libmatekbd 1.25.0 - en to sq translation catalogue (48 entries)

en: There was an error loading an image: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë ngarkimit të një figure: %s

en: XKB initialization error
sq: Gabim i nisjes së XKB

en: Home
sq: Shtëpia

en: Left
sq: Majtas

en: Up
sq: Sipër

en: Right
sq: Djathtas

en: Print
sq: Stampo

en: Insert
sq: Fut

en: Delete
sq: Elemino

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
sq: Planimetria e tastierës «%s»
    Copyright &#169; X.Org Foundation e bashkpunëtorëve të XKeyboardConfig
    Për liçensën shiko metadata e paketit

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Keyboard Layout "%s"
sq: Planimetria e tastierës "%s"

en: model "%s", %s and %s
sq: modeli "%s", %s dhe %s

en: no layout
sq: asnjë planimetri

en: no options
sq: asnjë opsion

en: Keyboard model
sq: Modeli i tastierës

en: keyboard model
sq: Modeli i tastierës

en: Keyboard layout
sq: Planimetria e tastierës

en: keyboard layout
sq: Planimetria e tastierës

en: Keyboard options
sq: Opsionet e tastierës

en: Keyboard Update Handlers
sq: Trajtues rifreskimi tastiere

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
sq: Një përmbledhje script/esh për t'u përdorur kur gjendja e tastierës ringarkohet. E nevojshme për të ri-aplikuar rregullime bazë tek xmodmap

en: modmap file list
sq: Lista e file modmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
sq: Një listë me file modmap në dispozicion në directory $HOME.

en: Default group, assigned on window creation
sq: Grupi i prezgjedhur, caktuar kur krijohet dritarja

en: Keep and manage separate group per window
sq: Mban dhe manazhon grupe të veçantë për dritare

en: Save/restore indicators together with layout groups
sq: Ruaj/rikthe treguesit së bashku me grupet e planimetrive

en: Show layout names instead of group names
sq: Shfaq emrat e planimetrive në vend të emrave të grupit

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
sq: Shfaq emrat e planimetrive në vend të emrave të grupit (vetëm për versionet e XFree që suportojnë më shumë se një planimetri)

en: Load extra configuration items
sq: Ngarko artikuj shtesë të konfigurimit

en: Load exotic, rarely used layouts and options
sq: Ngarko ekzotike, planet e përdorura rrallë dhe opsionet

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
sq: Blloko mesazhin paralajmërues "konfigurimi i sistemit X është ndryshuar"

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
sq: Lejo çaktivizimin e ikonës tabelës së treguesit të tastierës

en: Show keyboard leds indicator
sq: Trego treguesin e dritave të tastierës

en: The Keyboard Preview, X offset
sq: Pamja e parë e tastierës, offset horizontal

en: The Keyboard Preview, Y offset
sq: Pamja e parë e tastierës, offset vertikal

en: The Keyboard Preview, width
sq: Pamja e parë e tastierës, gjerësia

en: The Keyboard Preview, height
sq: Pamja e parë e tastierës, lartësia

en: Secondary groups
sq: Grupe dytësorë

en: The font
sq: Modele germash

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
sq: Treguesi i germave për treguesin e paraqitjes. Kjo duhet të jetë në format "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]".

en: The foreground color
sq: Ngjyra e planit parë

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
sq: Ngjyra e përparme për treguesin e paraqitjes. Kjo duhet të jetë në format "R G B" , për shembull "255 0 0".

en: The background color
sq: Ngjyra e sfondit

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
sq: Ngjyra e sfondit për treguesin e paraqitjes. Kjo duhet të jetë në format "R G B" , për shembull "255 0 0".

en: Keyboard Layout
sq: Planimetria e tastierës

en: Keyboard Indicator Test (%s)
sq: Test treguesi i tastierës (%s)

en: Indicator:
sq: Treguesi:
