processcore - en to sr@ijekavian translation catalogue (23 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
sr@ijekavian: нормалан

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
sr@ijekavian: врло низак приоритет

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
sr@ijekavian: низак приоритет

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
sr@ijekavian: врло висок приоритет

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
sr@ijekavian: висок приоритет

[ctx: Priority Class]
en: None
sr@ijekavian: никакав

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
sr@ijekavian: стварновременски

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
sr@ijekavian: најнапорнији

[ctx: Priority Class]
en: Idle
sr@ijekavian: мирујући

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

[ctx: process status]
en: running
sr@ijekavian: ради

[ctx: process status]
en: sleeping
sr@ijekavian: спава

[ctx: process status]
en: disk sleep
sr@ijekavian: диск‑спава

[ctx: process status]
en: zombie
sr@ijekavian: зомби

[ctx: process status]
en: stopped
sr@ijekavian: стоји

[ctx: process status]
en: paging
sr@ijekavian: страничи

[ctx: process status]
en: finished
sr@ijekavian: завршен

[ctx: process status]
en: unknown
sr@ijekavian: непознат

[ctx: Scheduler]
en: FIFO
sr@ijekavian: ФИФО

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
sr@ijekavian: кружни

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
sr@ijekavian: интерактивни

[ctx: Scheduler]
en: Batch
sr@ijekavian: пакетни

[ctx: Scheduler]
en: Idle
sr@ijekavian: мирујући
