libmatemixer 1.23.0 - en to ug translation catalogue (11 entries)

en: Headset
ug: تىڭشىغۇچ

en: Phone
ug: تېلېفون

en: Music
ug: نەغمە

en: Video
ug: سىن

en: Headphones
ug: تىڭشىغۇچ

en: Enabled
ug: قوزغات

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: On
ug: قوزغات

en: Off
ug: چەكلە

en: Volume
ug: ئاۋاز مىقدارى

en: Peak detect
ug: چوققا قىممەت بايقا
