libmatekbd 1.25.0 - en to ca translation catalogue (69 entries)

en: There was an error loading an image: %s
ca: S'ha produït un error en carregar una imatge: %s

en: XKB initialization error
ca: Error d'inicialització de XKB

en: Scroll
    Lock
ca: Bloq
    Despl

en: Sys Rq
ca: PetSis

en: Page
    Up
ca: Re
    Pàg

en: Page
    Down
ca: Av
    Pàg

en: Num
    Lock
ca: Bloq
    Núm

en: Pg Up
ca: Re Pàg

en: Pg Dn
ca: Av Pàg

en: Home
ca: Carpeta de l'usuari

en: Left
ca: Esquerra

en: End
ca: Fi

en: Up
ca: Amunt

en: Begin
ca: Inici

en: Right
ca: Dreta

en: Enter
ca: Retorn

en: Down
ca: Avall

en: Del
ca: Supr

en: BackSpace
ca: Retrocés

en: Return
ca: Retorn

en: Pause
ca: Pausa

en: Print
ca: Imprimeix

en: Insert
ca: Insereix

en: Menu
ca: Menú

en: Shift
ca: Maj

en: Caps
    Lock
ca: Bloq
    Maj

en: Super
ca: Súper

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
ca: Disposició de teclat «%s»
    Drets d'autor &#169; la Fundació X.Org i els col·laboradors de XKeyboardConfig
    Vegeu les metadades del paquet per a la llicència

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Keyboard Layout "%s"
ca: Disposició del teclat «%s»

en: layout "%s" | layouts "%s"
ca[0]: «%s» disposició
ca[1]: «%s» disposicions

en: option "%s" | options "%s"
ca[0]: «%s» opció
ca[1]: «%s» opcions

en: model "%s", %s and %s
ca: model «%s, %s i %s»

en: no layout
ca: no hi ha disposició

en: no options
ca: no hi ha opcions

en: Keyboard model
ca: Model del teclat

en: keyboard model
ca: Model del teclat

en: Keyboard layout
ca: Disposició del teclat

en: keyboard layout
ca: Disposició del teclat

en: Keyboard options
ca: Opcions del teclat

en: Keyboard Update Handlers
ca: Gestors d'actualització del teclat

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
ca: Una col·lecció de scripts per executar en qualsevol moment que es recarregui l'estat del teclat. Útil per tornar a aplicar ajustaments basats en xmodmap

en: modmap file list
ca: llista de fitxers del modmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
ca: Una llista de fitxers del modmap disponibles en el directori d'inici.

en: Default group, assigned on window creation
ca: Grup predeterminat, s'assigna en la creació d'una finestra

en: Keep and manage separate group per window
ca: Mantén i gestiona un grup separat per finestra

en: Save/restore indicators together with layout groups
ca: Desa/restaura els indicadors juntament amb els grups de disposició

en: Show layout names instead of group names
ca: Mostra els noms de les disposicions en comptes dels noms de grup

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
ca: Mostra els noms de les disposicions en comptes dels noms de grup (només per a les versions de XFree que permeten diverses disposicions)

en: Load extra configuration items
ca: Carrega elements de configuració extra

en: Load exotic, rarely used layouts and options
ca: Carrega disposicions i opcions utilitzades rarament i exòtiques

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
ca: Suprimeix el missatge d'advertència «ha canviat el X sysconfig»

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
ca: Permetre inhabilitar la icona de la safata de l'indicador del teclat

en: Show keyboard leds indicator
ca: Mostra l'indicador dels leds del teclat

en: The Keyboard Preview, X offset
ca: La visualització preliminar del teclat, desplaçament horitzontal

en: The Keyboard Preview, Y offset
ca: La visualització preliminar del teclat, desplaçament vertical

en: The Keyboard Preview, width
ca: La visualització preliminar del teclat, amplada

en: The Keyboard Preview, height
ca: La visualització preliminar del teclat, alçada

en: Secondary groups
ca: Grups secundaris

en: The font
ca: La lletra

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
ca: La lletra per a l'indicador de disposició. Ha d'estar en format "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]".

en: The foreground color
ca: El color de la lletra

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
ca: El color de la lletra per a l'indicador de disposició. Ha d'estar en format "R G B", per exemple "255 0 0".

en: The background color
ca: El color del fons

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
ca: El color del fons per a l'indicador de disposició. Ha d'estar en format "R G B", per exemple "255 0 0".

en: Keyboard Layout
ca: Disposició del teclat

en: Keyboard Indicator Test (%s)
ca: Prova de l'indicador del teclat (%s)

en: Indicator:
ca: Indicador:
