processui - en to ug translation catalogue (82 entries)

en: Set Priority... | Set Priority...
ug[0]: مەرتىۋىسىنى بەلگىلە…

en: Jump to Parent Process
ug: ئاتا ئىجراغا سەكرە

en: Jump to Process Debugging This One
ug: بۇ جەرياننى سازلاۋاتقان ئىجراغا سەكرە

en: Show Application Window
ug: پروگرامما كۆزنىكىنى كۆرسەت

en: Resume Stopped Process
ug: توختىتىلغان ئىجرانى داۋام قىل

en: End Process | End Processes
ug[0]: ئىجرالارنى ئاخىرلاشتۇرۇش

en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill Processes
ug[0]: ئىجرانى مەجبۇرىي ئۆلتۈر

en: Suspend (STOP)
ug: توڭلات(STOP)

en: Continue (CONT)
ug: داۋاملاشتۇر (CONT)

en: Hangup (HUP)
ug: ئېسىپ قوي (HUP)

en: Interrupt (INT)
ug: ئۈز (INT)

en: Terminate (TERM)
ug: توختات(TERM)

en: Kill (KILL)
ug: ئۆلتۈر(KILL)

en: User 1 (USR1)
ug: ئىشلەتكۈچى1 (USR1)

en: User 2 (USR2)
ug: ئىشلەتكۈچى 2 (USR2)

en: Focus on Quick Search
ug: فوكۇس تېز ئىزدەدە

[ctx: Context menu]
en: End Process | End Processes
ug[0]: ئىجرالارنى ئاخىرلاشتۇرۇش

en: Send Signal
ug: سىگنال ئەۋەت

en: Jump to Parent Process (%1)
ug: ئاتا ئىجراغا سەكرە (%1)

en: Hide Column '%1'
ug: ئىستون  «%1» نى يوشۇر

en: Show Column '%1'
ug: ئىستون  «%1» نى كۆرسەت

en: Display Units
ug: بىرلىكلەرنى كۆرسەت

en: Mixed
ug: ئارىلاش

en: Kilobytes per second
ug: سېكۇنتىغا كىلوبايت

en: Kilobytes
ug: كىلوبايت

en: Megabytes per second
ug: سېكۇنتىغا مېگابايت

en: Megabytes
ug: مېگابايت

en: Gigabytes per second
ug: سېكۇنتىغا گىگابايت

en: Gigabytes
ug: گىگابايت

en: Percentage
ug: پىرسەنت

en: Display command line options
ug: بۇيرۇق قۇرى تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Divide CPU usage by number of CPUs
ug: CPU نىڭ ئىشلىتىش نىسبىتىنى CPU نىڭ سانىغا بۆل

en: Displayed Information
ug: كۆرسىتىلگەن ئۇچۇرلار

en: Characters read/written
ug: ئوقۇلغان/يېزىلغان ھەرپلەر

en: Number of Read/Write operations
ug: ئوقۇش/يېزىش مەشغۇلاتىنىڭ سانى

en: Bytes actually read/written
ug: ئەمەلىي ئوقۇلغان/يېزىلغان بايتلار

en: Show I/O rate
ug: I/O تېزلىكىنى كۆرسەت

en: Show Tooltips
ug: كۆرسەتمىنى كۆرسەت

en: You must select a process first.
ug: ئاۋۋال بىر ئىجرانى تاللىشىڭىز كېرەك.

en: Are you sure you want to end this process?  Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
ug[0]: كۆرسىتىلگەن %1 ئىجرالارنى ئاخىرلاشتۇرامسىز؟ ساقلانمىغان مەزمۇنلار يوقىلىپ كېتىشى مۇمكىن.

[ctx: Dialog title]
en: End Process | End %1 Processes
ug[0]: %1 ئىجرانى ئاخىرلاشتۇر

en: End
ug: تامام

en: <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> this process?  Any unsaved work may be lost. | <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
ug[0]: <qt>سىز راستلا %1 ئىجرانى <b>تېزلىكتە ۋە مەجبۇرىي ئۆلتۈر</b>ئەمسىز؟ ساقلانمىغان خىزمەتنىڭ ھەممىسى يوقاپ كېتىشى مۇمكىن.

[ctx: Dialog title]
en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill %1 Processes
ug[0]: %1 ئىجرانى مەجبۇرىي ئۆلتۈر

en: Kill
ug: ئاخىرلاشتۇر

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Quick search
ug: تېز ئىزدەش

en: - Process is doing some work.
ug: -ئىجرا بەزى خىزمەتلەرنى قىلىۋاتىدۇ.

en: - Process is waiting for something to happen.
ug: -ئىجرا بىرەر ھادىسىنى ساقلاۋاتىدۇ.

en: - Process has been stopped. It will not respond to user input at the moment.
ug: -ئىجرا توختىتىلىپتۇ. ھازىرقى ۋاقىتتا ئىشلەتكۈچىگە ئىنكاس قايتۇرمايدۇ.

en: - Process has finished and is now dead, but the parent process has not cleaned up.
ug: -ئىجرا تاماملىنىپ ئۆلۈپتۇ. بىراق ئاتا ئىجرا تازىلانماپتۇ.

en: The process name.
ug: ئىجرا ئاشتى.

en: The user who owns this process.
ug: بۇ ئىجرانىڭ ئىگىسى.

en: The controlling terminal on which this process is running.
ug: بۇ ئىجرا ئىجرا بولۇۋاتقان تىزگىنلەش تېرمىنالى.

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
ug: بۇ ئىجرانىڭ ئىجرادىكى مەرتىۋىسى. ئادەتتىكى پىلانلىغۇچقا نىسبەتەن دائىرىسى 19 (ئەڭ ياخشى، مەرتىۋىسى ئەڭ تۆۋەن) تىن -19 (مەرتىۋىسى ئەڭ يۇقىرى) بولىدۇ.

en: The current CPU usage of the process.
ug: مەزكۇر ئىجرا ئىشلەتكەن CPU نىڭ ئىشلىتىلىش نىسبىتى.

en: The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor core in the machine. | The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor cores in the machine.
ug[0]: بۇ ئىجرانىڭ نۆۋەتتىكى CPU ئومۇمىي ئىشلىتىش نىسبىتى، سىستېمىدىكى %1 بىر تەرەپ قىلغۇچ يادروسىغا بۆلگەندىن كېيىن چىققان قىممەتنى كۆرسىتىدۇ.

en: The current total CPU usage of the process.
ug: مەزكۇر ئىجرا ئىشلەتكەن CPU نىڭ جەمئىي ئىشلىتىلىش نىسبىتى.

[ctx: scheduler]
en: Idle
ug: بىكار

[ctx: scheduler]
en: (Batch) %1
ug: (توپ ) %1

[ctx: process heading]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: process heading]
en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

[ctx: process heading]
en: CPU Time
ug: CPU ۋاقتى

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
ug: مەۋھۇم چوڭلۇقى

[ctx: process heading]
en: Memory
ug: ئەسلەك

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
ug: ھەمبەھىرلەنگەن ئەسلەك

[ctx: process heading]
en: Command
ug: بۇيرۇق

[ctx: process heading]
en: X11 Memory
ug: X11 ئەسلىكى

[ctx: process heading]
en: Window Title
ug: كۆزنەك ماۋزۇسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: &End Process...
ug: ئىجرانى ئاخىرلاشتۇر(&E)…

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
ug: بارلىق ئىجرالار

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
ug: بارلىق ئىجرالار، شاخسىمان تىزىم

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: System Processes
ug: سىستېما ئىجرالىرى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
ug: ئىشلەتكۈچى ئىجرالىرى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Own Processes
ug: ئۆزىنىڭ ئىجرالىرى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Programs Only
ug: پەقەت پروگراممىلارلا

en: Set Priority
ug: مەرتىۋىسىنى بەلگىلە

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
ug: دىئالوگلۇق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: Normal
ug: نورمال

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: Batch
ug: توپ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
ug: بىكار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
ug: تۆۋەن مەرتىۋە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
ug: يۇقىرى مەرتىۋە
