libmatekbd 1.25.0 - en to eu translation catalogue (52 entries)

en: There was an error loading an image: %s
eu: Errorea gertatu da irudi bat kargatzean: %s

en: XKB initialization error
eu: Errorea XKB hasieratzean

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Left
eu: Ezkerra

en: Up
eu: Gora

en: Right
eu: Eskuina

en: Enter
eu: Sartu

en: Pause
eu: Pausatu

en: Print
eu: Inprimatu

en: Insert
eu: Txertatu

en: Menu
eu: Menua

en: Shift
eu: Maius

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
eu: Teklatuaren "%s" diseinua
    Copyright-a &#169; X.Org Fundazioa eta XKeyboardConfig-en laguntzaileak
    Lizentziari buruz jakiteko ikusi paketearen metadatuak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Keyboard Layout "%s"
eu: "%s" teklatu-diseinua

en: model "%s", %s and %s
eu: "%s" modeloa, %s eta %s

en: no layout
eu: diseinurik ez

en: no options
eu: aukerarik ez

en: Keyboard model
eu: Teklatu modeloa

en: keyboard model
eu: teklatu modeloa

en: Keyboard layout
eu: Teklatuaren diseinua

en: keyboard layout
eu: teklatuaren diseinua

en: Keyboard options
eu: Teklatuaren aukerak

en: Keyboard Update Handlers
eu: Teklatua eguneratzeko kudeatzaileak

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
eu: Script bilduma teklatuaren egoera birkargatzean exekutatzeko. Erabilgarria xmodmap-en oinarritutako doiketak berriro aplikatzeko.

en: modmap file list
eu: modmap fitxategien zerrenda

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
eu: $HOME direktorioko 'modmap' fitxategi erabilgarrien zerrenda.

en: Default group, assigned on window creation
eu: Talde lehenetsia (leihoa sortzean esleitutakoa)

en: Keep and manage separate group per window
eu: Mantendu eta kudeatu taldeak leihoko bereiztuta

en: Save/restore indicators together with layout groups
eu: Gorde/Leheneratu adierazleak diseinu-taldeekin batera

en: Show layout names instead of group names
eu: Erakutsi diseinuen izenak talde-izenen ordez

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
eu: Erakutsi diseinuen izenak taldeen izenen ordez (hainbat diseinu onartzen duen XFree bertsioan soilik)

en: Load extra configuration items
eu: Kargatu konfigurazioko elementu gehigarriak

en: Load exotic, rarely used layouts and options
eu: Kargatu diseinu eta aukera exotikoak (oso gutxi erabilitakoak)

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
eu: Kendu "Xen sysconfig-a aldatuta" abisuaren mezua

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
eu: Baimendu teklatuaren erretiluko adierazle ikonoa desgaitzea

en: Show keyboard leds indicator
eu: Erakutsi teklatuaren led adierazlea

en: The Keyboard Preview, X offset
eu: Teklatuaren aurrebista, X desplazamendua

en: The Keyboard Preview, Y offset
eu: Teklatuaren aurrebista, Y desplazamendua

en: The Keyboard Preview, width
eu: Teklatuaren aurrebista, zabalera

en: The Keyboard Preview, height
eu: Teklatuaren aurrebista, altuera

en: Secondary groups
eu: Bigarren mailako taldeak

en: The font
eu: Letra-tipoa

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
eu: Diseinuaren adierazlearen letra-tipoa. Formatu hau izan behar luke: "[FAMILIA-ZERRENDA] [ESTILO-AUKERAK] [TAMAINA]".

en: The foreground color
eu: Aurreko planoaren kolorea

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
eu: Diseinu adierazlearen aurreko planoko kolorea. "R G B" formatuan egon behar du, adibidez, "255 0 0".

en: The background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
eu: Diseinu adierazlearen atzeko planoko kolorea. "R G B" formatuan egon behar du, adibidez, "255 0 0".

en: Keyboard Layout
eu: Teklatu-diseinua

en: Keyboard Indicator Test (%s)
eu: Teklatu-adierazlearen proba (%s)

en: Indicator:
eu: Adierazlea:
