processcore - en to ug translation catalogue (22 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
ug: نورمال

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
ug: بەك تۆۋەن مەرتىۋە

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
ug: تۆۋەن مەرتىۋە

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
ug: بەك يۇقىرى مەرتىۋە

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
ug: يۇقىرى مەرتىۋە

[ctx: Priority Class]
en: None
ug: يوق

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
ug: رېئال ۋاقىت

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
ug: كۈچنىڭ بارىچە

[ctx: Priority Class]
en: Idle
ug: بىكار

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

[ctx: process status]
en: running
ug: ئىجرادا

[ctx: process status]
en: sleeping
ug: ئۇخلاۋاتقان

[ctx: process status]
en: disk sleep
ug: دىسكا ئۇيقۇسى

[ctx: process status]
en: zombie
ug: قېتىپ قالغان

[ctx: process status]
en: stopped
ug: توختىتىلغان

[ctx: process status]
en: paging
ug: بەت ئايرىۋاتىدۇ

[ctx: process status]
en: finished
ug: تاماملانغان

[ctx: process status]
en: unknown
ug: نامەلۇم

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
ug: نۆۋەتلىشىپ سوراش

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
ug: دىئالوگلۇق

[ctx: Scheduler]
en: Batch
ug: توپ

[ctx: Scheduler]
en: Idle
ug: بىكار
