libmatekbd 1.25.0 - en to ug translation catalogue (6 entries)

en: Home
ug: ماكان

en: Left
ug: سول

en: Right
ug: ئوڭ

en: Print
ug: باس

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Unknown
ug: نامەلۇم
