libmatemixer 1.23.0 - en to hr translation catalogue (54 entries)

en: Speaker
hr: Zvučnik

en: Desktop Speaker
hr: Zvučnik radne površine

en: Front Speaker
hr: Prednji zvučnik

en: Headphone
hr: Slušalica

en: Headphone 2
hr: Slušalica 2

en: Headset
hr: Slušalice

en: Surround Speaker
hr: Surround zučnik

en: Center Speaker
hr: Središnji zvučnik

en: CLFE Speaker
hr: CLFE zvučnik

en: Digital
hr: Digitalno

en: Rear Speaker
hr: Stražnji zvučnik

en: Phone
hr: Telefon

en: Music
hr: Glazba

en: LFE Speaker
hr: LFE zvučnik

en: Bass Speaker
hr: Bas zvučnik

en: PC Speaker
hr: PC zvučnik

en: Bass
hr: Bas

en: Microphone
hr: MIkrofon

en: Internal Microphone
hr: Interni mikrofon

en: Front Microphone
hr: Prednji mikrofon

en: Rear Microphone
hr: Stražnji mikrofon

en: Headphone Microphone
hr: Mikrofon slušalica

en: Analog Output
hr: Analogni izlaz

en: Analog Source
hr: Analogni izvor

en: Input Source
hr: Izvor unosa

en: Digital Input Source
hr: Digitalni izvor unosa

en: External Amplifier
hr: Vanjsko pojačalo

en: Optical
hr: Optički

en: Input 1
hr: Unos 1

en: Input 2
hr: Unos 2

en: Speakers
hr: Zvučnici

en: Headphones
hr: Slušalice

en: Microphone 1
hr: MIkrofon 1

en: Microphone 2
hr: MIkrofon 2

en: Internal Microphone 1
hr: Interni mikrofon 1

en: Internal Digital Microphone
hr: Interni digitalni mikrofon

en: Digital Microphone
hr: Digitalni mikrofon

en: Digital Microphone 1
hr: Digitalni mikrofon 1

en: Digital Microphone 2
hr: Digitalni mikrofon 2

en: External Microphone
hr: Vanjski mikrofon

en: Camera Microphone
hr: Mikrofon kamere

en: Analog
hr: Analogno

en: Unknown 1
hr: Nepoznato 1

en: Unknown 2
hr: Nepoznato 2

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: On
hr: Uključeno

en: Off
hr: Isključeno

en: Volume
hr: Glasnoća

en: Record
hr: Snimaj

en: Digital 1
hr: Digitalni 1

en: Digital 2
hr: Digitalni 2

en: Digital 3
hr: Digitalni 3

en: Profile
hr: Profil
