CPE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Standarden razporejevalnik deljenja časa za opravila brez posebnih zahtev.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling: Default Linux time-sharing  (Other)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Normal<span style=" font-weight:400;"> is the standard Linux time-sharing scheduler that is intended for all processes that do not  require special static priority real-time mechanisms. The process to run is chosen from the list of other</span> Normal<span style=" font-weight:400;"> or </span>Batch<span style=" font-weight:400;"> processes based on a dynamic priority that is determined only inside this list. The dynamic priority is based on the priority level given and increased for each time-quantum the process is ready to run, but denied to run by the scheduler. This ensures fair progress among all Normal processes.</span></p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Običajno razporejanje: Privzeto deljenje časa v Linuxu  (drugo)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Običajno<span style=" font-weight:400;"> razporejanje je standardno deljenje časa v Linuxu in je namenjeno vsem opravilom, ki ne zahtevajo posebnih statičnih realno-časovnih mehanizmov za prednost. Opravilo za zagon se izbere s seznama drugih </span>običajnih<span style=" font-weight:400;"> ali </span>paketnih<span style=" font-weight:400;"> opravil, glede na dinamično prednost, ki se jo določa le znotraj tega seznama. Dinamična prednost temelji na dani prednosti in se vsak časovni del, ko je opravilo pripravljeno na zagon in mu razporejevalnik to onemogoči, poveča. To zagotavlja pravično napredovanje vseh običajnih opravil.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: Normal
sl: Običajno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For CPU-intensive non-interactive processes.  Process is mildly disfavored in scheduling decisions.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Za ne-vzajemna opravila, ki intenzivno uporabljajo CPE. Opravilo ima nekoliko manjšo prednost pri razporejevalnih odločitvah.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Batch Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Since Linux 2.6.16.)</span><span style=" font-weight:400;"> This policy is similar to </span>Normal<span style=" font-weight:400;">, except that this policy will cause the scheduler to always assume that the process is CPU-intensive.  Consequently, the scheduler will apply a small scheduling penalty so that this process is mildly disfavored in scheduling decisions. This policy is useful for workloads that are non-interactive, but do not want to lower their nice value, and for workloads that want a deterministic scheduling policy without interactivity causing extra preemptions (between the workload's tasks).</span></p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Paketno razporejanje</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(od Linuxa 2.6.16 dalje)</span><span style=" font-weight:400;"> Razporejanje je podobno </span>običajnemu<span style=" font-weight:400;">, s tem da tu razporejevalnik vedno predpostavlja, da opravilo intenzivno uporablja CPE. Posledično razporejevalnik uveljavi majhno razporejevalno kazen in opravilo tako izgubi malo prednosti pri razporejevalnih določitvah. Ta pravilnik je uporaben za opravila, ki niso vzajemna, a nočejo znižati prijaznosti, in za opravila, ki želijo deterministično razporejanje brez vzajemnega povzročanja dodatnih zaustavitev (med nalogami opravila).</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: Batch
sl: Paketno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRR)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  Has Timeslicing.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opravilo bo zagnano, ko bo to mogoče. Ima višjo prednost kot običajno in paketno. Čas se deli.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioRR)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> is a simple enhancement of <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>.  Everything described below for <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> also applies to <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span>, except that each process is only allowed to run for a maximum time quantum.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Krožno razporejanje</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Krožno</span> razporejanje je preprosta izboljšava razporejanja <span style=" font-weight:600;">PNPV</span>. Vse kar je zapisano za <span style=" font-weight:600;">PNPV</span> velja tudi za <span style=" font-weight:600;">krožno</span> razporejanje, s tem da je vsakemu opravilu dovoljeno teči le določen delček časa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRR)
en: Round robin
sl: Krožno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  No timeslicing.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opravilo bo zagnano, ko bo to mogoče. Ima višjo prednost kot običajno in paketno. Deljenja časa ni.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">First In-First Out Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When  a  <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> process  becomes  runnable,  it  will always immediately preempt any currently running <span style=" font-weight:600;">Normal</span> or <span style=" font-weight:600;">Batch</span> process.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Razporejanje prvi not-prvi ven</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ko se lahko opravilo <span style=" font-weight:600;">PNPV</span> zažene, bo takoj zaustavilo trenutno tekoča <span style=" font-weight:600;">običajna</span> in <span style=" font-weight:600;">paketna</span> opravila.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: FIFO
sl: Prvi not, prvi ven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: I/O Scheduler
sl: Razporejevalnik V/I

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process's priority is based on the CPU priority.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Prednost opravila temelji na prednosti pri CPE.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the same as <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> scheduling, except that the priority is calculated automatically based on the CPU priority.  Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Običajno razporejanje</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To je isto kot razporejanje <span style=" font-weight:600;">po najboljših močeh</span>, s tem da se prednost samodejno izračuna glede na prednost pri CPE. Opravila z višjo prednostjo bodo imela tudi prednost pri dostopu do trdega diska. Programom, ki tečejo z isto prednostjo in razporejanjem <span style=" font-weight:600;">po najboljših močeh ali običajnim</span>, se ustreže <span style=" font-weight:600;">krožno</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opravilo lahko uporablja trdi disk le, ko ga nekaj časa ni uporabljalo nobeno drugo opravilo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Idle Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A  program running with <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O priority will only get disk time when no other program has asked for disk I/O for a defined grace period. The impact of <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O processes on normal system activity should be zero. Priority is not applicable to this scheduling class.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nedejavno razporejanje</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Program, ki teče z V/I prednostjo <span style=" font-weight:600;">Nedejaven</span>, bo dostop do trdega diska dobil le, ko noben drug program določen čas ne zahteva dostopa do diska. Vpliv opravil z <span style=" font-weight:600;">nedejavnim</span> V/I razporejanjem na normalno delovanje sistema bi moral biti ničen. Prednost za ta razporejevalni razred ni uporabna.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
sl: Nedejaven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process is given higher priority to access the hard disk than Normal.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opravilo dobi višjo prednost pri dostopanju do trdega diska kot običajno.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Best Effort Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Razporejanje po najboljših močeh</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opravila z višjo prednostjo bodo dobila prednost pri dostopu do trdega diska. Programom, ki tečejo z isto prednostjo in razporejanjem <span style=" font-weight:600;">po najboljših močeh ali običajnim</span>, se ustreže <span style=" font-weight:600;">krožno</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: Best effort
sl: Po najboljših močeh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Opravilo takoj ob potrebi dobi dostop do trdega diska, ne glede na ostalo dogajanje.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Real Time Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> scheduling class is given first access to the disk, regardless of what else is going on in the system. Thus the <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> class needs to be used with some care, as it can starve other processes. As with the <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> class, 8 priority levels are defined denoting how big a time slice a given process will receive on each scheduling window.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Realno-časovno razporejanje</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Realno-časovni</span> razporejevalni razred najprej dobi dostop do diska, ne glede na preostalo dogajanje v sistemu. Zato je potrebno <span style=" font-weight:600;">realno-časovni</span> razred uporabljati previdno, saj lahko hitro pride do stradanja drugih opravil. Kot pri razredu <span style=" font-weight:600;">po najboljših močeh</span> je določenih 8 prednostnih stopenj, ki določajo, kako veliko časovno rezino bo dano opravilo dobilo v vsakem razporejevalnem oknu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: Real time
sl: Realno-časovno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
sl: Nizka prednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
sl: Visoka prednost

en: QtWebEngineWidgets not available
sl: Gradniki QtWebEngineWidgets niso na voljo

en: KSysGuard library was compiled without QtWebEngineWidgets, please contact your distribution.
sl: Knjižnica KSysGuard je bila izgrajena brez gradnikov QtWebEngineWidgets. Stopite v stik z avtorji vaše distribucije.
