libmatekbd 1.25.0 - en to eo translation catalogue (49 entries)

en: There was an error loading an image: %s
eo: Okazis eraro dum ŝargado de bildo: %s

en: XKB initialization error
eo: XKB-prepara eraro

en: Home
eo: Hejmo

en: Left
eo: Maldekstre

en: Up
eo: Supren

en: Right
eo: Dekstre

en: Print
eo: Presi

en: Menu
eo: Menuo

en: Shift
eo: Majuskl

en: Delete
eo: Forigi

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
eo: Klarararanĝoj "%s"
    Kopirajto &#169; X.Org-fondaĵo kaj XKeyboardConfig-kontribuantoj
    Por permesilado vidu al metadatumoj de la pakaĵo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Keyboard Layout "%s"
eo: Klavararanĝo "%s"

en: model "%s", %s and %s
eo: modelo "%s", %s kaj %s

en: no layout
eo: neniu aranĝo

en: no options
eo: neniuj opcioj

en: Keyboard model
eo: Klavarmodelo

en: keyboard model
eo: klavarmodelo

en: Keyboard layout
eo: Klavararanĝo

en: keyboard layout
eo: klavararanĝo

en: Keyboard options
eo: Klavaropcioj

en: Keyboard Update Handlers
eo: Klavarĝisdatigaj traktiloj

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
eo: Kolekto de skriptoj por ruli ĉiufoje kiam la klavarstato estas reŝargata. Utila por reaplikado de xmodmap-bazitaj alĝustigoj

en: modmap file list
eo: modmap-dosierlisto

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
eo: Listo de modmap-dosieroj haveblaj en la dosierujo $HOME.

en: Default group, assigned on window creation
eo: Defaŭlta grupo, atribuita je fenestra kreado

en: Keep and manage separate group per window
eo: Teni kaj administri apartan grupon per fenestro

en: Save/restore indicators together with layout groups
eo: Konservi/restarigi indikiloj kune kun aranĝgrupoj

en: Show layout names instead of group names
eo: Montri aranĝnomojn anstataŭ ol grupnomojn

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
eo: Montri aranĝnomojn anstataŭ ol grupnomojn (nur por versioj de XFree subtenantaj pluraj aranĝoj)

en: Load extra configuration items
eo: Ŝarĝi kromajn agordoaĵojn

en: Load exotic, rarely used layouts and options
eo: Ŝarĝi ekzotaj, malofte uzitaj aranĝoj kaj opcioj

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
eo: Forigi la avertmesaĝon "X-sysconfig ŝanĝita"

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
eo: Permesu elŝalti la ikonon de indikilo de klavaro je la pleto

en: Show keyboard leds indicator
eo: Montru indikilon de LED de klavaro

en: The Keyboard Preview, X offset
eo: La klavar-antaŭrigardo, X-deŝovo

en: The Keyboard Preview, Y offset
eo: La klavar-antaŭrigardo, Y-deŝovo

en: The Keyboard Preview, width
eo: La klavar-antaŭrigardo, larĝeco

en: The Keyboard Preview, height
eo: La klavar-antaŭrigardo, alteco

en: Secondary groups
eo: Kromaj grupoj

en: The font
eo: La tiparo

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
eo: La tiparo por la indikilo de aranĝo. Ĉi tiu devus esti je aranĝo de "[LISTO-DE-FAMILIO] [OPCIOJ-DE-STILO] [GRANDO]".

en: The foreground color
eo: La malfona koloro

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
eo: La malfona koloro por la indikilo de aranĝo. Ĉi tiu devus esti je aranĝo de "R V B", ekzemple "255 0 0".

en: The background color
eo: La fona koloro

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
eo: La fona koloro por la indikilo de aranĝo. Ĉi tiu devus esti je aranĝo de "R V B", ekzemple "255 0 0".

en: Keyboard Layout
eo: Klavararanĝo

en: Keyboard Indicator Test (%s)
eo: Klavarindikila testo (%s)

en: Indicator:
eo: Indikilo:
