libmatemixer 1.23.0 - en to kk translation catalogue (49 entries)

en: Master
kk: Басты

en: Speaker
kk: Динамик

en: Headset
kk: Микрофонды құлаққап

en: Digital
kk: Цифрлық

en: Phone
kk: Телефон

en: Music
kk: Музыка

en: Capture
kk: Ұстау

en: Microphone
kk: Микрофон

en: Line In
kk: Сызықтық кіріс

en: Video
kk: Видео

en: TV Tuner
kk: ТВ тюнер

en: Analog Output
kk: Аналогты шығыс

en: Digital In
kk: Цифрлық кіріс

en: Optical
kk: Оптикалық

en: Input 1
kk: Кіріс 1

en: Input 2
kk: Кіріс 2

en: Speakers
kk: Динамиктер

en: Headphones
kk: Құлаққап

en: Microphone 1
kk: Микрофон 1

en: Microphone 2
kk: Микрофон 2

en: Microphone In
kk: Микрофон кірісі

en: Internal Microphone 1
kk: Ішкі микрофон 1

en: Internal Digital Microphone
kk: Ішкі цифрлық микрофон

en: Digital Microphone
kk: Цифрлық микрофон

en: Digital Microphone 1
kk: Цифрлық микрофон 1

en: Digital Microphone 2
kk: Цифрлық микрофон 2

en: External Microphone
kk: Сыртқы микрофон

en: Camera Microphone
kk: Камера микрофоны

en: Analog
kk: Аналогты

en: Analog In
kk: Аналогты кіріс

en: Analog Inputs
kk: Аналогты кірістер

en: Line In/Microphone
kk: Сызықтық кіріс/Микрофон

en: Auxiliary In
kk: Сыртқы кіріс

en: Auxiliary 0
kk: Сыртқы 0

en: Auxiliary 1
kk: Сыртқы 1

en: Auxiliary 2
kk: Сыртқы 2

en: Auxiliary 3
kk: Сыртқы 3

en: Mixer
kk: Миксер

en: Unknown 1
kk: Белгісіз 1

en: Unknown 2
kk: Белгісіз 2

en: Enabled
kk: Іске қосылған

en: Disabled
kk: Сөндірулі

en: On
kk: Іске қосылған

en: Off
kk: Сөнд.

en: Volume
kk: Көлем

en: Record
kk: Жазып алу

en: Radio
kk: Радио

en: Profile
kk: Профиль

en: Peak detect
kk: Пиктер анықтағышы
