libmatekbd 1.25.0 - en to nb translation catalogue (51 entries)

en: There was an error loading an image: %s
nb: Det oppsto en feil under lasting av bilde: %s

en: XKB initialization error
nb: Feil ved initiering av XKB

en: Left
nb: Pil venstre

en: Up
nb: Opp

en: Right
nb: Pil høyre

en: Down
nb: Pil ned

en: BackSpace
nb: Rettetast

en: Return
nb: Enter

en: Print
nb: Skriv ut

en: Menu
nb: Meny

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
nb: Tastaturutforming «%s»
    Opphavsrett &#169; X.Org-stiftelsen og XKeyboardConfig-bidragsyterene
    For lisensdata, se pakkens metadata

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Keyboard Layout "%s"
nb: Tastaturutforming «%s»

en: layout "%s" | layouts "%s"
nb[0]: utforming «%s»
nb[1]: utforminger «%s»

en: option "%s" | options "%s"
nb[0]: alternativ «%s»
nb[1]: alternativer «%s»

en: model "%s", %s and %s
nb: modell «%s», %s og %s

en: no layout
nb: ingen utforming

en: no options
nb: ingen alternativer

en: Keyboard model
nb: Tastaturmodell

en: keyboard model
nb: tastaturmodell

en: Keyboard layout
nb: Tastaturutforming

en: keyboard layout
nb: tastaturutforming

en: Keyboard options
nb: Alternativer for tastatur

en: Keyboard Update Handlers
nb: Tastaturoppdatering

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
nb: En samling skript som kjøres når tastaturtilstanden skal lastes på nytt. Nyttig for å legge inn xmodmap-baserte justeringer på nytt

en: modmap file list
nb: liste over modmap-filer

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
nb: En liste over modmap-filer som finnes i katalogen $HOME.

en: Default group, assigned on window creation
nb: Forvalgt gruppe, tildelt ved oppretting av vindu

en: Keep and manage separate group per window
nb: Behold og håndter separate grupper per vindu

en: Save/restore indicators together with layout groups
nb: Lagre/gjenopprett indikatorer sammen med utformingsgrupper

en: Show layout names instead of group names
nb: Vis navn på utforming i stedet for gruppenavn

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
nb: Vis navn på utforming i stedet for gruppenavn (kun for versjoner av XFree som støtter flere utforminger)

en: Load extra configuration items
nb: Last ekstra oppsettsoppføringer

en: Load exotic, rarely used layouts and options
nb: Last eksotiske og lite brukte utforminger og alternativer

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
nb: Ikke vis advarsel om «X-oppsett endret»

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
nb: Tillat å skru av statusikon for tastaturindikator

en: Show keyboard leds indicator
nb: Vis tastaturLED-indikator

en: The Keyboard Preview, X offset
nb: Forhåndsvisning av tastatur, X-avstand

en: The Keyboard Preview, Y offset
nb: Forhåndsvisning av tastatur, Y-avstand

en: The Keyboard Preview, width
nb: Forhåndsvisning av tastatur, bredde

en: The Keyboard Preview, height
nb: Forhåndsvisning av tastatur, høyde

en: Secondary groups
nb: Sekundære grupper

en: The font
nb: Skrifttypen

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
nb: Skrifttypen for layoutindikator. skal være i formatet »[FAMILIE-LISTE] [STIL-TILVALG] [STR]«.

en: The foreground color
nb: Forgrunnsfarge

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
nb: Forgrunnsfargen til utseende-indikatoren. Dette skal være i "R G B"-format, for eksempel "255 0 0".

en: The background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
nb: Bakgrunnsfargen til utseende-indikatoren. Dette må være i «R G B»-format, for eksempel «255 0 0».

en: Keyboard Layout
nb: Tastaturutforming

en: Keyboard Indicator Test (%s)
nb: Test av tastaturindikator (%s)

en: Indicator:
nb: Indikator:
