libmatemixer 1.23.0 - en to ro translation catalogue (112 entries)

en: Master
ro: Principal

en: Hardware Master
ro: Componenta principala

en: Speaker
ro: Difuzor

en: Desktop Speaker
ro: Difuzor de birou

en: Front Speaker
ro: Difuzor din față

en: Headphone
ro: Căști

en: Headphone 2
ro: Căști 2

en: Headset
ro: Căști

en: Surround Speaker
ro: Difuzor înconjurător (din spate)

en: Center Speaker
ro: Difuzor central

en: CLFE Speaker
ro: Difuzor efecte de frecvență joasă

en: Master Mono
ro: Principalul Mono

en: Master Digital
ro: Digitalul principal

en: Side Speaker
ro: Difuzor lateral

en: Rear Speaker
ro: Difuzor din spate

en: Wave
ro: Undă

en: Phone
ro: Telefon

en: Music
ro: Muzică

en: LFE Speaker
ro: Difuzor efecte de frecvență joasă

en: Bass Speaker
ro: Difuzor bass

en: PC Speaker
ro: Difuzor calculator

en: Synth
ro: Sintetizator

en: Synth/MIDI
ro: Sintetizator/MIDI

en: Treble
ro: Înalte

en: Capture
ro: Captură

en: Microphone
ro: Microfon

en: Microphone/Line In
ro: Microfon/Linie de intrare

en: Internal Microphone
ro: Microfon intern

en: Front Microphone
ro: Microfon din față

en: Rear Microphone
ro: Microfon din spate

en: Dock Microphone
ro: Microfon andocat

en: Headphone Microphone
ro: Microfon la căști

en: Headset Microphone
ro: Microfon cască

en: Inverted Internal Microphone
ro: Microfon intern inversat

en: Line In
ro: Linie de intrare

en: Auxiliary
ro: Auxiliar

en: TV Tuner
ro: Tuner TV

en: Microphone Boost
ro: Amplificare microfon

en: Microphone Boost (+20dB)
ro: Amplificare microfon (+20dB)

en: Internal Microphone Boost
ro: Amplificare microfon intern

en: Front Microphone Boost
ro: Amplificare microfon din față

en: Rear Microphone Boost
ro: Amplificare microfon din spate

en: Dock Microphone Boost
ro: Amplificare microfon andocat

en: Headphone Microphone Boost
ro: Amplificare microfon cască

en: Headset Microphone Boost
ro: Amplificare microfon cască

en: Line In Boost
ro: Amplificare linie de intrare

en: Analog Output
ro: Ieșire analogă

en: Analog Source
ro: Sursă analogă

en: Capture Source
ro: Sursă captură

en: Input Source
ro: Sursă intrare

en: Digital Input Source
ro: Alegere sursă intrare digitală

en: PCM Capture Source
ro: Sursă captură PCM

en: Digital Playback Source
ro: Sursă redare digitală

en: Mono Output
ro: Ieșire mono

en: Shared Microphone/Line In
ro: Microfon/Linie de intrare partajată

en: Microphone Jack Mode
ro: Mod mufă microfon

en: Surround Jack Mode
ro: Mod mufă îconjurător

en: Auto-Mute Mode
ro: Mod tăcut automat

en: External Amplifier
ro: Amplificator extern

en: Bass Boost
ro: Amplificare Bass

en: Capture Boost
ro: Amplificare captură

en: Digital In
ro: Intrare digitală

en: Digital Default PCM
ro: PCM digital implicit

en: Optical
ro: Optică

en: Auto Gain Control
ro: Control câștig automat

en: Mix
ro: Amestecare

en: Mix Mono
ro: Amestecare mono

en: Microphone Capture
ro: Captură microfon

en: Input 1
ro: Intrare 1

en: Input 2
ro: Intrare 2

en: Speakers
ro: Difuzoare

en: Headphones
ro: Căști

en: Front Panel Headphones
ro: Căști panou frontal

en: Microphone 1
ro: Microfon 1

en: Microphone 2
ro: Microfon 2

en: Microphone In
ro: Intrare microfon

en: Internal Microphone 1
ro: Microfon intern 1

en: Internal Digital Microphone
ro: Microfon intern digital

en: Digital Microphone
ro: Microfon digital

en: Digital Microphone 1
ro: Microfon digital 1

en: Digital Microphone 2
ro: Microfon digital 2

en: External Microphone
ro: Microfon extern

en: Camera Microphone
ro: Microfon cameră

en: Analog In
ro: Intrare analogă

en: Analog Inputs
ro: Intrări analogice

en: Line In/Microphone
ro: Linie de intrare/Microfon

en: Auxiliary In
ro: Intrare auxiliară

en: Auxiliary 0
ro: Auxiliar 0

en: Auxiliary 1
ro: Auxiliar 1

en: Auxiliary 2
ro: Auxiliar 2

en: Auxiliary 3
ro: Auxiliar 3

en: Docking Station
ro: Stație de andocare

en: Mixer
ro: Amestecător

en: Unknown 1
ro: Necunoscut 1

en: Unknown 2
ro: Necunoscut 2

en: Enabled
ro: Activat

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: On
ro: Pornit

en: Off
ro: Oprit

en: OSS Mixer %d
ro: Amestecător OSS %d

en: Volume
ro: Volum

en: Record
ro: Înregistrare

en: Input Gain
ro: Câștig intrare

en: Output Gain
ro: Câștig ieșire

en: Line In 1
ro: Linie de intrare 1

en: Line In 2
ro: Linie de intrare 2

en: Line In 3
ro: Linie de intrare 3

en: Phone In
ro: Intrare telefon

en: Phone Out
ro: Ieșire telefon

en: Connector
ro: Conector

en: Profile
ro: Profil

en: Peak detect
ro: Detecție vârf
