libksysguard - en to sv translation catalogue (17 entries)

[ctx: Bits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 bps
sv: %1 b/s

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​bps
sv: %1 k​b/s

[ctx: Megabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​bps
sv: %1 M​b/s

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​bps
sv: %1 G​b/s

[ctx: Terabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​bps
sv: %1 T​b/s

[ctx: Petabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​bps
sv: %1 P​b/s

[ctx: Percent unit]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​%
sv: %1​ %

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 RPM
sv: %1 rpm

[ctx: Celsius unit symbol]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​°C
sv: %1​ °C

[ctx: Seconds unit symbol]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​s
sv: %1​ s

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: bps
sv: b/s

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: Kbps
sv: Kb/s

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: Mbps
sv: Mb/s

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: Gbps
sv: Gb/s

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: Tbps
sv: Tb/s

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: Pbps
sv: Pb/s

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: RPM
sv: rpm
