ktorrent - en to el translation catalogue (102 entries)

en: Illegal token: %1
el: Εσφαλμένο αναγνωριστικό: %1

en: Decode error
el: Σφάλμα αποκωδικοποίησης

en: Unexpected end of input
el: Μη αναμενόμενο τέλος της εισόδου

en: Cannot convert %1 to an int
el: Αδυναμία μετατροπής του %1 σε ακέραιο

en: Torrent is incomplete.
el: Το torrent δεν είναι ολοκληρωμένο

en: Waiting for other data checks to finish
el: Αναμονή για ολοκλήρωση άλλων ελέγχων σε δεδομένα

en: Checking data
el: Έλεγχος δεδομένων

en: Checking Data
el: Έλεγχος δεδομένων

en: Cannot open file %1: %2
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου %1: %2

en: Failed to create %1: %2
el: Αδυναμία δημιουργίας του %1: %2

en: Cannot open %1: %2
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου %1 : %2

en: Cannot open %1 for writing: readonly filesystem
el: Αδυναμία ανοίγματος του %1 για εγγραφή: σύστημα αρχείων για ανάγνωση μόνο

en: Attempting to write beyond the maximum size of %1
el: Απόπειρα εγγραφής πέρα από το μέγιστο μέγεθος του %1

en: Cannot expand file %1: attempting to grow the file beyond the maximum size
el: Αδυναμία επέκτασης αρχείου %1: απόπειρα αύξησης μεγέθους αρχείου πέρα από το μέγιστο

en: Cannot expand file %1: %2
el: Αδυναμία επέκτασης του αρχείου: %1: %2

en: Error: Reading past the end of the file %1
el: Σφάλμα: Η ανάγνωση πέρασε το τέλος του αρχείου %1

en: Failed to seek file %1: %2
el: Αποτυχία αναζήτησης αρχείου %1: %2

en: Error reading from %1
el: Σφάλμα ανάγνωσης από το %1

en: Failed to write to file %1: %2
el: Αποτυχία εγγραφής στο αρχείο %1: %2

en: Cannot preallocate diskspace: %1
el: Αδυναμία προκράτησης χώρου στο δίσκο: %1

en: Cannot open index file %1: %2
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου ευρετηρίου %1: %2

en: Cannot create file %1: %2
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου %1: %2

en: Failed to write first chunk to DND file: %1
el: Αποτυχία εγγραφής του πρώτου κομματιού στο αρχείο DND: %1

en: Failed to write last chunk to DND file: %1
el: Αποτυχία εγγραφής του τελευταίου κομματιού στο αρχείο DND: %1

en: Waiting for other move jobs to finish
el: Αναμονή ολοκλήρωσης άλλων εργασιών μετακίνησης

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
el: Πηγή

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
el: Προορισμός

[ctx: @title job]
en: Moving
el: Κινούμενο

en: Failed to open %1: %2
el: Αδυναμία ανοίγματος του %1: %2

en: Unable to write to a piece mapped read only
el: Αδυναμία εγγραφής σε κομμάτι για ανάγνωση μόνο

en: 1 peer | %1 peers
el[0]: 1 ομότιμος κόμβος
el[1]: %1 ομότιμοι κόμβοι

en: Disabled because webseed does not match torrent
el: Απενεργοποιήθηκε γιατί η πηγή ιστού δεν ταιριάζει με το torrent

en: Not connected
el: Χωρίς σύνδεση

en: Resolving proxy %1:%2
el: Επίλυση διαμεσολαβητή %1:%2

en: Not enough system resources available
el: Δεν υπάρχουν αρκετοί διαθέσιμοι πόροι στο σύστημα

en: Resolving hostname %1
el: Επίλυση ονόματος υπολογιστή %1

en: Connection closed
el: Η σύνδεση έκλεισε

en: Error: request failed: %1
el: Σφάλμα: αποτυχία αίτησης: %1

en: Connected
el: Σε σύνδεση

en: Error: Failed to connect to webseed
el: Σφάλμα: αποτυχία σύνδεσης σε πηγή ιστού

en: Connecting
el: Σύνδεση

en: Failed to connect to webseed
el: Αποτυχία σύνδεσης σε πηγή ιστού

en: Failed to resolve hostname of webseed
el: Αποτυχία επίλυσης ονόματος υπολογιστή της πηγής ιστού

en: Error: failed to connect, server not responding
el: Σφάλμα: αποτυχία σύνδεσης, ο εξυπηρετητής δεν ανταποκρίνεται

en: Error: request timed out
el: Σφάλμα: λήξη χρονικού ορίου αίτησης

en: Redirected without a new location.
el: Ανακατεύθυνση χωρίς μια νέα τοποθεσία.

