libmatekbd 1.25.0 - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: There was an error loading an image: %s
ro: S-a produs o eroare la încărcarea unei imagini: %s

en: XKB initialization error
ro: Eroare inițializare XKB

en: Home
ro: Acasă

en: Left
ro: Stânga

en: Up
ro: Sus

en: Right
ro: Dreapta

en: Enter
ro: Egal

en: Print
ro: Tipărește

en: Insert
ro: Inserție

en: Menu
ro: Meniu

en: Delete
ro: Șterge

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
ro: Aranjament tastatură „%s”
    Drepturi de autor &#169; Fundația X.Org și colaboratorii XKeyboardConfig
    Pentru licențiere consultați metadatele pachetului

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Keyboard Layout "%s"
ro: Aranjament tastatură „%s”

en: model "%s", %s and %s
ro: model „%s”, %s și %s

en: no layout
ro: niciun aranjament

en: no options
ro: fără opțiuni

en: Keyboard model
ro: Model tastatură

en: keyboard model
ro: model tastatură

en: Keyboard layout
ro: Aranjament tastatură

en: keyboard layout
ro: aranjament tastatură

en: Keyboard options
ro: Opțiuni tastatură

en: Keyboard Update Handlers
ro: Operator actualizare tastatură

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
ro: O colecție de scripturi de rulat ori de câte ori starea tastaturii este reîncărcată. Folositor pentru aplicarea de corecții bazate pe xmodmap

en: modmap file list
ro: listă fișier modmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
ro: O listă de fișiere modmap disponibile în dosarul $HOME.

en: Default group, assigned on window creation
ro: Grup implicit, atribuit la crearea ferestrei

en: Keep and manage separate group per window
ro: Păstrează și administrează grupuri separate per fereastră

en: Save/restore indicators together with layout groups
ro: Salvează/restarurează indicatorii împreună cu grupurile de aranjamente

en: Show layout names instead of group names
ro: Afișare nume aranjament în locul numelui grupurilor

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
ro: Afișare nume aranjament în locul numelui grupurilor (doar pentru versiuni de XFree ce suportă aranjamente multiple)

en: Load extra configuration items
ro: Încarcă elemente suplimentare de configurare

en: Load exotic, rarely used layouts and options
ro: Încarcă aranjamentele și opțiunile exotice ori rar folosite

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
ro: Suprimă mesajul de avertizare „Modicare X sysconfig”

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
ro: Permite dezactivarea indicatorului tastatură din panou

en: Show keyboard leds indicator
ro: Arată indicator leduri tastatură

en: The Keyboard Preview, X offset
ro: Previzualizare tastatură, decalaj X

en: The Keyboard Preview, Y offset
ro: Previzualizare tastatură, decalaj Y

en: The Keyboard Preview, width
ro: Previzualizare tastatură, lățime

en: The Keyboard Preview, height
ro: Previzualizare tastatură, înălțime

en: Secondary groups
ro: Grupuri secundare

en: The font
ro: Fontul

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
ro: Fontul pentru indicatorul aranjament. Acesta ar trebui să fie în formatul „[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]”.

en: The foreground color
ro: Culoarea de prim-plan

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
ro: Culoarea de prim plan pentru indicatorul aranjament. Aceasta ar trebui să fie în formatul „Roșu Verde Albastru”, de exemplu „255 0 0”.

en: The background color
ro: Culoarea de fundal

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
ro: Culoarea de fundal pentru indicatorul aranjament. Aceasta ar trebui să fie în formatul „Roșu Verde Albastru”, de exemplu „255 0 0”.

en: Keyboard Layout
ro: Aranjament tastatură

en: Keyboard Indicator Test (%s)
ro: Test Indicator tastatură (%s)
