ktorrent - en to is translation catalogue (10 entries)

en: Not connected
is: Ótengd(ur)

en: Connected
is: Tengd(ur)

en: Connecting
is: Tengist

en: Paused
is: Í bið

en: Invalid response from tracker
is: Ógilt svar frá skrásetjara (tracker)

en: Invalid data from tracker
is: Ógild gögn frá skrásetjara (tracker)

en: Invalid tracker URL
is: Ógild slóð á skrásetjara (tracker)

en: Unable to resolve hostname %1
is: Tókst ekki að greina vélarheiti %1

en: General
is: Almennt

en: Disk Input/Output
is: Inntak/Úttak disks
