libmatekbd 1.25.0 - en to bg translation catalogue (50 entries)

en: There was an error loading an image: %s
bg: Грешка при зареждането на изображението: %s

en: XKB initialization error
bg: Грешка при инициализирането на XKB

en: Home
bg: Домашна папка

en: Left
bg: Ляво

en: Up
bg: Нагоре

en: Right
bg: Дясно

en: Enter
bg: Въвеждане

en: Print
bg: Печат

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Menu
bg: Меню

en: Delete
bg: Изтриване

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
bg: Клавиатурна подредба „%s“
    Авторски права &#169; X.Org Foundation и сътрудници на XKeyboardConfig
    Вижте мета-данните на пакета за информация относно лиценза

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Keyboard Layout "%s"
bg: Подредба на клавиатурата — %s

en: model "%s", %s and %s
bg: модел „%s“, %s и %s

en: no layout
bg: без подредба

en: no options
bg: без опции

en: Keyboard model
bg: Модел на клавиатурата

en: keyboard model
bg: модел на клавиатурата

en: Keyboard layout
bg: Подредба на клавиатурата

en: keyboard layout
bg: подредба на клавиатурата

en: Keyboard options
bg: Настройки на клавиатурата

en: Keyboard Update Handlers
bg: Скриптове за обработка на промяната на клавиатурната подредба

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
bg: Набор от скриптове, които да се изпълняват при всяко презареждане на състоянието на клавиатурата. Полезно е за повторното прилагане на допълнителни конфигурации по xmodmap.

en: modmap file list
bg: файл със списък на подредбите

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
bg: Списък с файловете за подредби, налични в домашната папка ($HOME).

en: Default group, assigned on window creation
bg: Стандартната група, която се присвоява на прозорец при създаването му

en: Keep and manage separate group per window
bg: Управление на отделна група за всеки прозорец

en: Save/restore indicators together with layout groups
bg: Запазване/възстановяване на индикаторите заедно с групите по подредбата

en: Show layout names instead of group names
bg: Показване на имената на подредбите вместо имената на групите

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
bg: Показване на имената на подредбите вместо имената на групите (само при версии на XFree, които поддържат множество подредби)

en: Load extra configuration items
bg: Зареждане на допълнителните настройки

en: Load exotic, rarely used layouts and options
bg: Зареждане на по-рядко използваните подредби и настройки

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
bg: Съобщенията „Промяна на системните настройки на X“ да не се показват

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
bg: Позволяване на изключването на индикаторната иконка за клавиатурата

en: Show keyboard leds indicator
bg: Показване на диодната индикация на клавиатурата

en: The Keyboard Preview, X offset
bg: Преглед на клавиатурата, отместване по X

en: The Keyboard Preview, Y offset
bg: Преглед на клавиатурата, отместване по Y

en: The Keyboard Preview, width
bg: Преглед на клавиатурата, широчина

en: The Keyboard Preview, height
bg: Преглед на клавиатурата, височина

en: Secondary groups
bg: Втори групи

en: The font
bg: Шрифтът

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
bg: Шрифт за индикатора на подредбата. Трябва да бъде във формата„[СЕМЕЙСТВО] [СТИЛОВЕ] [РАЗМЕР]“.

en: The foreground color
bg: Основен цвят

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
bg: Предният цвят на индикатора за подредбата. Трябва да бъде във формата „Ч З В“, например: „255 0 0“.

en: The background color
bg: Цвят на фона

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
bg: Задният цвят на индикатора за подредбата. Трябва да бъде във формата „Ч З В“, например: „255 0 0“.

en: Keyboard Layout
bg: Клавиатурна подредба

en: Keyboard Indicator Test (%s)
bg: Тест на индикатора на клавиатурата (%s)

en: Indicator:
bg: Индикатор:
