libmatekbd 1.25.0 - en to oc translation catalogue (68 entries)

en: There was an error loading an image: %s
oc: Una error s'es producha en cargant un imatge : %s

en: XKB initialization error
oc: Error d'inicializacion XKB

en: Scroll
    Lock
oc: Arrèst
    defil.

en: Page
    Up
oc: Pagina
    Naut

en: Page
    Down
oc: Pagina
    Bas

en: Num
    Lock
oc: Ver.
    Num.

en: Pg Up
oc: Pg naut

en: Pg Dn
oc: Pg bas

en: Home
oc: Dossièr personal

en: Left
oc: Esquèrra

en: End
oc: Fin

en: Up
oc: Amont

en: Begin
oc: Debuta

en: Right
oc: Drecha

en: Enter
oc: Entrada

en: Down
oc: Bas

en: Ins
oc: Inserir

en: Del
oc: Sup.

en: BackSpace
oc: Retorn enrèire

en: Return
oc: Retorn

en: Pause
oc: Suspendre

en: Print
oc: Imprimir

en: Insert
oc: Inserir

en: Menu
oc: Menú

en: Control
oc: Contròla

en: Caps
    Lock
oc: Ver.
    Maj.

en: Delete
oc: Suprimir

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
oc: Agençament de clavièr « %s »
    Copyright &#169; X.Org Foundation e contributors XKeyboardConfig
    Los detalhs de licéncia se tròban dins las metadonadas del paquet.

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Keyboard Layout "%s"
oc: Agençament de clavièr « %s »

en: layout "%s" | layouts "%s"
oc[0]: agençament « %s »
oc[1]: agençaments « %s »

en: option "%s" | options "%s"
oc[0]: opcion « %s »
oc[1]: opcion « %s »

en: model "%s", %s and %s
oc: modèl « %s », %s e %s

en: no layout
oc: pas cap d'agençament

en: no options
oc: pas cap d'opcions

en: Keyboard model
oc: Modèl del clavièr

en: keyboard model
oc: modèl del clavièr

en: Keyboard layout
oc: Disposicion del clavièr

en: keyboard layout
oc: agençament de clavièr

en: Keyboard options
oc: Opcions del clavièr

en: Keyboard Update Handlers
oc: Gestionaris de mesa a jorn de clavièrs

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
oc: Un ensemble d'escripts d'executar a cada recargament de l'estat del clavièr. Utile per reaplicar d'ajustaments basats sus xmodmap.

en: modmap file list
oc: lista de fichièrs modmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
oc: Una lista de fichièrs modmap disponibles dins lo repertòri $HOME.

en: Default group, assigned on window creation
oc: Grop per defaut, atribuit al moment de la creacion d'una fenèstra

en: Keep and manage separate group per window
oc: Gerís e manten de gropes distincts per fenèstra

en: Save/restore indicators together with layout groups
oc: Enregistra e restablís los indicators amb los gropes d'agençaments

en: Show layout names instead of group names
oc: Aficha los noms d'agençament al luòc dels noms de grop

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
oc: Aficha los noms d'agençament al luòc dels noms de grop (unicament per las versions de XFree que prenon en carga los agençaments multiples)

en: Load extra configuration items
oc: Cargar los objèctes de configuracion suplementaris

en: Load exotic, rarely used layouts and options
oc: Cargar los agençaments e opcions utilizats rarament

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
oc: Suprimís lo messatge d'avertiment « sysconfig X modificada »

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
oc: Autorizar la desactivacion de l'icòna d'indicacion del clavièr

en: Show keyboard leds indicator
oc: Afichar l'indicator de las leds del clavièr

en: The Keyboard Preview, X offset
oc: L'apercebut del clavièr, descalatge  X

en: The Keyboard Preview, Y offset
oc: L'apercebut del clavièr, descalatge  Y

en: The Keyboard Preview, width
oc: L'apercebut del clavièr, largor

en: The Keyboard Preview, height
oc: L'apercebut del clavièr, nautor

en: Secondary groups
oc: Gropes segondaris

en: The font
oc: La polissa

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
oc: La polissa per l'indicator d'agençament. Aquò deu èsser dins lo format "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]".

en: The foreground color
oc: La color de primièr plan

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
oc: La color de primièr plan per l'indicator d'agençament. Aquò deu èsser al format "R G B", per exemple "255 0 0".

en: The background color
oc: La color de rèireplan

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
oc: La color de rèireplan per l'indicator d'agençament. Aquò deu èsser al format "R G B", per exemple "255 0 0".

en: Keyboard Layout
oc: Agençament de clavièr

en: Keyboard Indicator Test (%s)
oc: Tèst de l'Indicator de clavièrs (%s)

en: Indicator:
oc: Indicator :
