libmatekbd 1.25.0 - en to mk translation catalogue (36 entries)

en: There was an error loading an image: %s
mk: Имаше грешка во вчитувањето на слика: %s

en: XKB initialization error
mk: Грешка во иницијализацијата на XKB

en: Home
mk: Дома

en: Left
mk: Лево

en: Up
mk: Горе

en: Right
mk: Десно

en: Print
mk: Отпечати

en: Super
mk: Супер

en: Delete
mk: Избриши

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
mk: Распоред на тастатура "%s"
    Авторски права &#169; X.Org Foundation и придонесувачите во XKeyboardConfig
    За лиценцата проверете ги мета податоците за пакетот

en: Unknown
mk: Непознато

en: model "%s", %s and %s
mk: модел „%s“, %s и %s

en: no layout
mk: нема изглед

en: no options
mk: нема опции

en: Keyboard model
mk: Модел на тастатура

en: keyboard model
mk: модел на тастатура

en: Keyboard layout
mk: Распоред на тастатаура

en: keyboard layout
mk: распоред на тастатура

en: Keyboard options
mk: Опции на тастатура

en: Keyboard Update Handlers
mk: Справувачи за ажурирање на тастатура

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
mk: Колекција од скрипти која ќе се изврши кога одново ќе се вчита состојбата на тастатурата. Корисно за повторно применување на прилагодувањата базирани наxmodmap

en: modmap file list
mk: листа со modmap датотеки

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
mk: Листа на modmap датотеки достапни во $HOME директориумот.

en: Default group, assigned on window creation
mk: Стандардна група, назначена за креирање на прозорци

en: Keep and manage separate group per window
mk: Чувај и управувај со посебна група по прозорец

en: Save/restore indicators together with layout groups
mk: Зачувај/врати ги индикаторите заедно со групите за распоред

en: Show layout names instead of group names
mk: Покажи ги имињата на распоредот наместо имињата на групите

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
mk: Покажи ги имињата на распоредот, наместо имињата на групите (само за верзии на XFree кои поддржуваат повеќе распореди)

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
mk: Не ја покажувај пораката за предупредување „X sysconfig changed“

en: The Keyboard Preview, X offset
mk: Преглед на тастатурата, X оска

en: The Keyboard Preview, Y offset
mk: Преглед на тастатурата, Y оска

en: The Keyboard Preview, width
mk: Преглед на тастатурата, широчина

en: The Keyboard Preview, height
mk: Преглед на тастатурата, висина

en: Secondary groups
mk: Секундарни групи

en: Keyboard Indicator Test (%s)
mk: Тест за индикаторот на тастатурата (%s)

en: Indicator:
mk: Индикатор:
