libmatekbd 1.25.0 - en to el translation catalogue (51 entries)

en: There was an error loading an image: %s
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την φόρτωση της εικόνας:·%s

en: XKB initialization error
el: Σφάλμα αρχικοποίησης XKB

en: Home
el: Προσωπικός φάκελος

en: Left
el: Αριστερά

en: Up
el: Πάνω

en: Right
el: Δεξιά

en: Enter
el: Εκτέλεση (Εnter)

en: Pause
el: Παύση

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Menu
el: Μενού

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Keyboard layout "%s"
    Copyright &#169; X.Org Foundation and XKeyboardConfig contributors
    For licensing see package metadata
el: Διάταξη πληκτρολογίου "%s"
    Πνευματικά δικαιώματα &#169; X.Org Foundation και συντελεστές XKeyboardConfig
    Για πληροφορίες για την άδεια διάθεσης, δείτε τα μεταδεδομένα του πακέτου

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Keyboard Layout "%s"
el: Διάταξη Πληκτρολογίου «%s»

en: model "%s", %s and %s
el: μοντέλο "%s", %s και %s

en: no layout
el: χωρίς διάταξη

en: no options
el: χωρίς επιλογές

en: Keyboard model
el: Μοντέλο πληκτρολογίου

en: keyboard model
el: μοντέλο πληκτρολογίου

en: Keyboard layout
el: Διάταξη πληκτρολογίου

en: keyboard layout
el: διάταξη πληκτρολογίου

en: Keyboard options
el: Επιλογές πληκτρολογίου

en: Keyboard Update Handlers
el: Χειριστές ενημέρωσης πληκτρολογίου

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
el: Μια συλλογή από δέσμες ενεργειών όπου εκτελούνται με κάθε επαναφόρτωση της κατάστασης πληκτρολογίου. Χρήσιμο για την επανεφαρμογή προσαρμογών βασισμένων στο xmodmap

en: modmap file list
el: λίστα αρχείων modmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
el: Λίστα αρχείων modmap που βρίσκονται στον κατάλογο $HOME.

en: Default group, assigned on window creation
el: Προεπιλεγμένη ομάδα, ορίζετε κατά την δημιουργία του παραθύρου

en: Keep and manage separate group per window
el: Διατήρηση και διαχείριση ξεχωριστών ομάδων για κάθε παράθυρο

en: Save/restore indicators together with layout groups
el: Αποθήκευση/επαναφορά των ενδείξεων μαζί με τις ομάδες διατάξεων

en: Show layout names instead of group names
el: Εμφάνιση ονομάτων διάταξης αντί ονομάτων ομάδας

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
el: Εμφάνιση ονομάτων διάταξης αντί ονομάτων ομάδας (μόνο για εκδόσεις του XFree με υποστήριξη πολλαπλών διατάξεων)

en: Load extra configuration items
el: Φόρτωση έξτρα στοιχεία ρυθμίσεων

en: Load exotic, rarely used layouts and options
el: Φόρτωση εξωτικών, σπάνια χρησιμοποιούμενων διατάξεων και επιλογών

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
el: Καταστολή του μηνύματος προειδοποίησης "Το X sysconfig τροποποιήθηκε"

en: Allow to disable the keyboard indicator tray icon
el: Να επιτρέπεται η απενεργοποίηση του εικονιδίου της ένδειξης πληκτρολογίου στη γραμμή εικονιδίων συστήματος

en: Show keyboard leds indicator
el: Εμφάνιση των φωτεινών ενδείξεων του πληκτρολογίου

en: The Keyboard Preview, X offset
el: Προεπισκόπηση πληκτρολογίου, μετατόπιση X

en: The Keyboard Preview, Y offset
el: Προεπισκόπηση πληκτρολογίου, μετατόπιση Y

en: The Keyboard Preview, width
el: Προεπισκόπηση πληκτρολογίου, πλάτος

en: The Keyboard Preview, height
el: Προεπισκόπηση πληκτρολογίου, ύψος

en: Secondary groups
el: Δευτερεύουσες ομάδες

en: The font
el: Η γραμματοσειρά

en: The font for the layout indicator. This should be in "[FAMILY-LIST] [STYLE-OPTIONS] [SIZE]" format.
el: Ένδειξη της γραμματοσειράς για την προεπιλεγμένη γλώσσα εισαγωγής. Αυτή θα πρέπει να έχει τη μορφή "[ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ] [ΕΠΙΛΟΓΕΣ-ΣΤΙΛ] [ΜΕΓΕΘΟΣ]".

en: The foreground color
el: Το χρώμα προσκηνίου

en: The foreground color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
el: Το χρώμα προσκηνίου για την ένδειξη της γλώσσας εισαγωγής. Θα πρέπει να είναι της μορφής "R G B", για παράδειγμα "255 0 0".

en: The background color
el: Το χρώμα παρασκηνίου

en: The background color for the layout indicator. This should be in "R G B" format, for example "255 0 0".
el: Το χρώμα παρασκηνίου για την ένδειξη της γλώσσας εισαγωγής. Θα πρέπει να είναι της μορφής "R G B", για παράδειγμα "255 0 0".

en: Keyboard Layout
el: Διάταξη πληκτρολογίου

en: Keyboard Indicator Test (%s)
el: Δοκιμή ένδειξης πληκτρολογίου (%s)

en: Indicator:
el: Ένδειξη:
