processui - en to wa translation catalogue (55 entries)

en: Jump to Parent Process
wa: Potchî viè l' processus parint

en: Show Application Window
wa: Mostrer finiesse do programe

en: Suspend (STOP)
wa: Arester (STOP)

en: Continue (CONT)
wa: Continouwer (CONT)

en: Hangup (HUP)
wa: Leyî pinde (HUP)

en: Interrupt (INT)
wa: Sitater (INT)

en: Terminate (TERM)
wa: Fini (TERM)

en: Kill (KILL)
wa: Touwer (KILL)

en: User 1 (USR1)
wa: Uzeu 1 (USR1)

en: User 2 (USR2)
wa: Uzeu 2 (USR2)

en: Send Signal
wa: Evoyî signå

en: Jump to Parent Process (%1)
wa: Potchî viè l' processus parint (%1)

en: Hide Column '%1'
wa: Catchî colone « %1 »

en: Show Column '%1'
wa: Mostrer  colone « %1 »

en: Display Units
wa: Håyner unités

en: Kilobytes per second
wa: Kilooctets pa segonde

en: Kilobytes
wa: Kilooctets

en: Megabytes per second
wa: Megaoctets pa segonde

en: Megabytes
wa: Megaoctets

en: Gigabytes per second
wa: Gigaoctets pa segonde

en: Gigabytes
wa: Gigaoctets

en: Percentage
wa: Åcintaedje

en: Show Tooltips
wa: Mostrer bouyes d' aidance

en: Kill
wa: Touwer

[ctx: scheduler]
en: Idle
wa: Wåleu

[ctx: scheduler]
en: (Batch) %1
wa: (Lots) %1

[ctx: process heading]
en: Name
wa: No

[ctx: process heading]
en: Username
wa: No d' uzeu

[ctx: process heading]
en: Niceness
wa: Nice-isté

[ctx: process heading]
en: CPU %
wa: % CPU

[ctx: process heading]
en: CPU Time
wa: Tins CPU

[ctx: process heading]
en: IO Read
wa: Léjhaedje I/R

[ctx: process heading]
en: IO Write
wa: Sicrijhaedje I/R

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
wa: Forveyowe grandeu

[ctx: process heading]
en: Memory
wa: Memwere

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
wa: Pårtaedjeye Mem

[ctx: process heading]
en: Command
wa: Comande

[ctx: process heading]
en: X11 Memory
wa: Memwere X11

[ctx: process heading]
en: Window Title
wa: Tite del finiesse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
wa: Tos les processus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
wa: Tos les processus, Åbe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: System Processes
wa: Processus sistinmes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
wa: Processus uzeu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Own Processes
wa: Processus da zels

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Programs Only
wa: Ki les programes

en: Set Priority
wa: Defini prumiristé

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
wa: Eteractif

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMessage1)
en: Change scheduling priority for:
wa: Candjî l' prumiristé d' programaedje po:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CPU Scheduler
wa: Programeu CPU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: Normal
wa: Normå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: Batch
wa: Lots

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: I/O Scheduler
wa: Programeu Intrêye-Rexhowe (I/O)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
wa: Wåleu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
wa: Basse prumiristé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
wa: Hôte prumiristé
