libmatekbd 1.25.0 - en to gl translation catalogue (67 entries)

en: There was an error loading an image: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar unha imaxe: %s

en: XKB initialization error
gl: Produciuse un erro de inicialización do XKB

en: Scroll
    Lock
gl: Bloq
    Despr

en: Sys Rq
gl: Pet Sis

en: Page
    Up
gl: Re
    Páx

en: Page
    Down
gl: Av
    Páx

en: Num
    Lock
gl: Bloq
    Núm

en: Pg Up
gl: Re Páx

en: Pg Dn
gl: Av Páx

en: Home
gl: Persoal

en: Left
gl: Esquerda

en: End
gl: Fin

en: Up
gl: Arriba

en: Begin
gl: Inicio

en: Right
gl: Dereita

en: Enter
gl: Intro

en: Down
gl: Abaixo

en: Del
gl: Supr

en: BackSpace
gl: Retroceso

en: Return
gl: Intro

en: Pause
gl: Pausa

en: Print
gl: Imprimir

en: Insert
gl: Inserir

en: Menu
gl: Menú

en: Shift
gl: Maiús

en: Caps
    Lock
gl: Bloq
    Maiús

en: Delete
gl: Eliminar

en: Compose
gl: Composición

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
gl: Disposición do teclado «%s»
    Dereitos de autoría &#169; X.Org Foundation e colaboradores do XKeyboardConfig
    Para a licenza vexa os metadatos do paquete

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Keyboard Layout "%s"
gl: Disposición do teclado «%s»

en: model "%s", %s and %s
gl: modelo «%s», %s e %s

en: no layout
gl: sen disposición

en: no options
gl: sen opcións

en: Keyboard model
gl: Modelo do teclado

en: keyboard model
gl: modelo de teclado

en: Keyboard layout
gl: Disposición do teclado

en: keyboard layout
gl: disposición do teclado

en: Keyboard options
gl: Opcións do teclado

en: Keyboard Update Handlers
gl: Manipuladores de actualización do teclado

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
gl: Unha colección de scripts para executar cando se recargue o estado do teclado. É útil para reaplicar axustes baseados en xmodmap

en: modmap file list
gl: lista de ficheiros modmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
gl: Unha lista de ficheiros modmap dispoñíbeis no directorio $HOME.

en: Default group, assigned on window creation
gl: Grupo predeterminado asignado durante a creación da xanela

en: Keep and manage separate group per window
gl: Conservar e xestionar grupos separados por xanela

en: Save/restore indicators together with layout groups
gl: Gardar/restaurar os indicadores xunto cos grupos de disposición

en: Show layout names instead of group names
gl: Amosar os nomes da disposición no canto dos nomes de grupo

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
gl: Amosar os nomes de disposición no canto dos nomes de grupo (só para versións de XFree que permitan múltiples disposicións)

en: Load extra configuration items
gl: Cargar elementos de configuración adicionais

en: Load exotic, rarely used layouts and options
gl: Cargar opcións e disposicións pouco usadas ou exóticas

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
gl: Suprime a mensaxe de aviso «X sysconfig changed»

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
gl: Permitir desactivar a icona do indicador de teclado na área de notificación

en: Show keyboard leds indicator
gl: Amosar o indicador de leds do teclado

en: The Keyboard Preview, X offset
gl: A vista previa do teclado, desprazamento X

en: The Keyboard Preview, Y offset
gl: A vista previa do teclado, desprazamento Y

en: The Keyboard Preview, width
gl: A vista previa do teclado, largura

en: The Keyboard Preview, height
gl: A vista previa do teclado, altura

en: Secondary groups
gl: Grupos secundarios

en: The font
gl: O tipo de letra

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
gl: O tipo de letra  para o indicador da disposición. Este debería estar no formato «[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]».

en: The foreground color
gl: A cor de primeiro plano

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
gl: A cor do primeiro plano para o indicador da disposición. Este debería estar en formato «R G B», por exemplo «255 0 0».

en: The background color
gl: A cor de fondo

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
gl: A cor do fondo para o indicador da disposición. Este debería estar en formato «R G B», por exemplo «255 0 0».

en: Keyboard Layout
gl: Disposición do teclado

en: Keyboard Indicator Test (%s)
gl: Proba do indicador de teclado (%s)

en: Indicator:
gl: Indicador:
