libmatekbd 1.25.0 - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Home
ku: Mal

en: Left
ku: Çep

en: Right
ku: Rast

en: Print
ku: Çap

en: Shift
ku: Bikşîne

en: Delete
ku: Jê bibe

en: Unknown
ku: Nenas
