libksysguard - en to uk translation catalogue (64 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
en: %1 B
uk: %1 Б

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: %1 KiB
uk: %1 КіБ

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: %1 MiB
uk: %1 МіБ

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: %1 GiB
uk: %1 ГіБ

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: %1 TiB
uk: %1 ТіБ

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: %1 PiB
uk: %1 ПіБ

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: %1 B/s
uk: %1 Б/с

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: %1 KiB/s
uk: %1 КіБ/с

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: %1 MiB/s
uk: %1 МіБ/с

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: %1 GiB/s
uk: %1 ГіБ/с

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: %1 TiB/s
uk: %1 ТіБ/с

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: %1 PiB/s
uk: %1 ПіБ/с

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: %1 bps
uk: %1 біт/с

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: %1 Kbps
uk: %1 кб/с

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: %1 Mbps
uk: %1 Мб/с

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: %1 Gbps
uk: %1 Гб/с

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: %1 Tbps
uk: %1 Тб/с

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: %1 Pbps
uk: %1 Пб/с

[ctx: Hertz unit symbol]
en: %1 Hz
uk: %1 Гц

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: %1 kHz
uk: %1 кГц

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: %1 MHz
uk: %1 МГц

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: %1 GHz
uk: %1 ГГц

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: %1 THz
uk: %1 ТГц

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: %1 PHz
uk: %1 ПГц

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: %1 RPM
uk: %1 об/хв

[ctx: Decibels unit symbol]
en: %1 dBm
uk: %1 дБм

[ctx: Seconds unit symbol]
en: %1s
uk: %1с

[ctx: Volts unit symbol]
en: %1 V
uk: %1 В

[ctx: Watts unit symbol]
en: %1 W
uk: %1 Вт

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: %1 Wh
uk: %1 Вт-год

[ctx: Rate unit symbol]
en: %1 s⁻¹
uk: %1 с⁻¹

[ctx: Ampere unit symbol]
en: %1 A
uk: %1 А

[ctx: Bytes unit symbol]
en: B
uk: Б

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: KiB
uk: КіБ

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: MiB
uk: МіБ

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: GiB
uk: ГіБ

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: TiB
uk: ТіБ

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: PiB
uk: ПіБ

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: B/s
uk: Б/с

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
uk: КіБ/с

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: MiB/s
uk: МіБ/с

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: GiB/s
uk: ГіБ/с

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
uk: ТіБ/с

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
uk: ПіБ/с

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: bps
uk: біт/с

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: Kbps
uk: кб/с

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: Mbps
uk: Мб/с

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: Gbps
uk: Гб/с

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: Tbps
uk: Тб/с

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: Pbps
uk: Пб/с

[ctx: Hertz unit symbol]
en: Hz
uk: Гц

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: kHz
uk: кГц

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: MHz
uk: МГц

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: GHz
uk: ГГц

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: THz
uk: ТГц

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: PHz
uk: ПГц

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: RPM
uk: об/хв

[ctx: Decibels unit symbol]
en: dBm
uk: дБм

[ctx: Seconds unit symbol]
en: s
uk: с

[ctx: Volts unit symbol]
en: V
uk: В

[ctx: Watts unit symbol]
en: W
uk: Вт

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: Wh
uk: Вт-год.

[ctx: Rate unit symbol]
en: s⁻¹
uk: с⁻¹

[ctx: Ampere unit symbol]
en: A
uk: А
