libmatekbd 1.25.0 - en to cmn translation catalogue (42 entries)

en: There was an error loading an image: %s
cmn: 讀取圖片時發生錯誤：%s

en: XKB initialization error
cmn: XKB 初始化錯誤

en: Home
cmn: 個人資料夾

en: Left
cmn: 左

en: Up
cmn: 上

en: Right
cmn: 右

en: Print
cmn: 列印

en: Insert
cmn: 插入

en: Delete
cmn: 刪除

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
cmn: 鍵盤配置「%s」
    著作權 &#169; X.Org 基金會及 XKeyboardConfig 貢獻者
    要了解授權請查閱套件中繼資料

en: Unknown
cmn: 不明

en: Keyboard Layout "%s"
cmn: 鍵盤配置「%s」

en: model "%s", %s and %s
cmn: 型號「%s」，%s 與 %s

en: no layout
cmn: 沒有配置

en: no options
cmn: 沒有選項

en: Keyboard model
cmn: 鍵盤型號

en: keyboard model
cmn: 鍵盤型號

en: Keyboard layout
cmn: 鍵盤配置

en: keyboard layout
cmn: 鍵盤配置

en: Keyboard options
cmn: 鍵盤選項

en: Keyboard Update Handlers
cmn: 鍵盤更新處理程式

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
cmn: 鍵盤狀態重新載入時執行的指令稿。對重新套用基於 xmodmap 調整很有幫助

en: modmap file list
cmn: modmap 檔案列表

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
cmn: 在 $HOME 目錄中可用的 modmap 檔案列表。

en: Default group, assigned on window creation
cmn: 預設的群組，在視窗建立時分配

en: Keep and manage separate group per window
cmn: 保持並管理每個視窗中個別的群組

en: Save/restore indicators together with layout groups
cmn: 儲存/還原指示器及配置群俎

en: Show layout names instead of group names
cmn: 顯示配置名稱來代替群組名稱

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
cmn: 顯示配置名稱來代替群組名稱（只用在支援多重配置的 XFree）

en: Load extra configuration items
cmn: 載入額外的組態項目

en: Load exotic, rarely used layouts and options
cmn: 載入外來的，很少使用的配置和選項

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
cmn: 封鎖「X sysconfig 改變」警示言訊息

en: The Keyboard Preview, X offset
cmn: 鍵盤預覽，X 位移

en: The Keyboard Preview, Y offset
cmn: 鍵盤預覽，Y 位移

en: The Keyboard Preview, width
cmn: 鍵盤預覽，寬度

en: The Keyboard Preview, height
cmn: 鍵盤預覽，高度

en: Secondary groups
cmn: 第二群組

en: The foreground color
cmn: 前景顏色

en: The background color
cmn: 背景顏色

en: Keyboard Layout
cmn: 鍵盤配置

en: Keyboard Indicator Test (%s)
cmn: 鍵盤指示器測試 (%s)

en: Indicator:
cmn: 指示器:
