libksysguard - en to tr translation catalogue (29 entries)

[ctx: Bytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B/s
tr: %1 B/sn

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​B/s
tr: %1 Ki​B/sn

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​B/s
tr: %1 Mi​B/sn

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​B/s
tr: %1 Gi​B/sn

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​B/s
tr: %1 Ti​B/sn

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​B/s
tr: %1 Pi​B/sn

[ctx: Watt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 Wh
tr: %1 Wsa

[ctx: Kilowatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​Wh
tr: %1 k​Wsa

[ctx: Megawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​Wh
tr: %1 M​Wsa

[ctx: Gigawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​Wh
tr: %1 G​Wsa

[ctx: Terawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​Wh
tr: %1 T​Wsa

[ctx: Petawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​Wh
tr: %1 P​Wsa

[ctx: Percent unit]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​%
tr: %​%1

[ctx: Seconds unit symbol]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​s
tr: %1​ sn

[ctx: Rate unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 s⁻¹
tr: %1 sn⁻¹

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: B/s
tr: B/sn

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
tr: KiB/sn

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: MiB/s
tr: MiB/sn

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: GiB/s
tr: GiB/sn

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
tr: TiB/sn

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
tr: PiB/sn

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: Wh
tr: Wsa

[ctx: Kilo-watthours unit symbol]
en: kWh
tr: kWsa

[ctx: Mega-watthours unit symbol]
en: MWh
tr: MWsa

[ctx: Giga-watthours unit symbol]
en: GWh
tr: GWsa

[ctx: Tera-watthours unit symbol]
en: TWh
tr: TWsa

[ctx: Peta-watthours unit symbol]
en: PWh
tr: PWsa

[ctx: Seconds unit symbol]
en: s
tr: sn

[ctx: Rate unit symbol]
en: s⁻¹
tr: sn⁻¹
