libksysguard - en to sl translation catalogue (23 entries)

[ctx: Bits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 bps
sl: %1 b/s

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​bps
sl: %1 K​ib/s

[ctx: Megabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​bps
sl: %1 Mi​b/s

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​bps
sl: %1 Gi​b/s

[ctx: Terabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​bps
sl: %1 T​ib/s

[ctx: Petabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​bps
sl: %1 Pi​b/s

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​bps
sl: %1 k​b/s

[ctx: Megabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​bps
sl: %1 M​b/s

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​bps
sl: %1 G​b/s

[ctx: Terabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​bps
sl: %1 T​b/s

[ctx: Petabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​bps
sl: %1 P​b/s

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: bps
sl: b/s

[ctx: Kibibits per second unit symbol]
en: Kibps
sl: Kib/s

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: kbps
sl: Kb/s

[ctx: Mebibits per second unit symbol]
en: Mibps
sl: Mib/s

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: Mbps
sl: Mb/s

[ctx: Gibibits per second unit symbol]
en: Gibps
sl: Gib/s

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: Gbps
sl: Gb/s

[ctx: Tebibits per second unit symbol]
en: Tibps
sl: Tib/s

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: Tbps
sl: Tbit/s

[ctx: Pebibits per second unit symbol]
en: Pibps
sl: Pib/s

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: Pbps
sl: Pbit/s

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: RPM
sl: obr/min
