ktorrent(2) - en to ro translation catalogue (101 entries)

en: Illegal token: %1
ro: Jeton ilegal : %1

en: Decode error
ro: Eroare la decodificare

en: Unexpected end of input
ro: Final neașteptat al intrării

en: Cannot convert %1 to an int
ro: Nu se poate converti %1 la un număr întreg

en: Torrent is incomplete.
ro: Torentul este incomplet.

en: Waiting for other data checks to finish
ro: Se așteaptă încheierea altor verificări de date

en: Checking data
ro: Se verifică datele

en: Checking Data
ro: Se verifică datele

en: Cannot open file %1: %2
ro: Nu se poate deschide fișierul %1: %2

en: Failed to create %1: %2
ro: Crearea %1 a eșuat: %2

en: Cannot open %1: %2
ro: Nu se poate deschide %1: %2

en: Cannot open %1 for writing: readonly filesystem
ro: Nu s-a putut deschide %1 pentru scriere: sistem de fișiere protejat la scriere.

en: Attempting to write beyond the maximum size of %1
ro: S-a încercat scrierea peste dimensiunea maximă de %1

en: Cannot expand file %1: attempting to grow the file beyond the maximum size
ro: Fișierul %1 nu poate fi extins: s-a încercat creșterea fișierului peste dimensiunea maximă

en: Cannot expand file %1: %2
ro: Fișierul %1 nu poate fi desfășurat: %2

en: Error: Reading past the end of the file %1
ro: Eroare: S-a citit peste sfârșitul fișierului %1

en: Failed to seek file %1: %2
ro: Căutarea în fișierul %1 a eșuat: %2

en: Error reading from %1
ro: Eroare la citirea din %1

en: Failed to write to file %1: %2
ro: Eroare la scrierea în fișierul %1: %2

en: Cannot preallocate diskspace: %1
ro: Nu se poate prealoca spațiu pe disc: %1

en: Cannot open index file %1: %2
ro: Nu se poate deschide fișierul-index %1: %2

en: Cannot create file %1: %2
ro: Nu se poate crea fișierul %1: %2

en: Failed to write first chunk to DND file: %1
ro: Nu s-a putut scrie prima bucată în fișierul DND: %1

en: Failed to write last chunk to DND file: %1
ro: Nu s-a putut scrie ultima bucată în fișierul DND: %1

en: Waiting for other move jobs to finish
ro: Se așteaptă încheierea altor sarcini de mutare

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ro: Sursă

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ro: Destinație

[ctx: @title job]
en: Moving
ro: Se mută

en: Failed to open %1: %2
ro: Nu s-a putut deschide %1: %2

en: Unable to write to a piece mapped read only
ro: Nu s-a putut scrie într-o bucată mapată doar pentru citire

en: 1 peer | %1 peers
ro[0]: 1 partener
ro[1]: %1 parteneri
ro[2]: %1 de parteneri

en: Disabled because webseed does not match torrent
ro: Dezactivat deoarece semințele web nu se potrivesc cu torentul

en: Not connected
ro: Neconectat

en: Resolving proxy %1:%2
ro: Se rezolvă proxy-ul %1:%2

en: Not enough system resources available
ro: Nu sunt disponibile suficiente resurse de sistem

en: Resolving hostname %1
ro: Se rezolvă numele gazdei %1

en: Connection closed
ro: Conexiune închisă

en: Error: request failed: %1
ro: Eroare: cererea a eșuat: %1

en: Connected
ro: Conectat

en: Error: Failed to connect to webseed
ro: Eroare: conectarea la sămânța web a eșuat

en: Connecting
ro: Se conectează

en: Failed to connect to webseed
ro: Conectarea la sămânța web a eșuat

en: Failed to resolve hostname of webseed
ro: Rezolvarea numelui pentru gazda seminței web a eșuat

en: Error: failed to connect, server not responding
ro: Eroare: a eșuat conectarea, serverul nu răspunde

en: Error: request timed out
ro: Eroare: cererea a expirat

en: Redirected without a new location.
ro: Redirecționat fără amplasarea nouă.

en: Unused for %1 second (Too many connection failures) | Unused for %1 seconds (Too many connection failures)
ro[0]: Nefolosit pentru %1 secundă (prea multe conectări eșuate)
ro[1]: Nefolosit pentru %1 secunde (prea multe conectări eșuate)
ro[2]: Nefolosit pentru %1 de secunde (prea multe conectări eșuate)

en: OK
ro: Bine

en: Warning: %1
ro: Avertizare: %1

en: Announcing
ro: Se anunță

en: Error: %1
ro: Eroare: %1

en: Unknown client
ro: Client necunoscut

en: Corrupted torrent.
ro: Torent corupt.

en: Error writing to disk, do you have enough diskspace?
ro: Eroare la scrierea pe disc. Aveți suficient spațiu liber?

en: An error occurred while loading <b>%1</b>:<br/><b>%2</b>
ro: A intervenit o eroare la încărcarea <b>%1</b>:<br/><b>%2</b>

en: Unable to create %1: %2
ro: Nu se poate crea %1: %2

en: You are already downloading the torrent <b>%1</b>. The tracker lists from both torrents have been merged.
ro: Deja descărcați torentul <b>%1</b>. Lista tracker-elor ambelor torente a fost unificată.

en: You are already downloading the torrent <b>%1</b>.
ro: Deja descărcați torentul <b>%1</b>.

en: Cannot create index file: %1
ro: Nu s-a putut crea fișierul index: %1

en: Not started
ro: Nepornit

en: Download completed
ro: Descărcare completă

en: Seeding completed
ro: Partajare completă

[ctx: Status of a torrent file]
en: Seeding
ro: Se partajează

en: Downloading
ro: Se descarcă

en: Stalled
ro: Împotmolit

en: Stopped
ro: Oprit

en: Allocating diskspace
ro: Se alocă spațiu pe disc

en: Queued for seeding
ro: În coadă pentru partajare

en: Queued for downloading
ro: În coadă pentru descărcare

en: Stopped. No space left on device.
ro: Oprit. Nu a mai rămas spațiu pe disc.

en: Paused
ro: Întrerupt

en: Superseeding
ro: Supra-partajare

en: Invalid response from tracker
ro: Răspuns eronat de la tracker

en: Invalid data from tracker
ro: Date eronate de la tracker

en: Invalid tracker URL
ro: URL eronat pentru tracker

en: Timeout contacting tracker %1
ro: Contactarea tracker-ului %1 a expirat

en: Unable to resolve hostname %1
ro: Nu s-a putut rezolva numele gazdei %1

en: Operation timed out
ro: Operația a expirat

en: Failed to download %1: %2
ro: Eșec la descărcarea %1: %2

en: Error parsing router description.
ro: Eroare la parcurgerea descrierii ruterului.

en: Forwarding failed:
    Device does not have a WANIPConnection or WANPPPConnection.
ro: Eșuare la înaintare: 
    Dispozitivul nu dispune de o conexiune WANIP sau WANPPP.

en: Cannot find port forwarding service in the device's description.
ro: Nu s-a putut găsi serviciul de înaintare porturi în descrierea dispozitivului.

en: Cannot write to %1: %2
ro: Nu se poate scrie în %1: %2

en: Cannot read from %1
ro: Nu se poate citi din %1

en: Cannot create directory %1
ro: Dosarul %1 nu a putut fi creat

en: Cannot symlink %1 to %2: %3
ro: Nu s poate crea legătura %1 spre %2: %3

en: Cannot move %1 to %2: %3
ro: Nu se poate muta %1 în %2: %3

en: Cannot copy %1 to %2: %3
ro: Nu se poate copia %1 în %2: %3

en: Cannot delete %1: %2
ro: Nu se poate șterge %1: %2

en: Cannot create %1: %2
ro: Nu se poate crea %1: %2

en: Cannot calculate the filesize of %1: %2
ro: Nu se poate calcula dimensiunea fișierului %1: %2

en: Cannot calculate the filesize: %1
ro: Nu se poate calcula dimensiunea fișierului: %1

en: Cannot expand file: %1
ro: Fișierul nu poate fi extins: %1

en: Cannot seek in file: %1
ro: Nu se poate căuta în fișier: %1

en: Unable to open file %1: %2
ro: Nu s-a putut deschide fișierul %1: %2

en: 1 day  | %1 days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: %1 zile
ro[2]: %1 de zile

en: General
ro: Generale

en: Connections
ro: Conexiuni

en: Disk Input/Output
ro: Intrări/ieșiri disc

en: Error when writing to disk
ro: Eroare la scrierea pe disc

en: Error when reading from disk
ro: Eroare la citirea de pe disc
