libmatekbd 1.25.0 - en to hy translation catalogue (52 entries)

en: There was an error loading an image: %s
hy: Պատկերի բեռնման ժամանակ տեղի է  ունեցել սխալ: %s

en: XKB initialization error
hy: XKB սկզբնարժեքավորման սխալ

en: Home
hy: Տուն

en: Left
hy: Ձախ

en: Up
hy: Վերև

en: Right
hy: Աջ

en: Enter
hy: Մտնել

en: Print
hy: Տպել

en: Insert
hy: Տեղադրել

en: Menu
hy: Ցանկ

en: Shift
hy: shift Ռեգիստրի փոփոխում

en: Alt
hy: Alt փոփոխում

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
hy: Ստեղնաշարի դասավորություն "%s"
    Հեղինակային իրավունք &#169; X.Org Հիմնադրամ և XKeyboardConfig ջակիցներ
    Լիցենզավորման համար տես մետատվյալների փաթեթը

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Keyboard Layout "%s"
hy: Ստեղնաշարի Դասավորություն "%s"

en: model "%s", %s and %s
hy: մոդել "%s", %s և %s

en: no layout
hy: նախագիծ չկա

en: no options
hy: ընտրանքներ չկան

en: Keyboard model
hy: Ստեղնաշարի մոդելը

en: keyboard model
hy: ստեղնաշարի մոդել

en: Keyboard layout
hy: Ստեղնաշարի դասավորություն

en: keyboard layout
hy: ստեղնաշարի դասավորություն

en: Keyboard options
hy: Ստեղնաշարի տարբերակները

en: Keyboard Update Handlers
hy: Ստեղնաշարը Թարմացնել Մշակման ծրագրով

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
hy: Ինտերպրետացվող ծրագրի հավաքածուն գործարկել, երբ որ ստեղնաշարը վերբեռնված է։ Օգտակարության համար կրկին դիմել xmodmap վրա հիմնված ճշգրտումներին։

en: modmap file list
hy: modmap ֆայլի ցանկ

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
hy: modmap ֆայլերի ցանկը հասանելի է $Սկիզբ տեղեկատուին.

en: Default group, assigned on window creation
hy: Հիմնական խումբը նախատեսված է ստեղծվող պատուհանի վրա

en: Keep and manage separate group per window
hy: Պահպանել և կառավարել առանձին խումբը մեկ պատուհանի

en: Save/restore indicators together with layout groups
hy: Պահպանել/վերականգնել ցուցանիշները խմբերի դասավորության հետ միասին

en: Show layout names instead of group names
hy: Խմբի անունները փոխարեն ցույց տալ անունների դասավորությունը

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
hy: Ցույց տալ խմբերի անուներ դասավորության անուների փոխարեն (միայն XFree տարբերակների համար աջակցող բազմաթիվ դասավորություններ)

en: Load extra configuration items
hy: Բեռնելու լրացուցիչ կոնֆիգուրացիայի տարրեր

en: Load exotic, rarely used layouts and options
hy: Բեռնելու էկզոտիկ, հազվադեպ գտագործված դասավորություն  և տարբերակներ

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
hy: Ճնշել "X sysconfig changed" նախազգուշացում հաղորդագրությունը

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
hy: Թույլատրիր ստեղնաշարին ցուցիչի սկուտեղի պատկերակը արգելափակել

en: Show keyboard leds indicator
hy: Ցույց տուր ստեղնաշարի leds ցուցանիշը

en: The Keyboard Preview, X offset
hy: Ստեղնաշարի նախնական դիտում, X հավասարակշռում

en: The Keyboard Preview, Y offset
hy: Ստեղնաշարի նախնական դիտում, Y հավասարակշռում

en: The Keyboard Preview, width
hy: Ստեղնաշարի նախնական դիտում, լայնությունը

en: The Keyboard Preview, height
hy: Ստեղնաշարի նախնական դիտում, բարձրությունը

en: Secondary groups
hy: Երկրորդական խմբեր

en: The font
hy: Տառատեսակը

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
hy: Դասավորությունը ցուցանիշի տառատեսակ։Սա պետք է լինի"[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" ձևաչափում։

en: The foreground color
hy: Առաջնահերթային գույնը

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
hy: Դասավորության ցուցանիշի առաջնային գույնը.Սա պետք է լինի է «R G B» ձևաչափով, օրինակ, «255 0 0».

en: The background color
hy: Ֆոնի գույնը

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
hy: Դասավորության ցուցանիշի ֆոնի գույնը.Սա պետք է լինի է «R G B» ձևաչափով, օրինակ, «255 0 0».

en: Keyboard Layout
hy: Ստեղնաշարի Դասավորություն

en: Keyboard Indicator Test (%s)
hy: Ստեղնաշարի ցուցիչ թեստը (%s)

en: Indicator:
hy: Ցուցանիշ:
