libmatekbd 1.25.0 - en to pa translation catalogue (42 entries)

en: There was an error loading an image: %s
pa: ਇੱਕ ਚਿੱਤਰ ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ: %s

en: XKB initialization error
pa: XKB ਸ਼ੁਰੂਆਤ ਗਲਤੀ

en: Home
pa: ਘਰ

en: Left
pa: ਖੱਬਾ

en: Up
pa: ਉੱਤੇ

en: Right
pa: ਸੱਜਾ

en: Print
pa: ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

en: Insert
pa: ਸ਼ਾਮਲ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ "%s"
    Copyright &#169; X.Org ਫਾਊਂਡੇਸ਼ਨ ਅਤੇ XKeyboardConfig ਯੋਗਦਾਨੀ
    ਲਾਈਸੈਂਸ ਲਈ ਪੈਕੇਜ ਮੇਟਾਡਾਟਾ ਵੇਖੋ

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Keyboard Layout "%s"
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ "%s"

en: model "%s", %s and %s
pa: ਮਾਡਲ "%s", %s ਅਤੇ %s

en: no layout
pa: ਲੇਆਉਟ ਨਹੀਂ

en: no options
pa: ਕੋਈ ਚੋਣ ਨਹੀਂ

en: Keyboard model
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਮਾਡਲ

en: keyboard model
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਮਾਡਲ

en: Keyboard layout
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ

en: keyboard layout
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ

en: Keyboard options
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਚੋਣਾਂ

en: Keyboard Update Handlers
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਅੱਪਡੇਟ ਹੈਂਲਡਰ

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
pa: ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਸਕ੍ਰਿਪਟਾਂ ਦਾ ਭੰਡਾਰ ਹੈ, ਜੋ ਕਿ ਕੀ-ਬੋਰਡ ਹਾਲਤ ਮੁੜ-ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਚੱਲਦੀਆਂ ਹਨ। xmodmap ਆਧਾਰ ਬਦਲਾਅ ਮੁੜ-ਲਾਗੂ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਲਾਭਦਾਇਕ ਹੈ।

en: modmap file list
pa: modmap ਫਾਇਲ ਲਿਸਟ

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
pa: $HOME ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਵਿੱਚ ਉਪਲੱਬਧ modmap ਫਾਇਲਾਂ ਦੀ ਲਿਸਟ ਹੈ।

en: Default group, assigned on window creation
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਗਰੁੱਪ, ਜੋ ਕਿ ਵਿੰਡੋ ਨਿਰਮਾਣ ਲਈ ਦਿੱਤਾ ਗਿਆ ਹੈ।

en: Keep and manage separate group per window
pa: ਹਰੇਕ ਵਿੰਡੋ ਲਈ ਵੱਖਰਾ ਗਰੁੱਪ ਰੱਖਦਾ ਅਤੇ ਪਰਬੰਧ ਕਰਦਾ ਹੈ

en: Save/restore indicators together with layout groups
pa: ਲੇਆਉਟ ਗਰੁੱਪਾਂ ਨਾਲ ਇੰਡੀਕੇਟਰ ਸੰਭਾਲੋ/ਰੀ-ਸਟੋਰ ਕਰੋ

en: Show layout names instead of group names
pa: ਗਰੁੱਪ ਨਾਂ ਦੀ ਬਜਾਏ ਲੇਆਉਟ ਨਾਂ ਵੇਖਾਓ

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
pa: ਗਰੁੱਪ ਨਾਂ ਦੀ ਬਜਾਏ ਲੇਆਉਟ ਨਾਂ ਵੇਖੋ (XFree ਵਲੋਂ ਸਹਾਇਕ ਬਹੁ ਲੇਆਉਟ ਦੇ ਵਰਜਨ ਲਈ ਹੀ)

en: Load extra configuration items
pa: ਵਾਧੂ ਸੰਰਚਨਾ ਆਈਟਮਾਂ ਲੋਡ ਕਰੋ

en: Load exotic, rarely used layouts and options
pa: ਪੁਰਾਣੇ, ਘੱਟ ਵਰਤੇ ਜਾਂਦੇ ਲੇਆਉਟ ਅਤੇ ਚੋਣਾਂ ਲੋਡ ਕਰੋ

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
pa: "X sysconfig changed (X sysconfig ਬਦਲੀ)" ਚੇਤਾਵਨੀ ਸੁਨੇਹਾ ਦਬਾਉ

en: The Keyboard Preview, X offset
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਝਲਕ, X ਆਫਸੈੱਟ

en: The Keyboard Preview, Y offset
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਝਲਕ, Y ਆਫਸੈਟ

en: The Keyboard Preview, width
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਝਲਕ, ਚੌੜਾਈ

en: The Keyboard Preview, height
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਝਲਕ, ਉਚਾਈ

en: Secondary groups
pa: ਸੈਕੰਡਰੀ ਗਰੁੱਪ

en: The foreground color
pa: ਫਾਰਗਰਾਊਂਡ ਰੰਗ

en: The background color
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਰੰਗ

en: Keyboard Layout
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਲੇਆਉਟ

en: Keyboard Indicator Test (%s)
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਇੰਡੀਕੇਟਰ ਟੈਸਟ (%s)

en: Indicator:
pa: ਇੰਡੀਕੇਟਰ:
