libmatemixer 1.23.0 - en to eu translation catalogue (117 entries)

en: Master
eu: Masterra

en: Hardware Master
eu: Hardware Nagusia

en: Speaker
eu: Bozgorailua

en: Desktop Speaker
eu: Mahaigaineko bozgorailua

en: Front Speaker
eu: Aurreko bozgorailua

en: Headphone
eu: Entzungailuak

en: Headphone 2
eu: Entzungailuak 2

en: Headset
eu: Mikrofonodun entzungailuak

en: Surround Speaker
eu: Surround Bozgorailua

en: Center Speaker
eu: Erdiko Bozgorailua

en: CLFE Speaker
eu: CLFE Bozgorailua

en: Digital
eu: Digitala

en: Master Mono
eu: Mono Maisua

en: Master Digital
eu: Digital Maisua

en: Side Speaker
eu: Alboko bozgorailua

en: Rear Speaker
eu: Atzeko bozgorailua

en: Wave
eu: Uhina

en: Phone
eu: Telefonoa

en: CD
eu: CDa

en: Music
eu: Musika

en: LFE Speaker
eu: LFE bozgorailua

en: Bass Speaker
eu: Baxuen bozgorailua

en: PC Speaker
eu: PC bozgorailua

en: Synth
eu: Sintetizadorea

en: Synth/MIDI
eu: Sintetizadorea/MIDI

en: Bass
eu: Baxuak

en: Treble
eu: Altuak

en: Capture
eu: Kapturatu

en: Microphone
eu: Mikrofonoa

en: Microphone/Line In
eu: Microfonoa/Line In

en: Internal Microphone
eu: Barneko mikrofonoa

en: Front Microphone
eu: Aurreko mikrofonoa

en: Rear Microphone
eu: Atzeko mikrofonoa

en: Dock Microphone
eu: Dock Mikrofonoa

en: Headphone Microphone
eu: Entzungailua Mikrofonoa

en: Headset Microphone
eu: Telefono-Kaskoaren Mikrofonoa

en: Inverted Internal Microphone
eu: Alderantzizko Barne Mikrofonoa

en: Auxiliary
eu: Laguntzailea

en: Video
eu: Bideoa

en: TV Tuner
eu: TB Sintonizatzailea

en: Microphone Boost
eu: Indartu Mikrofonoa

en: Microphone Boost (+20dB)
eu: Indartu Mikrofonoa (+20dB)

en: Internal Microphone Boost
eu: Indartu Barneko Mikrofonoa

en: Front Microphone Boost
eu: Indartu Aurreko Mikrofonoa

en: Rear Microphone Boost
eu: Indartu Atzeko Mikrofonoa

en: Dock Microphone Boost
eu: Indartu Dock Mikrofonoa

en: Headphone Microphone Boost
eu: Indartu Entzungailuaren Mikrofonoa

en: Headset Microphone Boost
eu: Indartu Telefono-Kaskoaren Mikrofonoa

en: Line In Boost
eu: Indartu Sarrera Linea

en: Analog Output
eu: Irteera Analogikoa

en: Analog Source
eu: Iturri Analogikoa

en: Capture Source
eu: Atzeman Iturria

en: Input Source
eu: Sarrerarako Iturria

en: Digital Input Source
eu: Sarrera digitalerako Iturria

en: PCM Capture Source
eu: PCM Atzemateko Iturria

en: Digital Playback Source
eu: Erreprodukzio Digitalerako Iturria

en: Mono Output
eu: Irteera Monoa

en: Shared Microphone/Line In
eu: Partekatutako Mikrofonoa/Sarrera Linea

en: Auto-Mute Mode
eu: Auto-Mututzeko Modua

en: External Amplifier
eu: Kanpoko Anplifikadorea

en: Bass Boost
eu: Indartu Baxua

en: Capture Boost
eu: Indartu Atzematea

en: Digital In
eu: Sarrera Digitala

en: Digital Default PCM
eu: PCM DIgital Lehenetsia

en: Optical
eu: Optikoa

en: Auto Gain Control
eu: Auto Irabazirako Kontrola

en: Mix
eu: Nahastea

en: Mix Mono
eu: Mono Nahastea

en: Microphone Capture
eu: Mikrofonoa Atzematea

en: Input 1
eu: Sarrera 1

en: Input 2
eu: Sarrera 2

en: Speakers
eu: Bozgorailuak

en: Headphones
eu: Aurikularrak

en: Front Panel Headphones
eu: Aurreko Paneleko Entzungailuak

en: Microphone 1
eu: Mikrofonoa 1

en: Microphone 2
eu: Mikrofronoa 2

en: Microphone In
eu: Mikrofonorako Sarrera

en: Internal Microphone 1
eu: Barneko mikrofonoa 1

en: Internal Digital Microphone
eu: Barneko mikrofono digitala

en: Digital Microphone
eu: Mikrofono digitala

en: Digital Microphone 1
eu: Mikrofono digitala 1

en: Digital Microphone 2
eu: Mikrofono digitala 2

en: External Microphone
eu: Kanpoko mikrofonoa

en: Camera Microphone
eu: Kameraren mikrofonoa

en: Analog
eu: Analogikoa

en: Analog In
eu: Sarrera Analogikoa

en: Analog Inputs
eu: Sarrera Analogikoak

en: Line In/Microphone
eu: Sarrera/Mikrofonoa

en: Auxiliary In
eu: Sarrera Laguntzailea

en: Auxiliary 0
eu: Laguntzailea 0

en: Auxiliary 1
eu: Laguntzailea 1

en: Auxiliary 2
eu: Laguntzailea 2

en: Auxiliary 3
eu: Laguntzailea 3

en: Mixer
eu: Nahastailea

en: Unknown 1
eu: Ezezaguna 1

en: Unknown 2
eu: Ezezaguna 2

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: On
eu: Piztuta

en: Off
eu: Itzalita

en: OSS Mixer %d
eu: OSS Nahastea %d

en: Volume
eu: Bolumena

en: Record
eu: Grabatu

en: Input Gain
eu: Sarreraren Irabazia

en: Output Gain
eu: Irteeraren Irabazia

en: Line In 1
eu: Linea Sarrera 1

en: Line In 2
eu: Linea Sarrera 2

en: Line In 3
eu: Linea Sarrera 3

en: Digital 1
eu: Digitala 1

en: Digital 2
eu: Digitala 2

en: Digital 3
eu: Digitala 3

en: Phone In
eu: Telefonorako Sarrera

en: Phone Out
eu: Telefonorako Irteera

en: Radio
eu: Irratia

en: Connector
eu: Konektorea

en: Profile
eu: Profila

en: Peak detect
eu: Gailur-detekzioa
