libmatekbd 1.25.0 - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: There was an error loading an image: %s
fi: Virhe ladattaessa kuvaa: %s

en: XKB initialization error
fi: XKB-alustusvirhe

en: Home
fi: Koti

en: Left
fi: vasen

en: Up
fi: Ylös

en: Right
fi: oikea

en: Enter
fi: Syöttö

en: Print
fi: Tulosta

en: Insert
fi: Lisää

en: Menu
fi: Valikko

en: Shift
fi: Vaihto

en: Delete
fi: Poista

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
fi: Näppäinasettelu ”%s”
    Tekijänoikeudet &#169; X.Org Foundation ja XKeyboardConfig-avustajat
    Katso lisensointiehdot paketin metatiedoista

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Keyboard Layout "%s"
fi: Näppäimistöasettelu ”%s”

en: model "%s", %s and %s
fi: malli ”%s”, %s ja %s

en: no layout
fi: ei asettelua

en: no options
fi: ei lisävalintoja

en: Keyboard model
fi: Näppäimistön malli

en: keyboard model
fi: näppäimistön malli

en: Keyboard layout
fi: Näppäimistöasettelu

en: keyboard layout
fi: näppäimistön asettelu

en: Keyboard options
fi: Näppäimistön lisävalinnat

en: Keyboard Update Handlers
fi: Näppäimistön päivityksen käsittelijät

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
fi: Joukko skriptejä, jotka suoritetaan ladattaessa näppäimistön tila uudestaan. Hyödyllinen xmodmap-pohjaisten muutosten toteuttamisessa.

en: modmap file list
fi: luettelo modmap-tiedostoista

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
fi: Luettelo $HOME-kansiossa olevista modmap-tiedostoista.

en: Default group, assigned on window creation
fi: Oletusryhmä, asetettu ikkunaa luotaessa

en: Keep and manage separate group per window
fi: Säilytä ja hallitse erillisiä ryhmiä ikkunoille

en: Save/restore indicators together with layout groups
fi: Tallenna ja palauta ilmaisimet asetteluryhmien mukana

en: Show layout names instead of group names
fi: Näytä asettelujen nimet ryhmänimien sijasta

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
fi: Näytä asettelujen nimet ryhmänimien sijasta (vain XFree-versiolla, jotka tukevat useita asetteluja)

en: Load extra configuration items
fi: Lataa lisäasetteluita

en: Load exotic, rarely used layouts and options
fi: Lataa harvemmin käytettyjä asetteluita ja valintoja

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
fi: Älä näytä ”X sysconfig changed”-varoitusviestiä

en: The Keyboard Preview, X offset
fi: Näppäimistön esikatselu, X-sijainti

en: The Keyboard Preview, Y offset
fi: Näppäimistön esikatselu, Y-sijainti

en: The Keyboard Preview, width
fi: Näppäimistön esikatselun leveys

en: The Keyboard Preview, height
fi: Näppäimistön esikatselun korkeus

en: Secondary groups
fi: Toissijaiset ryhmät

en: The foreground color
fi: Edustaväri

en: The background color
fi: Taustaväri

en: Keyboard Layout
fi: Näppäimistöasettelu

en: Keyboard Indicator Test (%s)
fi: Näppäimistöilmaisimen testi (%s)

en: Indicator:
fi: Ilmaisin:
