libmatekbd 1.25.0 - en to bs translation catalogue (21 entries)

en: Home
bs: Početni direktorij

en: Left
bs: Lijevo

en: Right
bs: Desno

en: Print
bs: Štampaj

en: Insert
bs: Unesi

en: Menu
bs: Meni

en: Delete
bs: Obriši

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: model "%s", %s and %s
bs: model "%s", %s i %s

en: no layout
bs: nijedan raspored

en: no options
bs: Nema opcija

en: Keyboard model
bs: Model tastature

en: keyboard model
bs: model tastature

en: Keyboard layout
bs: Raspored tastature

en: keyboard layout
bs: raspored tastature

en: Show layout names instead of group names
bs: Prikaži imena rasporeda umjesto imena grupa

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
bs: Prikaži imena rasporeda umjesto imena grupa (samo za verzije XFree-a koje podržavaju više rasporeda)

en: The font
bs: Font

en: The foreground color
bs: Prednja boja

en: The background color
bs: Boja pozadine

en: Keyboard Layout
bs: Raspored tastature
