libmatekbd 1.25.0 - en to sr translation catalogue (91 entries)

en: There was an error loading an image: %s
sr: Дошло је до грешке учитавања слике: %s

en: XKB initialization error
sr: Грешка покретања ИксКБ-а

en: Scroll
    Lock
sr: Закључавање
    померања

en: Sys Rq
sr: Рек сист

en: Page
    Up
sr: Страница
    горе

en: Page
    Down
sr: Страница
    доле

en: Num
    Lock
sr: Закљ
    број

en: Pg Up
sr: Стр. горе

en: Pg Dn
sr: Стр. доле

en: Home
sr: Лична фасцикла

en: Left
sr: Лево

en: End
sr: Крај

en: Up
sr: Горе

en: Begin
sr: Почетак

en: Right
sr: Десно

en: Enter
sr: Унеси

en: Down
sr: Доле

en: Ins
sr: Умет

en: Del
sr: Обр

en: ISO_Level3_Shift
sr: ИСО_Ниво3_Шифт

en: Tab
sr: Јез

en: BackSpace
sr: Повратница

en: Return
sr: Унеси

en: Pause
sr: Застани

en: Esc
sr: Изђ

en: Print
sr: Штампај

en: Insert
sr: Уметни

en: Menu
sr: Изборник

en: F1
sr: Ф1

en: F2
sr: Ф2

en: F3
sr: Ф3

en: F4
sr: Ф4

en: F5
sr: Ф5

en: F6
sr: Ф6

en: F7
sr: Ф7

en: F8
sr: Ф8

en: F9
sr: Ф9

en: F10
sr: Ф10

en: F11
sr: Ф11

en: F12
sr: Ф12

en: Shift
sr: Шифт

en: Control
sr: Контрол

en: Caps
    Lock
sr: Закљ
    слова

en: Meta
sr: Мета

en: Alt
sr: Алт

en: Super
sr: Супер

en: Delete
sr: Обриши

en: horiz
    conn
sr: хориз
    кон

en: AltGr
sr: АлтГр

en: Compose
sr: Састави

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
sr: Распоред тастатуре „%s“
    Ауторска права &#169; Х.Орг Фондација и доприносиоци Подешавања Х тастатуре
    За услове лиценцирања погледајте метаподатке пакета

en: Unknown
sr: Непознато

en: Keyboard Layout "%s"
sr: Распоред тастатуре „%s“

en: layout "%s" | layouts "%s"
sr[0]: распоред „%s“
sr[1]: распореди „%s“
sr[2]: распореди „%s“

en: option "%s" | options "%s"
sr[0]: опција „%s“
sr[1]: опције „%s“
sr[2]: опције „%s“

en: model "%s", %s and %s
sr: модел „%s“, „%s“ и „%s“

en: no layout
sr: нема распореда

en: no options
sr: нема опција

en: Keyboard model
sr: Модел тастатуре

en: keyboard model
sr: модел тастатуре

en: Keyboard layout
sr: Распоред тастатуре

en: keyboard layout
sr: распоред тастатуре

en: Keyboard options
sr: Опције тастатуре

en: Keyboard Update Handlers
sr: Руковаоци освежавањем тастатуре

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
sr: Скуп скрипти за покретање кад год се измени стање тастатуре. Корисно за поновно укључивање дотеривања на основу „xmodmap“-а

en: modmap file list
sr: списак модмап датотека

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
sr: Списак модмап датотека доступних у „$HOME“ директоријуму.

en: Default group, assigned on window creation
sr: Основна група, додељена приликом прављења прозора

en: Keep and manage separate group per window
sr: Држи и ради са одвојеном групом по прозору

en: Save/restore indicators together with layout groups
sr: Чува/враћа показатеље заједно са групама распореда

en: Show layout names instead of group names
sr: Приказује називе распореда уместо назива група

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
sr: Приказује називе распореда уместо назива група (само за издања ИксФриа која подржавају више распореда)

en: Load extra configuration items
sr: Учитава додатне ставке за подешавање

en: Load exotic, rarely used layouts and options
sr: Учитава необичне, ретко коришћење распореде и опције

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
sr: Потискује упозорење „измењена системска подешавања Икса“

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
sr: Омогућава искључивање иконице показивача тастатуре у фиоци

en: Show keyboard leds indicator
sr: Приказује диодни показивач тастатуре

en: The Keyboard Preview, X offset
sr: Преглед тастатуре, водоравни померај

en: The Keyboard Preview, Y offset
sr: Преглед тастатуре, усправни померај

en: The Keyboard Preview, width
sr: Преглед тастатуре, ширина

en: The Keyboard Preview, height
sr: Преглед тастатуре, висина

en: Secondary groups
sr: Секундарне групе

en: The font
sr: Словни лик

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
sr: Словни лик показивача распореда. Ово треба бити у запису „[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]“.

en: The foreground color
sr: Боја слова

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
sr: Боја слова показивача распореда. Треба бити у „Ц З П“ запису, на пример „255 0 0“.

en: The background color
sr: Боја позадине

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
sr: Боја позадине показивача распореда. Треба бити у „Ц З П“ запису, на пример „255 0 0“.

en: Keyboard Layout
sr: Распоред тастатуре

en: Keyboard Indicator Test (%s)
sr: Проба показивача тастатуре (%s)

en: Indicator:
sr: Показивач:
