processcore - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (22 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
sr@ijekavianlatin: normalan

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
sr@ijekavianlatin: vrlo nizak prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
sr@ijekavianlatin: nizak prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
sr@ijekavianlatin: vrlo visok prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
sr@ijekavianlatin: visok prioritet

[ctx: Priority Class]
en: None
sr@ijekavianlatin: nikakav

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
sr@ijekavianlatin: stvarnovremenski

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
sr@ijekavianlatin: najnaporniji

[ctx: Priority Class]
en: Idle
sr@ijekavianlatin: mirujući

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
sr@ijekavianlatin: nepoznat

[ctx: process status]
en: running
sr@ijekavianlatin: radi

[ctx: process status]
en: sleeping
sr@ijekavianlatin: spava

[ctx: process status]
en: disk sleep
sr@ijekavianlatin: disk‑spava

[ctx: process status]
en: zombie
sr@ijekavianlatin: zombi

[ctx: process status]
en: stopped
sr@ijekavianlatin: stoji

[ctx: process status]
en: paging
sr@ijekavianlatin: straniči

[ctx: process status]
en: finished
sr@ijekavianlatin: završen

[ctx: process status]
en: unknown
sr@ijekavianlatin: nepoznat

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
sr@ijekavianlatin: kružni

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
sr@ijekavianlatin: interaktivni

[ctx: Scheduler]
en: Batch
sr@ijekavianlatin: paketni

[ctx: Scheduler]
en: Idle
sr@ijekavianlatin: mirujući