en: Unused for %1 second (Too many connection failures) | Unused for %1 seconds (Too many connection failures)
el[0]: Αχρησιμοποίητο για %1 δευτερόλεπτο (Πάρα πολλές αποτυχίες σύνδεσης)
el[1]: Αχρησιμοποίητο για %1 δευτερόλεπτα (Πάρα πολλές αποτυχίες σύνδεσης)

en: OK
el: Εντάξει

en: Warning: %1
el: Προειδοποίηση: %1

en: Announcing
el: Ανακοίνωση

en: Error: %1
el: Σφάλμα: %1

en: Unknown client
el: Άγνωστος πελάτης

en: Corrupted torrent.
el: Κατεστραμμένο torrent.

en: Error writing to disk, do you have enough diskspace?
el: Σφάλμα εγγραφής στο δίσκο, έχετε αρκετό χώρο;

en: An error occurred while loading <b>%1</b>:<br/><b>%2</b>
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση <b>%1</b>:<br/><b>%2</b>

en: Unable to create %1: %2
el: Αδυναμία δημιουργίας %1: %2

en: You are already downloading the torrent <b>%1</b>. The tracker lists from both torrents have been merged.
el: Ήδη λαμβάνετε το torrent <b>%1</b>. Οι λίστες ιχνηλατών και από τα δύο torrent συγχωνεύτηκαν.

en: You are already downloading the torrent <b>%1</b>.
el: Ήδη λαμβάνετε αυτό το αρχείο torrent <b>%1</b>.

en: Cannot create index file: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου ευρετηρίου: %1

en: Not started
el: Δεν ξεκίνησε

en: Download completed
el: Η λήψη ολοκληρώθηκε

en: Seeding completed
el: Ολοκλήρωση προσφοράς πηγής

[ctx: Status of a torrent file]
en: Seeding
el: Προσφορά πηγής

en: Downloading
el: Λήψη

en: Stalled
el: Σταματημένο

en: Stopped
el: Διακόπηκε

en: Allocating diskspace
el: Κατανομή χώρου στο δίσκο

en: Queued for seeding
el: Σε αναμονή για προσφορά πηγής

en: Queued for downloading
el: Σε αναμονή για λήψη

en: Stopped. No space left on device.
el: Διεκόπη. Δεν υπάρχει ελεύθερος χώρος στη συσκευή.

en: Paused
el: Σε παύση

en: Superseeding
el: Υπερπροσφορά πηγής

en: Invalid response from tracker
el: Μη έγκυρη απάντηση από ιχνηλάτη

en: Invalid data from tracker
el: Μη έγκυρα δεδομένα από τον ιχνηλάτη

en: Invalid tracker URL
el: Μη έγκυρο URL ιχνηλάτη

en: Timeout contacting tracker %1
el: Τέλος χρόνου επαφής με ιχνηλάτη %1

en: Unable to resolve hostname %1
el: Αδυναμία επίλυσης ονόματος υπολογιστή %1

en: Operation timed out
el: Τέλος χρόνου λειτουργίας

en: Failed to download %1: %2
el: Αποτυχία λήψης %1: %2

en: Error parsing router description.
el: Σφάλμα ανάλυσης περιγραφής δρομολογητή (router).

en: Forwarding failed:
    Device does not have a WANIPConnection or WANPPPConnection.
el: Αποτυχία προώθησης (Forwarding):
    Η συσκευή δεν έχει διαθέσιμη μια WANIPConnection ή μια WANPPPConnection.

en: Cannot find port forwarding service in the device's description.
el: Αδυναμία εύρεσης υπηρεσίας προώθησης θυρών στην περιγραφή της συσκευής.

en: Cannot write to %1: %2
el: Αδυναμία εγγραφής στο %1: %2

en: Cannot read from %1
el: Αδυναμία ανάγνωσης από το %1

en: Cannot create directory %1
el: Αδυναμία δημιουργίας του καταλόγου %1

en: Cannot symlink %1 to %2: %3
el: Αδυναμία δημιουργίας συμβολικού συνδέσμου %1 στο %2: %3

en: Cannot move %1 to %2: %3
el: Αδυναμία μετακίνησης του %1 στο %2: %3

en: Cannot copy %1 to %2: %3
el: Αδυναμία αντιγραφής του %1 στο %2: %3

en: Cannot delete %1: %2
el: Αδυναμία διαγραφής του %1: %2

en: Cannot create %1: %2
el: Αδυναμία δημιουργίας του %1: %2

en: Cannot calculate the filesize of %1: %2
el: Αδυναμία υπολογισμού του μεγέθους αρχείου %1: %2

en: Cannot calculate the filesize: %1
el: Αδυναμία υπολογισμού του μεγέθους αρχείου: %1

en: Cannot expand file: %1
el: Αδυναμία επέκτασης του αρχείου: %1

en: Cannot seek in file: %1
el: Αδυναμία αναζήτησης στο αρχείο: %1

en: Unable to open file %1: %2
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου %1: %2

en: 1 day  | %1 days
el[0]: 1 ημέρα
el[1]: %1 ημέρες

en: General
el: Γενικά

en: Connections
el: Συνδέσεις

en: Tracker
el: Ιχνηλάτης

en: Disk Input/Output
el: Χρήση δίσκου Ι/Ο

en: Error when writing to disk
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή στο δίσκο

en: Error when reading from disk
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση από το δίσκο
