libmatekbd 1.25.0 - en to cy translation catalogue (22 entries)

en: There was an error loading an image: %s
cy: Bu gwall llwytho delwedd: %s

en: XKB initialization error
cy: Gwall ymgychwyn XKB

en: Home
cy: Cartref

en: Left
cy: Chwith

en: Up
cy: I fyny

en: Right
cy: Dde

en: Print
cy: Argraffu

en: Insert
cy: Mewnosod

en: Menu
cy: Dewislen

en: Delete
cy: Dileu

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Keyboard Layout "%s"
cy: Cynllun y bysellfwrdd "%s"

en: no layout
cy: dim cynllun

en: no options
cy: dim dewisiadau

en: Keyboard options
cy: Dewisiadau'r bysellfwrdd

en: Secondary groups
cy: Grwpiau eilradd

en: The font
cy: Y ffont

en: The foreground color
cy: Lliw'r blaendir

en: The background color
cy: Lliw'r cefndir

en: Keyboard Layout
cy: Cynllun y bysellfwrdd

en: Keyboard Indicator Test (%s)
cy: Prawf dangosydd y bysellfwrdd (%s)

en: Indicator:
cy: Dangosydd:
